Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Kuveyt’teki Mücahidin Rüyasından

hümeyra__ Çevrimdışı

hümeyra__

Üye
İslam-TR Üyesi
Kuveyt’teki Mücahidin Rüyasından

Bu yazı, 2005 yılının başlarında Kuveyt’te Mücahidler ve haçın destekçileri arasında cereyan eden bazı kerametli hadiseleri içermektedir.

Bu kerametlere değinmeden önce;

Mücahidlerin, Amerikalıların ve İngilizlerin Irak’taki Müslümanları katletmek için saldırıları planladıkları üsleri vurmak için hazırlıklar yaptıklarını hatırlamalıyız.

Bu üsler Kuveyt’in kuzeyine, güneyine, doğusuna ve tüm Kuveyt’i çevreleyecek şekilde ülkenin batısına konuşlanmıştı ki bu üsler bugün hala mevcuttur. Güneyden kuzeye Ed Da'iri Es-sâbi ve Suudi sınırı boyunca uzanan üsse Amerika’daki eyaletlerden birinin ismi verilmişti.

Doğu sınırında ise bir eğitim kampı ve bir üs bulunuyordu. Bu üsse de daha sonra aynı şekilde bir başka Amerikan eyaletlerinden birinin ismi verilmişti.

Bunun yanı sıra Kuveyt havaalanı civarında da bir haçlı üssü mevcuttu ki bu bölge Kuveyt’in tam ortasındaydı.

Olayların yaşanacağı o yıl bu üsler Mücahidlerin hedefi kapsamındaydı. Her nasılsa haçın hizmetkârları ve koruyucuları ve Amerikalı efendilerini koruyanlar Mücahidleri oraya ulaşmaktan alıkoyacak hiç bir barikatın ve engelin olamayacağını biliyorlardı.

Eğer olayları şöyle bir gözden geçirecek olursak bu gençlere ilk saldıranlar olarak haçın hizmetkârları ve koruyucuları olan güvenlik güçlerini bulacağız ki bu durumu Kuveyt'te kalbinde hardal tanesi kadar iman taşıyan her kimse söyleyebilir.

Bu girizgâh okuyucuya genel tablonun ne olduğu hususunda bilgi vermek içindir.

Mucizeler bölümüne gelirsek, öncelikli olarak Selimiye’deki çatışmada şehid düşen aslan Nasır Halif El Ansi'nin olayından başlayacağız. Bu çatışmada ölenlerden biride özel güvenlik birimlerinden biriydi ve bu kişi aşağılık bir Rafızi idi.

Kendisini emin bir kimse bildiğim biri bana " Ben ve Nasır Irak'ta birlikteydik, birlikte savaşıyorduk. O günlerde Nasır bir rüya görmüştü. Rüyada kendisini Selimiye’de (Ariel) Şaron'u öldürürken görmüştü."

Şimdi bu bölümden itibaren sizleri Selimiye’deki olaylarda hazır bulunan bir güvenlik birimi mensubunun şahitliğine bırakıyorum ki bu şahitliği bizzat kendim onun ağzından dinledim, bu hususta Allah'a yemin ediyorum.

Kardeş anlatıyor: "Nasır bir binanın içerisindeydi ve bizimle çatışıyordu, beraberinde iki mücahid daha vardı ama onlar silahlı değildi. Nasır bir aslan gibi çarpışıyordu. Ardı ardına binanın her bölümüne çıkıyor, atışlarımıza ayniyle karşılık veriyordu. Öyle ki binanın her pencere ve boşluğundan üzerimize mermi yağıyordu, hatta bir ara birbirimize “Tek kişi olması mümkün değil" diyorduk. Çatışma uzun saatler boyu devam ediyordu ancak bir adım dahi Mücahidlere yaklaşmayı başaramıyorduk."

Kardeş anlatmaya devam ederek: "Çatışmanın sonunda güvenlik güçlerinden bir kardeşimiz ölmüştü ve Nasır, Allah ona rahmet etsin, emniyet güçlerine zor anlar yaşatıyordu."

Devamla "(Nasır sonunda öldürüldüğünde) cesedine yaklaştım ve ömrüm boyunca görmediğim bazı görüntülere tanık oldum."

Dedi ki "Nasır'ın yüzünden ilginç bir ışık huzmesi yayılıyordu ve parmağının tevhidi işaret ettiğini gördüm." Bana yeminler ederek vücudundan misk kokuları yayıldığını söyledi.

Anlatmaya devam ediyor: "Daha sonra Rafızi yoldaşımızın cesedinin yanına gittim."

Dedi ki: "Yüzünün kararmış olduğunu gördüm ve biçim değiştirdiğini gördüm ve bedeninden çürük kokusu yayılıyordu."

Kardeş anlatmaya devam ederek: "Bundan sonra artık kâni olmuştum ki bu gençler hak üzereydiler ve polis güçleri haçı koruma adına tağutun yolunda çarpışıyorlardı, batıl üzereydiler."

Ve devam ederek: " Hemen evime döndüm ve askeri üniformamı çöpe attım, kendimi tutamayarak ağlamaya başladım ve kendi kendime: Vallahi dedim, vallahi bugünden sonra Tağut’un askerlerinden bir asker olmayacağım, haçı koruma uğruna dinimi satıp dünyamı ve ahiretimi kaybetmeyeceğim."

Ve ekledi "O gün Mücahidlerin elleriyle öldürülmediğim için Allah'a hamd ettim."

Evet, şu anda bu kardeşimiz kendini polis kuvvetlerinden kurtardıktan sonra, bulunduğu yol üzere sebat etti, sakalını uzattı ve öyküsü Kuveyt’te onu tanıyan herkes tarafından bilinir, Allah’tan onu bağışlamasını niyaz ederiz.

Aşağıdaki ise Nasır'ın defnedildiği Ez-Zehra mezarlığında ölüleri gasleden hizmetlinin anlattıklarıdır.

Bu gasilci nasırı tanımıyordu, cesedinin defni esnasında sayıları binleri geçen muazzam bir kalabalığında Nasır'ın cenazesine katıldığını naklediyor.

Kendisi anlatıyor, "Kırk yıldan fazla bir zamandır cesetleri gaslederim. Vallahi ve yine vallahi bu bedenden daha güzel görünümlü bir ceset yıkamadım ne görünüm açısından ne de koku açısından."

Bir üçüncü aktarılan olay ise Ümmü Nasır’ındır, bu hanım aynı zamanda güvenlik güçlerince uğradığı işkenceler sonucunda can veren gurubun komutanı olan Amir Halif El Ansi'nin kardeşinin anasıdır.

Bu aktarılan olay o günlerde Ümmü Nasır ile görüşen El Kabs gazetesi tarafından yayınlanmıştır.

Anlatıyor, "Olayın başında, evlatlarım hususunda diken üstündeydim ama cenazede hazır bulunanların evladımın yüzünden bir nur yayıldığını, şehadet parmağının tevhidi gösterir halde olduğunu ve defin esnasında yaralarından durmadan kan aktığını söylemelerinden sonra anladım ki evlatlarım hak üzereydiler. Allah’tan her ikisinin kaybına karşılık ecir umuyorum."

Ve bu aktarılan olay ise bana Umm El Luheyman’daki çatışmalarda bulunan emin olduğunu umduğum Mücahidlerden birinin anlattığıdır.

O dedi ki "Sabaha doğruydu, oturuyorduk, hoş bir sohbet içerisindeydik ve gülüşüyorduk, oruçluyduk. Kardeşimiz Ebu Musab -ki O, Arap yarımadasındandır ve gerçek adı Hamid Aşık'tır- bize gülümsüyordu."

Devamla "Bize dedi ki,"Bu gece orucumu Hurilerle açacağımı hissediyorum"

Kardeş anlatmaya devam ediyor "Hakikaten akşamdan önce beklenmedik bir şekilde saldırıya uğradık ve Ebu Musab dışında bizden kimse katledilmedi."

Son aktarılan hadise olarak ki bu Mübarek El Ekber’deki çatışma alanında ablukayı yarıp kaçmayı başarabilmiş Mücahid kardeşlerden birinin bana anlattığıdır.

Kardeş anlatıyor,"Çatışmadan sonra, emniyet güçleri tarafından sorguya alındığım günlerdeydi. Sorgu sonrası uyumam için bırakıldım, sorgunun verdiği yorgunlukla hemen uykuya dalmıştım. Uykum esnasında çatışmada öldürülmüş kardeşlerimizden biri olan Osman Eş Şamri’yi gördüm bana dedi ki, "Neden teslim olmaya bıraktın kendini? Keşke biraz daha bekleseydin-cennet bize adım atıyor, biz ona değil."

