Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ledün Ilmi Nedir Ve Şeyhlere Vahiy Gelme Saçmalığı

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
GuLYaRaSi Çevrimdışı

GuLYaRaSi

VuSLaTa HaSReT
Admin
Bu Örnek çok Uyumlu oldu Konuyla ....Sevindim ben bu Hikayeyi Küçükken Sofi amcalardan ağzım açık dinlerdim,Tertemiz Zihnime sıkılan Kurşunların yarasını sardım Tevhid ile tanıştım...Şimdi O İzleri hergün yokluyorum yerlerinde Batıl yok...Hurafe Mitoloji saçmalık yok...Bu Komedi Dünyası bitti..Nerdeyse Şizofren olacaktık küçük yaşta...Hafazanallah...

Yani böyle bir Tarikat Genellemesine bakıyorumda Tarikatçıların ailelerinin çocukları üzerinde iyi bir araştırma yapılmalı vie Kitaplaştırılmalıdır...Hurafe ile Beslenen Çocuk ile Vahy'den direk beslenen Realitesini ordan alan Evladların nasıl yetiştirildiğini iyi analiz edip kitaplaştırmalıyız...diyorum..

Benimde aklima geldi, ya haluzinasyon görüyorlar ayni düsünce üzerinde yogunlastiklari icin, yada sizofrenik olmus olabilirler yada seytan ve yandaslari rol basinda..

Allah hepsinin serrinden korusun..

D Çevrimdışı

Demirci Mustafa

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah,Allah,ben nereye gelmişim tam tasavvuf düşmanlarının içine gelmişim,ama buradaki kardeşlerde müslüman bende Elhamdülillah müslümanım.
Aynı inancı paylaşıpta,neden böyle parçalanmışız,siteye şöyle genel olarak bir baktım,hep bidat,sapıklık,tasavvuf şöyle böyle,karalanan sanki müşrikler sanki İslam düşmanları,bu karalamaların bu sözlerin hesabını biz nasıl vereceğiz diye düşünen olmamışmı,yoksa olmuşta bizmi göremedik.
Allah cc. bir müslüman kardeşine acımasızca bir topluluğa acımasızca,ve hatta hakaretvari,alaycı tavırlarla,aşağılayarak sözler söyleyenler hakkında hangi hükmü vermiş bunu siz araştırın.
Ben acizane bir genel görüntü gördüm,çok üzüldüm,neden neden diye düşündüm,baktım kaynaklar farklı,kimisi felanca,kimisi filanca demiş ve müslüman kardeşine ben seni döverim ben seni yenerim gibi yazılarla karşılık vermiş,kardeşler hepimiz müslümanız ve birbirimizin görüşlerine ve yazılarına kırıcı,alaycı hakaretli cevaplar değilde sakince ikna etmek için neden çalışmıyoruz.
Bende tasavvufta olan birisi olarak sizin bu yazdıklarınıza bakınca,size imrenme değil ikna olma değil tam tersine nefsi düşünceler içine girebilirdim ama girmiyorum ve diyorumki bu tartışmalar seviyeli olmalı,kalbler kesinlikle kırılmadan anlayış içerisinde olmalı.
Allah cc. emanet olunuz selam ve dua ile.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Bende tasavvufta olan birisi olarak sizin bu yazdıklarınıza bakınca,size imrenme değil ikna olma değil tam tersine nefsi düşünceler içine girebilirdim ama girmiyorum ve diyorumki bu tartışmalar seviyeli olmalı,kalbler kesinlikle kırılmadan anlayış içerisinde olmalı.
Allah cc. emanet olunuz selam ve dua ile

tebrik ediyorum sizi. uzun zamandır bu şekilde düşünen gelmemişti siteye Allahualem

boran el muvahhid Çevrimdışı

boran el muvahhid

Üye
İslam-TR Üyesi
nezaketin arkasında
Allah Teala nın tevhidine ters düşen birşey olduğunda hala gülücükler saçan müslüman görüntüsü mü verilmeli?

sitede olan tartışmalarda kardeşler aşırıya kaçıp sert çıkabilir.bu savunulan düşüncelerin bozukluğu değil o kardeşin merhamet konusunda biraz daha eksik olduğunu gösterir
tasavvufçu birine tatlı dille gittiği yolun yanlış olduğu anlatıldığı o kişi halde dönmüyorsa bırak ona güzel ve hoş davranmayı bizzat mürtedlerin cezası uygulansa yeridir!

zaten herşey kime nasıl davranılacağını bilememekten kaynaklanıyor.müslümanlar birbirlerine merhametlidirler ve yine müslümanlar kendilerine ilişmeyen müşriklere karşı kötülük etmezler.
oysa her inatçı zalime yapılacak muamele ise bunlardan çok çok daha katı!

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
tatlı dille git umulur ki öğüt alır.
senin görevin anlatmak ayrıca cehenneme atmak ya da cennete atmak da değil.
kimsenin üzerinde zorba da değilsin.
sen hakkı yaz gerisini bırak da Allah'ın işine karışma hidayet edecek odur.
her konuda bi tartısma çıkması için yer aranıyor. ille bişeyler olacak yani ille kavga çıksın ille birbirine laf söylensin.
bu mesajıma cvp yazılmasın. konu amacından çıktı. son mesajla konunun alakası yok NE YAZIKKİ !!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt