Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Merhaba "islam-tr.org" - youtube.com/@spirituallywork

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
“Ümmetim arasında, zina yapmayı, ipekli elbiseler giymeyi, şarap içmeyi ve çalgı aletlerini çalmayı helâl sayan kimseler olacak.” (Buhari, Eşribe, 6)

Bu hadisi ve Rasulullah'ın ney sesi duyunca kulaklarını tıkama hadisini bilmiyor musunuz?
Bu arada biz size karşı gelmeye ve düşmanlık yapmaya çalışmıyoruz, sadece nasihat ediyoruz. Bir şeyin günah olduğu hakkında uyarılınca insanlar niye sinirleniyor ki? Müslüman olan kişiyi iyilik için uyarıyoruz, maddi bir kazancımız olmuyor.

S Çevrimdışı

spirituallywork

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Televizyon, Telefon ve İnternet kullanıyor iseniz onlar da haram El, kol figürleri sürekli hareket halinde. Ayrıca ayetlerde bu gibi konuları bildirdiklerini pek sanmıyorum. Ayrıca ülkemizin hadis-i şeriften öteye varabildiğini pek göremedim

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Televizyon, Telefon ve İnternet kullanıyor iseniz onlar da haram El, kol figürleri sürekli hareket halinde. Ayrıca ayetlerde bu gibi konuları bildirdiklerini pek sanmıyorum. Ayrıca ülkemizin hadis-i şeriften öteye varabildiğini pek göremedim
Woww iddialara bakin 😄 sizin İngilizceniz kacinci seviye? Ya Almancaniz? İlgi alanlariniz nelerdir? Ayda kaç kitap okursunuz? Hangi felsefe yazarlarının görüşlerini kendinize yakın bulursunuz?

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Bildiriyor ama, ve sizin sanıp sanmamanıza bağlı değil bu 😂 Allah ile alay mı ediyorsunuz?

"Sana içkiyi ve kumarı sorarlar. De ki: “Onlarda hem büyük günah, hem de insanlar için (bazı) yararlar vardır. Ama günahları yararlarından büyüktür..." [Bakara-219]

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Evet ama benim soruma cevap verebilir misiniz lütfen? Neden Camii Hocaları Aylık maaş alır. Neden insanlara Cami imamlığının meslek olduğu bildirilir? Niçin Peygamber hayatlarını tekrar kurcalayıp Film yaparlar. İnsanlık Müslüman olduğu kadar ilk önce bunlara tedbir almalı idi. Filistin için ise Pankart açmak, Gıda yardımı yapmak ile olacak işler değil
Bu dediklerinizi yapanlar da ayrı bir vebal içindeler zaten. Onların bir vebale giriyor olması, bizlerin de "o zaman ben de şu vebale girebilirim" diye düşünmesi için sebep midir? Değildir...

Ezcümle: herhangi bir kişinin, herhangi bir konuda yanlışa düşmesi mümkündür ve görenlerin o kişiyi uyarması gerekir. Biz burda sizi gördük ve dinen görevimizi yaparak uyardık. Başka biri başka bir yanlışla burada bulunsa, onun da o konuda uyarılması gerekir. "Bir konu içinde" yanlış düşündüğü halde uyarılmamış birini görürseniz, bizzat siz de o kişiyi uyarabilirsiniz.

Ancak şu anda burada olduğu gibi, konu dışına çıkarak değil. Konumuz müzik ve başka tür konuları araya katarak gündemi bulandırmaya ve kaçmaya çalıştığınız oldukça net görünüyor. Ancak bu şekilde haklı çıkamazsınız. Haklı çıkmanız için müziğin haram olmadığını kanıtlayan sahih bir delil sunmanız gerekmekte, bulursanız bekleriz.

S Çevrimdışı

spirituallywork

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Peki, Dini müziklerin (resmiyeten kelimeler içerdiği için) İnsanların ruhunu güçlendireceğini düşündüğüm için sizinle aynı sonuca ulaşamadım. Ama Dini müziklerden para kazanıyor olsa idim haklısınız diyebilirdim

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Peki, Dini müziklerin (resmiyeten kelimeler içerdiği için) İnsanların ruhunu güçlendireceğini düşündüğüm için sizinle aynı sonuca ulaşamadım. Ama Dini müziklerden para kazanıyor olsa idim haklısınız diyebilirdim
Siz bırakın bu konuyu da "ayetlerde bildirildigini sanmıyorum" demenize gelelim. Islam'la dalga gectiginiz ve düpedüz Allah'ı eleştirdiginiz icin şirke girdiginizin farkinda misiniz?

S Çevrimdışı

spirituallywork

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Bunun için A'rab ülkelerinin Din ile müzik yapmadan örnek olmaları gerekir. Ayrıca Televizyon üzerinde yayınlanan İlahi müzik içeriklerinde Ritim ve Çalgı mevcut. Sorduğunuz şey bende daha çok "Mağlubiyet, Alınmak, Gücenmek, Hor karşılanmak" ile aksi yönünde olan bir durumu bastırmaya, kapatmaya çalışmak gibi gözüküyor.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

İslam-TR Üyesi
Bunun için A'rab ülkelerinin Din ile müzik yapmadan örnek olmaları gerekir. Ayrıca Televizyon üzerinde yayınlanan İlahi müzik içeriklerinde Ritim ve Çalgı mevcut. Sorduğunuz şey bende daha çok "Mağlubiyet, Alınmak, Gücenmek, Hor karşılanmak" ile aksi yönünde olan bir durumu bastırmaya, kapatmaya çalışmak gibi gözüküyor.
Televizyonda ne yayınlanıyor beni ilgilendirmez. İzlemiyorum zaten, kitap okumayı tercih ediyorum.
Sorduğum soruda böyle bir amacım yok, şüphesiz siz iddianızla kazanmadınız zaten. Siz İslâmi kitap da mı okumadınız? Âlimlerin görüşlerini bilmiyor musunuz? Hadis de mi okumadınız? Eğer hadisleri inkâr edecekseniz tamam, yolunuza bakın.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...