Bu, kardeşlerim anlatılan pek çok yaşanmış hadiselerden bir kaçıdır ve Allah'a yemin ediyorum ki sizlere sahih ve emin olarak bana anlatılanları naklettim.

Allah’tan bu sadık gençleri Firdevs cennetine kabul buyurmasını niyaz ediyoruz ki onlar iki güzel akibetten birine mazhar olmuşlardı

Not: Başlık değiştirilmiştir. (yönetim)

mavigozlukarinca Çevrimdışı

mavigozlukarinca

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
forumdaki birçok yerde adına evliya denilen ne idüğü belirsiz adamların gösterdiği "güya" kerametler eleştirilirken burada ise "ülkelerinin bekası" için savaşan adamlara keramet yüklenmeye çalışılmış...enteresan...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Yazının başlığı yanlış olmuş, ancak şuna değinmeden de geçemeyeceğim, günümüzde tüm küfür İslam'ı kökünden yok etmek için seferber olmuştur, küfüre göre bir avuç müslümanın küfürü durdurması Rabbimizin lutfudur.

Arkadaşlar kelimeleri kullanırken ya da birşeyi anlatırken daha dikkat etmeniz lazım , rüya ile amel edilmez ancak bu ilginç bir olay olarak anlatılabilir insanlar bu şekilde zamanın da salih insanların yaptıkları şeylerle sapıklığa kadar gittiler. Nuh as. devrinden itibaren başlayan putçuluk da geçmişte salih insanların heykellerini yaparak şeytan onları aldatmıştır.

Buna benzer rüya örnekleri çoktur hatta mücahidler arasında mehdi as. ile ilgili söylentiler bile mevcuttur. Ancak dediğim gibi herşey de olduğu gibi rüyada da kuran ve sünneti elden bırakmamak lazım.

Bu kerametlerle alakalı mustafa sancaktar olması lazım onun çeçenya ile alakalı kitabı vardı, çoğu olmayan şeyi varmış gibi kitabına yansıtmış. Bizlerin insafı elden bırakmayıp olaylara duygusal değil de vahy ışığında bakmamış şarttır. Bir eser de mucahidlerin yada ehli sünnet alimlerinin adının geçmesi yapılan yanlışı temize çıkarmaz.

selsebil Çevrimdışı

selsebil

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
forumdaki birçok yerde adına evliya denilen ne idüğü belirsiz adamların gösterdiği "güya" kerametler eleştirilirken burada ise "ülkelerinin bekası" için savaşan adamlara keramet yüklenmeye çalışılmış...enteresan...
ben de anlam veremedim bu duruma.sadece fethullah gülen ya da başka biri anlatınca mı karşı çıkıcaz keramet meselesine?tuhaf...

mavigozlukarinca

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Yazının başlığı yanlış olmuş, ancak şuna değinmeden de geçemeyeceğim, günümüzde tüm küfür İslam'ı kökünden yok etmek için seferber olmuştur, küfüre göre bir avuç müslümanın küfürü durdurması Rabbimizin lutfudur.

keşke gerçekten söylediğiniz gibi olsa da küfür yeryüzünde durmaktan geçtim biraz azalsa...bilakis bence küfür ve zulüm giderekte artıyor. medyadan yada internetten sadece "bize gösteridiği" kadarıyla görebiliyoruz müslümanlara uygulanan zulmü... ya bide göremediklerimiz... eminim o kadar çok ki..
bugün bazıları tescilli amerikan uşağı olduğu halde tvde "ahanda biz cihad" yapıyoruz diye boy gösteriyor diye ben hiçbir yerde küfrün ve zulmün azaldığını sanmıyorum...
tabi bu söylediklerimiz reel üzerinden, sayısal olarak değerlendirmelerdir...müslümanların gönüllerinde tabi ki küfür zulümleri gördükçe alevlenerek lanetlenecektir...

