Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mescidler Allahındır T.c'nin Değil

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cumhuriyetin ilk yıllarında uyduruk kanun ve inkilaplar yoluyla müslümanların sindirilmesi üzerine kıyam hareketi başlatan ilk dönem devrimcilerinden Şeyh Said'in akrabalarınca düzenlenen anma programında camii imamının engelleyici tavrı sistemin 'din' üzerindeki baskıcı ve faşist duruşunuda gösteriyor.

Burası Kürdistan , Şeyh Saidin akrabaları camiide Şeyhi anmak istiyorlar ama Kürtçe konuşmak ve Şeyh Saidin adını anmak yasak..Çünkü bu camii devletin resmi kurumu ..İzleyin ve izlettirin..Hayretler içinde kalacaksınız..80 yıllık zulüm düzeninin dini ne hale getirdiğini ve nasıl müdahale ettigini görün ..

Mescid ve camiileri istismar alanına çeviren rejim , ırkçı ve baskıcı tutumunu kutsal mekanlarada bulaştırıyor.

imanired.com

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
solculuktan islama dönenleri olmuş muhtemelen. veya kullanılan üslup açısından böyle gelmiş olabilir. kendileri direk olarak sol gruplara bir muhabbet beslemezler, veya bir ilişkileri yoktur diye biliyorum fakat bu tip şeyler de söylenmeli günümüz müslümanının bazı sorunlara değinmeden din anlayışını 3-5 başlık altına sıkıştırması hoş bir durum değil. Allah hak yolda birlik olmayı nasip etsin bizlere.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sivil cuma namazı diye,cuma namazını kıldıran hocayı da kadınlarla fotoğraflamışlardı.velhasıl türk milliyetçiliği nasıl belaysa,kürt milliyetçiliği de aynı şekilde bu ümmetin başına beladır.selahaddinin ordusuna katılmak için gitsem,selahaddinin kürt olduğunu öğrenip,''bu kürt ben bu orduda savaşmam'' desem öte dünya da hesabım nasıl görülür?

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sivil cuma eylemleri yanlış hatırlamıyorsam pkk nın siyasi ayaklarının kullandığı bir şeydi. pkk ve destekçilerinin hareketleri bizleri bağlamaz fakat pkk var diye bunu bahane edip müslüman kürtlerin sorunlarından uzak duracaksak ben türk ordusunu pkk dan daha vahşi görmekteyim, e bu durumda ben müslüman türklerin çıkarlarını göz ardı mı edeceğim?(ben de bir türküm bu arada) kavmiyetçi zihniyetin müslüman türk ve kürt halkı arasına soktuğu her türlü sınır islam ile kalkmalıdır.

Üst Ana Sayfa Alt