Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Milli Görüşçülerin Vakıflarında Kalıp İnsanlara Tevhidi Anlatmam Caiz midir?

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Selamun Aleykum ve Rahmetullahi. Ben anadolu gençlik vakfinda kaliyorum bu vakfı bilirsiniz çoğu milli görüşçü, necmettin erbakancı, burakiler teşkilat halinde cihat ediyor sizde bilrsiniz belki ortami bu vakifla beraber cihad etmem insanlara tevhidi anlatmam caiz midir acaba?

Slave of Allah Çevrimdışı

Slave of Allah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah particilerin yaptığı ne vakit cihat olmuştur, insanları particiliğe ve sandık başında Saadete mühür basmaya çağırıyorlar.
Sizin -her ne kadar tevhid deseniz de- her faaliyetinizi de insanlar tarafından agd faaliyeti olarak görülecek ve sizin anlattıklarınızı seven insanlar bunu agd olarak anlayacaklardır. "Yok hayır, ben particiliği açıkça eleştireceğim" derseniz de zaten o vakıf faaliyetlerinde sizi tutmazlar.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Subhanallah particilerin yaptığı ne vakit cihat olmuştur, insanları particiliğe ve sandık başında Saadete mühür basmaya çağırıyorlar.
Sizin -her ne kadar tevhid deseniz de- her faaliyetinizi de insanlar tarafından agd faaliyeti olarak görülecek ve sizin anlattıklarınızı seven insanlar bunu agd olarak anlayacaklardır. "Yok hayır, ben particiliği açıkça eleştireceğim" derseniz de zaten o vakıf faaliyetlerinde sizi tutmazlar.
+10

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Forumda Konu Açarken Ve Yorum Yazarken Dikkat Edilmesi Gereken Kurallar

14- Cevab verilmesini istediğiniz sorularınızı, forumda konusunu aratıp daha önceden sorulub cevablanmadığından emin olduktan sonra ;
a) Yönetimin cevab vermesi için sual mesajlarınızı, Soru - Cevab bölümünde ilgili konu başlığı içerisinde yazınız.
b) Eğer sorunuza yönetimin değil de forumdaki üyelerin cevab vermesini istiyorsanız Serbest Kursi bölümüne açınız.

https://www.islam-tr.org/konu/dikka...arken-dikkat-edilmesi-gereken-kurallar.27837/

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

İslam-TR Üyesi
@Abdulmuizz Fida
Bende diyorum normal üyeler nasıl cevap verebiliyor konuya:)(yanliş anlamayin)
Kusura bakma kardeşim adresi şaşırdım. Bilgi için sağ ol.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Gerek yok, burada dursun şimdilik.

Ben konu hakkında kısaca şunu diyeyim; sizin orada bulunarak tevhidi anlatmanız demek; "Bu teşkilat demokrasiye inanıyor ve demokrasinin kendilerine belirlediği sınırlar ve ilkeler doğrultusunda mucadele ederek iktidara gelmeye çalışmaktadır. Gidilen bu yol Rabbani bir metod olmadığı gibi tevhide de aykırıdır! vs. vs. " gibi söylemlerde bulunmanız halinde sizi oradan kovacaklardır.

İçlerinde bulunduğunuz sürece tevhide aykırı (üyelik gibi belli şartlara uymaya imza, aidat vb.) söz ve fiillerde bulunmayacağınızı garanti edebiliyorsanız; ve insanlara tevhidi, hakimiyeti, İslam'daki Cihadı! anlatabileceksiniz câiz olabilir.

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

İslam-TR Üyesi
Agd'de gerçekten samimi arkadaşlar var. Kimse kimseyi oy kullanmaya zorlamıyor hatta oy kullanmayan akadaşlarda var. Sohbetlerde oy kullanın diyeni daha görmedim(ama dememesi bunu savunmadığı anlamına gelmez) sohbetlerde ara sıra n.erbakan'ın sözlerini paylaşıyorlar ondan alıntı fln yapıyorlar hepsi bu. Bu derneğin etkinlikleri biraz tehlikeli etkinlikleri sohbetlerden farklı mesela 2-3 hafta önce hafta sonu bir kampa gitmiştik tabii buradaki kamp tavirini yanlış anlamayın bende gerçekten kampa gidecez sanmiştım megerse kamp dedikleri 4 yıldızlı hotelmiş :) hoteli bir görseniz havuzu, açık büfesi.,vs lüks bir hotel, ya kardeşim öğrenci böyle bir mekana getirilir mi, böyle bir hata yapılır mı :) bi de sen burada öğrencilere cihad'dan islamın amaçlarından fln bahsedeceksin. Neyse sohbete fln girdik ekrem şama hoca(tarihçi) çok iyiydi tarih bilgim arttı hoca bu siyonizm'in hıristiyanlarin zihniyetini çok güzel anlatmıştı. Sonuç olarak birkaç tane sohbet yaptık o sohbetlerin birinde şu ifadeden etkilendim "Cihad: Siyonizm'in sömürüsüne mani olan harekettir. O yüzden Tv'ler cihad'dan söz etmezler, gizlerler.".
Ama sen sohbetini ne kadar iyi yaparsan yap bu 4 yıldızlı otelde insanda cihad ruhu kalmaz, insan dünyevileşir. Tabii bunların dışında müslüman'ın siyasete karışması gerektiğini, peygamber(s.a.v) siyaset yaptığını fln söylediler baktım iyice azıtıyorlar Bundan sonra tövbe ettim bi daha etkinliklere fln katılmayacağım. Çoğu tewhidi aşağı yukarı biliyor lakin "müslüman siyasete karışmali mi yoksa karışmamalı mı? " işte bu yönde bir kargaşa var . Dedigim gibi agd dekilerin hepsi bunu savunmuyor. Bu aynı turkiyenin durumuna benziyor yani dışarıdan bakan cahiller bizi laik müslüman zannediyor halbuki bizim ve sizin onlarla alakası yok. Agd de böyle herkes bizi partici, sadetci,erbakanci vs böyle zannediyor halbuki herkes öyle değil. O yüzden bunlardan birisinde apaçık şirk alameti görmediğim sürece arkalarında cemaat le namaz kılmaya iştirak etmeye karar verdim inşeallah, yanlış bir karar verdiysem bana söyleyin cemaatle namaz kılmamda bi sorun olmaz öyle değil mi?

Üst Ana Sayfa Alt