S Çevrimdışı

Sa'd Bin Ebi Vakkas

Üye
İslam-TR Üyesi
Bence burada Allah'ın lütfu, kafirlerin bu kadar azmış olmasına rağmen "doğru müslümanlığı" yok edememeleridir ki bu da Allah'ın mü'minlere verdiği sözüdür.

mavigozlukarinca

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bence burada Allah'ın lütfu, kafirelerin bu kadar azmış olmasına rağmen "doğru müslümanlığı" yok edememeleridir ki bu da Allah'ın mü'minlere verdiği sözüdür.

aynen öyle...bu zaten Allah'ın teminatıdır. azda olsa gerçekten müslümanlar her zaman olacaktır. ama bu zulmün ve küfrün azaldığını göstermemektedir...ki keşke azalsa ama bizim böyle söylememizdeki gaye müslümanlar birileri çarpışıyor küfür azalıyor diyerek rehavete kapılmasınlar...

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeş dün yanıt verecektim ancak işim çıktı.

Öncelikle art niyetli olmayan eleştirinizden dolayı teşekkür ediyorum.

Kardeş dünya iki temel kutub etrafında dönmeye başlamıştır. Biri HAK biri ise batıl.

Hak'kın taraftarı olan müslümanlara göre , kafirin gücü küçük;
Batıl'ın taraftarı olan kafirlere göre; müslümanların gücü büyük(terör vs etkenler)

Malesef çoğu şeyde olduğu gibi bu konulardada gerçek dışı söylemler üzerine tartışmalar yaşanmaktadır.Kafir basın dünya çapında gücü elinde bulundurmuş ve müslümanları hep ezik şekilde göstermiştir.

Elbette ben demiyorum ki cihad bölgelerinde güç tamamen mucahidlerin elindedir. Ancak şunu da demiyorum ki kafirler orada kesin hükümlerini koymuşlar.

Bakın bilmiyorum kafir basını nasıl takip ediyorsunuz? Bir gün afganistanın kukla lideri karzai biz başkentten 60 km içeri giremiyoruz , taliban güçlerinin yüzünden diye.

Bugun hic bir televizyon mucahidlerin başarılarından söz etmiyor. 10 sene evvelindeki çeçenyadaki mucahidlerin basındaki sesiyle günümüzdeki sesleri bir mi. çoğu insan oradaki cihadın bittiğini sanmakta evet malesef bitme noktasına kadar zor durumlara düşmüşlerdir maddi güç olarak. Ama hala devam etmektedir.

Bugün bizler cihad tabanlı web sitelerindeki videolardan yüzde 100 olarak ölen kafirlerin ölümlerine şahit olduğumuz halde satılmış televizyonlar bunun ancak yüzde 2 ile yüzde 5 arasında bildirmektedir.

Haliyle satılmışları takip edenler müslümanların güçlerini hafife alacaktır.

Bugun afganistanda müslümanların gücü hiç azımsanmayacak kadar fazladır. Küfür bunu bildiği için oraya TEK KUVVET NATO olarak saldırmaktadır.

Evet buda üstün körü bir eleştiridir biri çıkıp efendim abd ırakda alacağını aldı şimdi çekiliyor derse onada şaşırmam.

Bu iş gerçekden kolay olsadı, müslümanların gücü bu kadar kolay olsaydı abd oraya milyon dolarlar harcamazdı yani 1 kaç hava saldırısı yapıp ardından kukla yönetim getirip direk zenginlikleri sömürebilirdi ancak bu o kadar kolay olmadı.

Gelelim müslümanların gücüne, benim şahsi düşünceme göre ; müslümanların ellerindeki imkanlar dolayısı ile merkezi yerleri tamamen küfrün elinden alamıyorlar bugun bağdat yada bağdat gibi başkentleri alacak kuvvetleri olsada malesef onları koruyacak güçleri ellerinde mevcut değildir, kafir hava saldırısı ile bu tür yerleri savunamabilmektedir. Ellerindeki imkanlar dolayısı ile vur-kaç taktiği ile kafirler yıpratılmaktadır.

Bu gidiş inşaAllah kafirin elindeki zenginliklerin bitmesine, ekonomik olarak çıkmaza girip batmasına kadar gideceğinden ümid ediyorum.

Rabbim kardeşlerimize yardım etsin, onları korusun. Kafirleri de rezili-rüsvay eylesin. Amin.

mavigozlukarinca

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeş dün yanıt verecektim ancak işim çıktı.
Elbette ben demiyorum ki cihad bölgelerinde güç tamamen mucahidlerin elindedir. Ancak şunu da demiyorum ki kafirler orada kesin hükümlerini koymuşlar.

Bu iş gerçekden kolay olsadı, müslümanların gücü bu kadar kolay olsaydı abd oraya milyon dolarlar harcamazdı yani 1 kaç hava saldırısı yapıp ardından kukla yönetim getirip direk zenginlikleri sömürebilirdi ancak bu o kadar kolay olmadı.

Gelelim müslümanların gücüne, benim şahsi düşünceme göre ; müslümanların ellerindeki imkanlar dolayısı ile merkezi yerleri tamamen küfrün elinden alamıyorlar bugun bağdat yada bağdat gibi başkentleri alacak kuvvetleri olsada malesef onları koruyacak güçleri ellerinde mevcut değildir, kafir hava saldırısı ile bu tür yerleri savunamabilmektedir. Ellerindeki imkanlar dolayısı ile vur-kaç taktiği ile kafirler yıpratılmaktadır.

söylemleriniz bir müslüman olarak beni o kadar etkiliyor ki gerçekten böyle olduğuna inanmak istiyorum ancak bildiklerim nefsi davranmama engel oluyor...
aslında sizde ilk alıntıladığım yazınızı ikinci alıntıladığım paragrafla çürütüyorsunuz.
zira olay aslında çok açık; eğer bugün izlediğiniz bir videoda bir abd askeri öldürülüyorsa çok büyük ihtimalle o askerin vazifesi ölmektir...şöyle ki bugün saydığınız cephelerdeki çarpışmaların %90ı (tamamı demiyorum kulla alakalı hiçbir şey için kesin konuşmak doğru değil) bilerek ve isteyerek oluşturulmaktadır. o kafirler diye nitelendirdiğiniz ülkeler ne yazık ki istedikleri zaman taş üstünde taş bırakmayacak güçleri olduğu halde bunu yapmamakta sürekli bir kaos ortamı oluşturarak menfaatlerini sürdürmektedirler...
sosyolojide ve siyaset biliminde kaos stratejileri diye bir konu vardır. bugün melun abd istese ırakı dümdüz edemez mi, ya da afganistanı??? o sınırsız sayıda çelikten kanatlı katil uçaklara ve füzelere, yediği buğday bile sayılı olan afganlı yada ıraklı mücahitler ne yapabilirler ki???
ama abd bunu yapmaz. çünkü eğer dümdüz ederse ondan sonra o memlekette ıstılah yapması ve istikrar getirmesi beklenir...ve istikrarlı bir memlekette ASLA yolsuzluk/hırsızlık/arsızlık yapamazsınız...
bu konuya örnek olarak ister türkiyede geçmişte ergenekon eliyle yapılan kontrgerilla faaliyetlerini gösterin (sivas, başbağlar, faili meçhul cinayetler, 6-7 eylül olayları, kanlı 1 mayıs vs...) istersenizde daha güncel şu anda İranda olan iç karışıklığı...
her ikisinde de sonuç aynıdır. bir karışıklık çıkarılır ve o arada zalimler işlerini yoluna koyar...
kriz dönemlerinde fakirlerin daha fakirleşmesi, zenginlerinse daha da zenginleşmesi de buna örnektir...çünkü zenginlerde kaos ortamından yararlanır ve semirdikçe semirirler...

sözlerimden kesinlikle mücahitler bıraksınlar bu işi gibi bir anlam çıkarılmasın lütfen. Allah onların her daim yardımcısı olsun. ancak durumda bundan ibarettir ve bunlar sadece benim gözlemlere ve araştırmalara dayanan tahlillerimdir...inşallah yanılıyorumdur ve zafer çok yakındır...

R Çevrimdışı

rambo

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Kardeşler sayısal cogunluk önemli deil karşınızda ırakta afganistanda ölenlerin cogu paralı asker yada kacırılan ve de egitilip yollanan zombilerdir. Ayrıca savaşın bbitmesini istemezler savaş biterse halk birbiryle bir şekilde anlaşır kardeş kavgası olmaz ve insanlar hayat standardını yükseltir .toplum cahil kalmaz bilgi seviyesini yükseltir. İngilizlerin ve de yahudilerin taktigi böl parcala yönet.
yukarıda rüya ile amel edilirmi uctumu kactımı gibi bir şeyler yazmışsınız ama rüya her şeye delil ve yol gösterici olmaz ken şehid olan ların aileleriinin anlattıkları pek cok olay vardır bir şeyleri reddetmek için red etmeyelim kendimizi red etmek zorund hissetmeyelim.

