Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Mehmed Emin Akın Hoca: Türkiye'deki Tarikatlarda Şii Unsurlar Var mı?

Abdulmuizz Fida Çevrimiçi

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Mehmed Emin Akın Hoca: Türkiye'deki Tarikatlarda Şii Unsurlar Var mı?

K Çevrimdışı

Kerbela Şehidi

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tasavvuf kitaplarının ve şiirlerin inatla farsça yazılması zaten düşündürücü olmalıdır

A Çevrimdışı

Antiehlirey

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten şiayla sufilik üvey kardeş gibidir.İtikad birçok şeyleri benzer ve aynıdır.Ama rabıta bidatı konusunda Mehmet Emin akın hocaya katılmıyorum rabıta bidatı Abdullah dehlevi ve halidi bağdadinin hintlilerden getirdiği bir bidattır.Sondaki kastettiği kişi Mehmet emin akın hocanın büyük ihtimal Alparslan kuytul . Alparslan kuytula önceden Hüsnü zan beslerdim ama harbiden iran hiç tozkundurmamasi kafamda çok süpheler oluştu.Ama ne olursa olsun o da şuan devlete tarafından bir zülüm görüyor Allah yardım etsin diyorum

İmam Ebu Hanif Çevrimdışı

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Zaten şiayla sufilik üvey kardeş gibidir.İtikad birçok şeyleri benzer ve aynıdır.Ama rabıta bidatı konusunda Mehmet Emin akın hocaya katılmıyorum rabıta bidatı Abdullah dehlevi ve halidi bağdadinin hintlilerden getirdiği bir bidattır.Sondaki kastettiği kişi Mehmet emin akın hocanın büyük ihtimal Alparslan kuytul . Alparslan kuytula önceden Hüsnü zan beslerdim ama harbiden iran hiç tozkundurmamasi kafamda çok süpheler oluştu.Ama ne olursa olsun o da şuan devlete tarafından bir zülüm görüyor Allah yardım etsin diyorum
Bu saydın isimler tarihde hiç tekfir dahi edilmemiş halidi bağadadi yi koruyan koca Alusi var bizde tekfir etmiyrk zaten sende etmiyon :)

A Çevrimdışı

Antiehlirey

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfir i nerden çıkardın anlamadım halidi bağdadi alusi ve ibni Abidin gibi alimler hocalık yapmıştır .Bunu bende biliyorum ama rabıta ile ilgili ilk eser yazanda o dur bende anlamıyorum

Ahıskalı Çevrimdışı

Ahıskalı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şimsilik bildiğim kadarıyla İstiğase, türbe inşaası, mescid süsleme gibi fiillerden gayrı şiilik ve tasavvuf arasında benzerlik göremiyorum. Videoyu izlemedim izleyince ziyade varmı anlarım

İmam Ebu Hanif Çevrimdışı

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Tekfir i nerden çıkardın anlamadım halidi bağdadi alusi ve ibni Abidin gibi alimler hocalık yapmıştır .Bunu bende biliyorum ama rabıta ile ilgili ilk eser yazanda o dur bende anlamıyorum
aynen kardeş onu bende çözemedim ne gereği varsa yok genelde tekfir ederler ondan dedim

Üst Ana Sayfa Alt