Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Lütfen Danone Ürünlerini Kullanmayalım!

A Çevrimdışı

akifturker

Üye
İslam-TR Üyesi
Danone markasını Türkiye’de bilmeyen yok. Sabancı Holding ortaklığı ile ve sağladığı güven ile Danone Türkiye’ye girmiş oldu. Bugün Sabancı ile ortaklıklarının bitmiş olmasına rağmen çoğu insan Sabancı Holding ile ortak olduğunu zannederek bu ürünleri almakta. Peki Fransızlara ait olan Danone Türkiye’de neden bu kadar çok çocuklar üzerine ürün çıkartmakta ve ucuza satmakta hiç düşündünüz mü?

Danone'nin Türkiye için üretilen ürünlerinin içerisine çocukların zihinsel ve bedensel gelişimini etkileyecek madde katılıyormuş ve şu an Daninolar sadece 2 ve 12 yaş arası çocuklara yedirilmekte. Yani tam gelişim zamanında.

Gelecek nesillerimizin zeki olmasını engellemek için şimdiden yoğun çaba içerisinde oldukları anlaşılıyor ve tüm pazarlama şirketleri şu an Danone ile anlaşmalı kapı kapı dolaşıp piyasa fiyatının altında ürünlerini satmaktadırlar. Ayrıca şirketlere ve dağıtım elemanlarına çok iyi ücret ödenerek daha fazla sürüm yapılmakta, daha fazla insana ulaşmaktadırlar.

Lütfen Danone ürünlerini kullanmayalım ve çevremizde çocuklarına Danino yedirenleri de uyaralım.. Bu konuda bizler duyarlı olabiliriz ama bu yetmiyor. Marka düşkünü bir gençlik olduğu sürece bu firmaların Türkiye'de ekmeklerine yağ sürülecektir. Lütfen uyanalım ve uyaralım.

Prof.Dr.Turan Karadeniz

Karadeniz Teknik Üniversitesi Ordu Ziraat Fakültesi

Bahçe Bitkileri Bölüm Başkanı

T Çevrimdışı

tonyukuk

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
evet, bunu duymuştum ve kesinlikle inanırım böyle bir şeye. çocuklarımız için biraz daha dikkat lütfen.

A Çevrimdışı

anaksunamum

Üye
İslam-TR Üyesi
donone markası özellikle müslüman ülkelerinde piyasaya sürüldüğünü duymuştum.hatta üretici firma kendi ülkesinde bu tür ürünleri satmıyo.ne yazikki bizim insanımız kendi eliyle kendi insanını zehirliyo.ama bilinçli ama bilinçsiz.kesinlikle ne olursa olsun yapacağımız işin sonuçlarını öğrenmeli ondan sonra karar vermeliyiz her kötülük mutlaka kendine döner.
selametle.....

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yalnız danonede değil tüm gıdalar içinde seçici olalım kardeşler. kafirlerin müslümanlar üzerinde büyük oyunları var. bu nedenle almış olduğumuz ürünlerde islami dmgaya özen gösterelim. mümkünolduğunca bilindik markalara takılalım. gıdalardaki katkı maddelerinide ilmimiz ölçüsünde araştıralım. www.gidaraporu.com da bu türden bilgilere ulaşabilirsiniz kardeşler

M Çevrimdışı

Muhacir

Üye
İslam-TR Üyesi
Danone'yi ben bile severek yiyordum bunları bilmeden önce Allah yardımcımız olsun inşaallah herkez öğrenir ve almaz.

S Çevrimdışı

sena__19

Üye
İslam-TR Üyesi
ama bu nederece doğru bielemicem ? danone yabancı diğer ülkelerdede satılıyo ama ?

M Çevrimdışı

Muhacir

Üye
İslam-TR Üyesi
Türkiye ye gönderdiklerine koyuyolardır, kardeş olamaz mı?
Ya da müslüman gördükleri tüm ülkelere.

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
büyük ihtimal türkiyede üretilen fabrikası vardır. zaten yahudiler her yerden alışveriş etmezler. hep standart alışveriş mekanları vardır. onlar bilir işini.

Üst Ana Sayfa Alt