gecen sene bir dergide bir röportaj okudum Brezilyada müslüman olan bir adamla yapılmıştı . Adama soruyorlar nasıl müslüman oldunuz islam dini ni nasıl ögrendiniz.ADAM CEVAP VERİYOR BEN MÜSLÜMAN OLMAK İÇİN DOGMUSUM.Nasıl diyor soruyu soran bir gece rüyamda peygamber efendimizi gördüm bana dediki ben müslümanlaın peygamberiyim sen de müslüman sın yada müslaman olacaksın tarzında bir ifade kullanııyor .bende arastırmaya başladım müslümanlık ne dir sonra islam dinini ögrendim şu anda etrafımızda 190 kişi müslüman oldu gibi anlatıyordu .
rüya ile amel edilmez kesin nas deildir delil yerine gecmez ama insanlr derler ya ben bu oalyı daha önce yasamıştım ....

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
mavigözlü karinca kardeş yanlış anlama ama bana göre persfektini gözetip genişletmen lazım.

Sayısal yada maddi güç hiç bir zaman tamamen bir ülkeyi feth edecek güç değildir.

Size hem tarihten hem de siyerden buna örnek verebilirim..

Tüm milletin dilinde sakız olan ilk tür devletlerinden hunlar ile çinlilerin mucadelesinden haberi olmayan yoktur.

Hunlar çoğu zaman çini tamamen feth edecek durumda idiler. Ancak etmediler ve etmeme sebeblerini bize çinin nufusu altında asimile olmalarından korktular. Güç herşey değilmiş.

Ayrıca savaşın strateji anlamda devrimle alakalı konularda hep şunu derler, bir baş kaldırış eğer halkdan destek alıyorsa bu bir devrim , hayır halkdan değilde sadece kendi başına oluyorsa bu bir isyandır diye. Ve adı ne olursa olsun zeminde halkdan destek bulmayan bir savaş,direniş,mucadele adına ne derseniz deyin genelde kaybetmektedirler.

Bakın bunu ilk türk devletlerinde kolay görürsünüz, genel olarak yöneticilerin tamamen türk olduğu ancak halkın türk dışı etnik gruplar olduğundan sadece kralların ölümüne denk sürmüştür ülkenin varlığı..

Gelelim PKK ya.. Bana göre türk askeri pkk yı yerle mum eder. yani devlet isterse eğer ve dışardan mudahale olmazsa normal şarlarda türk ordusu pkkyı maf eder yani metre metre isterse asker yürütür. Ancak olay dışarıdan göründüğü gibi değil stratejik dengeler var.

Bakın çeçenistana, orada teşbihde hata olmasın bir avuç mücahid var ,ancak dağlar rusların orayı hemen alıvermesine engel durumda ve mucahidler vurkac taktigi uygulamakda.

Gelelim ırağa ve afganistana burayı birlikde almak istiyorum zira bu yerler daha önce hiç bir yere benzemeyen ve üstünü çiziyorum buralar da islami devlet kurulma potansiyeli var.

Afganistan, orada beş on bin mucahid değil yüzbinlerden bahsediliyor ve bu mucahidler halkla iç içe durumda ensar olan taliban, mucahir olan mucahidlere şevkat ile yaklaşmakda sahabe dönemindeki duygusal durumları yaşatmaktadır.

Yani ne kadar abd güç olarak üstün olursa olsun , Allah'ın kesin vaadi vardır cihad kıyamete denk sürecektir. Dünya çapında şuan cihadın belkemiği afganistan ve daha sonra ırakdır. Çeçenistan ve filistin güçlerinden dolayı daha çok bölgesel olarak kalmaktadırlar.

Afganistanın coğrafi konumu abdnin orayı teknoloji ile düm düz edemeyeceğini herkes bilmektedir. ve müslüman medyayı takip ederseniz orada vurkac taktikleri, orada bin kişi ile büyük bir cezavine baksın yapıp yüzlerce mucahidi esaretten kurtarmaları mucahidlerin gucunu kamoyuna göstermektedir. ancak bunlardan cogumuzun haberi yok.

