Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mali'ye Şeriat Hakim Oldu mu?

A Çevrimdışı

ammar5

Üyeliği İptal Edildi
Banned
mali ülkesinde şeriat gelmiş öyle diyorlar,youtubede videolar falan var ama arapça ben anlamiyorum,bilgisi olanlar cevap verebilirlermi

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bence hicret etmeyip türkiyede mücadeleye devam etmek de iyi bir seçenek.Belki kendi yaşadığımız bu ülkeye bir gün Şeriatı hakim kılabiliriz.

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
dış kaynaklara pek güven olmuyor,dış kaynakların çoğu islam devletini tanımazlar

A Çevrimdışı

ammar5

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ee nerden öğrenecez peki doğruları :( şeriat geldiyse gitmek farz olur"Muhakkak ki melekler, kendi nesflerine zulmedenleri öldürürken : "Siz nerede (ne işte) idiniz?" dediler. (Onlar da): "Biz yeryüzünde zayıf (güçsüz) kimselerdik." dediler. (Melekler): "Allah'ın arzı (yeryüzü) geniş değil miydi? Öyleyse oraya hicret etseydiniz!" dediler. İşte onlar, onların varacağı yer cehennemdir ve (o) kötü bir varış yeridir."nisa 97

S Çevrimdışı

Salman Raduyev

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
eğer devleti ensar ed din ilan etmiş olsaydı ALLAH C.C NİN izniyle şüphemiz kalmıyacaktı ama tourangler de sıkıntı büyük

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ensar ed din ve tuaregler çatışma halinde diye biliyorum.İlk başlarda ittifak halindeydiler.Ama silah gücü olarak ensar ed din daha üstün konumda

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi
akhiler bu linke baktıgımızda Azawad - Wikipedia, the free encyclopedia ne yazikki şeriat devleti gibi durmuyo iyi ingilizceli arkadaşlar dış kaynakları incelerse daha iyi olur hepimiz aydınlanırız inşallah

:D yaw akhi islam devleti olduğu kafirler tarafından tescillenmeden ''o beldenin Darül islam'' olduğu gerçeğini değiştirmez istedikleri kadar kabul etmesinler veya diğer kafir devlet bunu tanımasın yönetim müslimlerin elinde mi bitti !

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ee nerden öğrenecez peki doğruları :( şeriat geldiyse gitmek farz olur"Muhakkak ki melekler, kendi nesflerine zulmedenleri öldürürken : "Siz nerede (ne işte) idiniz?" dediler. (Onlar da): "Biz yeryüzünde zayıf (güçsüz) kimselerdik." dediler. (Melekler): "Allah'ın arzı (yeryüzü) geniş değil miydi? Öyleyse oraya hicret etseydiniz!" dediler. İşte onlar, onların varacağı yer cehennemdir ve (o) kötü bir varış yeridir."nisa 97
Bu ayeti yazacaktim ama kardes yazmiş zaten, Allah razı olsun..

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

Frm. Yöneticisi