Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Maliki Mezhebi İlmihali

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
benim bildiğim muvatta diye imam malikinin bir eseri var .onun dışında kesinlikle arapça vardır ama tercüme galiba ilmihal yok yada fıkıh kitabı ama muvatta tercümesi var.

birde burada bazı bilgfiler var dört mezhep fıkhındanda bahseder.

Dört Mezhebin İslam İlmihali (Hanefi, Şafii, Hanbeli, Maliki) - 29.66 TL + KDV

not:dört mezhebide anlatan fıkıh kitaplarında baya bilgi bulabilirsin.

ben mezhebi bırakalı çok oluyo vallaha :) nekadar kafir dselerde bize .

alınmıyoruz iftiralara.

I Çevrimdışı

islam savaşçısı

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
benim bildiğim muvatta diye imam malikinin bir eseri var .onun dışında kesinlikle arapça vardır ama tercüme galiba ilmihal yok yada fıkıh kitabı ama muvatta tercümesi var.

birde burada bazı bilgfiler var dört mezhep fıkhındanda bahseder.

Dört Mezhebin İslam İlmihali (Hanefi, Şafii, Hanbeli, Maliki) - 29.66 TL + KDV

not:dört mezhebide anlatan fıkıh kitaplarında baya bilgi bulabilirsin.

ben mezhebi bırakalı çok oluyo vallaha :) nekadar kafir dselerde bize .

alınmıyoruz iftiralara.

ALLAH razı olsun. Size kafir diyenlerin aklı yoktur. Esasında ben de mezhebe uymuyorum ancak barısak sorunlarım var ve yellenme oluyor istem dışı.(özellikle soğuk havalarda) Bildiğim kadarıyla maliki mezhebinde istemdışı çıkan yel abdesti bozmuyor, onun için istedim. Teşekkür ederim tekrardan ALLAH(s.v.t.) razı olsun.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
nedemek kardeşim . biz mezheb tutmuyoruz deyince millet sanki mezhep imamlarını sevmiyoruz anlıyor .

bize kafir diyor tekfir ediyor. sonrada bize tekfirciler diyor.sonrada araya hocaları şeyhleri sokarak ashabı resulu unutturuyor.:))) allahım herkeze hidayet versin.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esas olarak sadece namazda değil, namaz dışında da oluyor. Ondan sonra lavaboya gidip hacet giderdikten sonra azalıyor ama devam ediyor yine. Tabi bu genelde kış ayları ve soğuk mekanlarda oluyor.
Hastaliginiz sebebiyle yellenme her 5 vakitte olup sıklık teşkil ediliyorsa bu sebeple abdestli sayilirsiniz.Kaynak;nurul misbah,özür

Üst Ana Sayfa Alt