Ve dedigim gibi dengeleri unutmamak lazım. Çin , rusya, Abd, japonya..

mavigozlukarinca

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
aynen öyle kardeş dengeler... ama sana göre dengeler mücahitlerle alakalıyken bana göre abd, rusya ve çinin gözetiminde...
bak ne güzel pkk örneğini verdin. amaçları ve karakterleri tamamen zıt ve alakasız olan pkk ve çeçenlerin, tsk ve ve rusya karşısındaki durumları bence birebir aynıdır. neden tsknın pkkyı yokedebilecek gücü olduğuna ancak dengeleri gözettiğine inanıyorsunuzda aynı şeyi rusyanında gözettiğine inanmıyorsunuz???

eğer bana çeçenlerin başarılı operasyonlarından bahsedecekseniz pkknınkilere ulaşmak daha kolay çok uzağa gitmeyin derim... bırakın okul baskınları intihar eylemlerini pkk bu ülkede bi süre önce hükümet değiştirecek yada varolan hükümetin elini güçlendirecek konumdaydı...

bakın dikkat edin ben asla oradaki mücahidler birşey yapmıyorlar demiyorum. Allah onları korusun ve yüceltsin. ancak bu benim ettiğim duayı bir çok pkk forumunda pkk taraftarlarıda ediyor...
bugün nasıl bu forumda insanların avatarlarında silah, kan vs resimleri varsa aynen onlarda da var. (ki sadece sıradan müslümanların zaman geçireceği forumlarda neden bu resimlere ihtiyaç duyulur. İslamın sürekli kan döken vuran kıran bir din olduğumu anlatılmaya çalışılır onuda anlamış değilim. zaten yabancı kimse girmez ki bu şekil kime???)

velhasıl bence sizin tsknın pkkyı anında bitireceğine dair perspektifinizi daha geniş bir satha yaymanız gerekmektedir. objektif düşünürseniz ne yazık ki dünyadaki müslümanların çoğunun mücadeleside aynı durumdadır. ha dediğiniz gibi afganistanın durumu farklıdır, gerek cografi şartları gerekse taliban gibi kurumlaşmış bir yapı düşmanların elini bir hayli zorluyor.
ancak gerek ıraklılar gerekse çeçenler şu anda sadece abd ve rusyanın istediği ölçüde kaos ortamı oluşturmasını sağlamakla yetiniyorlar... ki bence buda çok önemlidir ama bunun dışında ütopik hayallere dalmak anlamsızdır...

(tarihte görüldüğünü söylediğiniz azınlığın çoğunluğa üstünlüğü olayları söylediğiniz gibi tarihte kalmıştır. ki hepsinin mantıklı bir açıklaması mutlaka vardır nebevi dönemlerdekini beşeri olaylarla karıştırmazsanız tabiki...eğer iki tarafında elinde en güçlü silah olarak kılıç varsa İMANI güçlü olan kazanmıştır tarihte...ama sonra kendini toparlayıp daha iyisini yapmazsan iman ve kılıçla aldığını top mermileriyle vermek zorunda kalırsın...ama eğer bizansın toplarından daha güçlü ve büyük toplar yaparsan bu sefer istanbulu alıp bizansa son verebilirsin. yoksa kılıçla aldığınızı topla geri verirsiniz. ama kılıçla bi kere aldımdı diyede teselliniz kalır...)

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Kardeş sanırım düşüncelerimi açmam lazım. Pkk ile çeçen benzer ancak güç olarak pkk'nın yaptırım gücü çeçenlerin yaptırım gücünden kıyaslanmayacak derece de büyüktür.

Pkk'nın öncelikle doğudaki insanları kendi saffına çekmesi daha kolay. Asıl güç ise pkk'nın destekçileri olan avrupa ve özellikle de amerika. Bu güç dediğiniz gibi ülkede hükümet değişikliğine kadar gitmektedir. Zamanın da mağaralarda yakalanan tıpla alakalı makinaları görüpde hayret kalmamak zor. Tüm bunları destekçilerinden elde etmektedirler. Ve medya gücü malesef medya gücünde de kıyaslanmyacak derecede güçlüler bununda sebebi avrupa devletleridir.

Kısaca; Ekonomik ve insan gücü olarak pkk çok daha güçlü ve yaptırım gücü yüksektir.

Olaylara mucahidlerin tarafından bakma durumum tamamen akidemden ve düşman tvlerin hangi güç altında haber yayını yaptıklarını bilmem dolayısı iledir. Bu demek degil ki hic orayı takip etmiyoruz, elbette ediyorum ancak insafı elden bırakmıyorum elhamdulillah.

Bu konuda düşüncem bu şekilde.Umarım açıklayıcıdır.