Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

La ilahe illallah" deyinceye kadar

S Çevrimdışı

selefi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu Hureyre'nin (r.a.) anlattığına göre:
Allah Resulü (a.s.) şöyle buyurmuştur: "La ilahe illallah" deyinceye kadar insanlarla savaşa devam etmem bana emredildi. (Ancak) her kim "La ilahe illallah derse, haksız olması dışında benden malını ve canını korumuştur."
Sahih-i Müslim'deki hadis numarası:30
 
Z Çevrimdışı

Zeyd bin Hârise

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah'ın selamı senin ve tüm selefilerin üzerine olsun .... Rabbim senden razı olsun kardeşim ... Delilsiz hadis eklemiyorsun maşaallah Rabbim çalışmalarını bereketlendirsin :wink:
 
U Çevrimdışı

uksimu

İyi Bilinen Üye
Frm. Yöneticisi
ALLAH RAZI OLSUN HACİ . çalışmaların bereketlensin inşalah.ç selametle.
 
T Çevrimdışı

TARİK7

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Burda çok önemli vurgudan biri MAL VE CAN dır ,birçok yerde tekrer eder ,mal ve can ile imtihan oluruz diye,yani LA İLLAHE İLLALLAH idrak edip yaşamayan MAL VE CAN imtihana tutulmaya devam edilir !

Burda idrak etmek gerekir ki. ilahe nin olmadığını illa ALLAH (illahlar yoktur sadece ALLAH) cümlesini iyi anlamak, bu da en alt kademe olarak bil fiil amentüyü hiç aklımızdan çıkartmadan her nefesimizde manasını yaşayanlarda azab keder kalır mı!!!
 
Üst Ana Sayfa Alt