Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mısır, 14 mücahid hakkında idam kararı verdi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
K Çevrimdışı

Küresel Haber

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Mısır’da devrim sonrası rejim, topraklarına açıkça saldıran Yahudi askerleri karşısında sözde rest çekmekten başka bir şey yapmazken Sina’da 14 mücahid hakkında bugün idam kararı verdi. Mücahidlerse demir parmaklıkların ardından dünyaya haykırdı.

KÜRESEL HABER / Haber Merkezi

Mısır’da İsmailiye Ceza Mahkeme Müsteşar Hassan Mahmud Ferid başkan, Müsteşar Mahmud Atıf En Neydani, Müsteşar Halid Hamad, Sekreter Rıza Receb ve Tarık Derviş’in üye olarak katıldığı duruşmada Tevhid ve Hicret Örgütü’nden 14 mücahid hakkında idam kararı verdi. Karar, Mısır Cumhuriyeti Müftüsü’nün kararın uygulanması yönünde onayının ardından geldi. Sina Yarımadasından olan mücahitlerin suçu ise ‘terör’.

Video görüntüsünde isimleri sayılan mücahidlerden biri ‘Allah bizim mevlamızdır, sizinse mevlanız yoktur’ derken bir diğer mahkum şöyle haykırdı: ‘Müslüman gençlerin kanı Allah’ın lütfü ve izzetiyle, beşeri kanunlar yerine Alemlerin Rabbinin şeriatının uygulanması yolunda ucuzdur.’

Bu kanunların Afganistan ve Irak’ta Müslümanları bombalayan Amerika tarafından koyulduğuna işaret eden mahkum, Yahudilere giden gaz borularının sorgulanmasını da istedi. Ardından tüm beşeri kanunlardan, bu kanunları koyanlardan ve bu kanunlarla hükmedenlerden beri olduklarını dile getirdi.

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
akhi mısırda yönetim ne şuan ?

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Espiri falan yapıyorsun değil mi?

hayır espiri değil ? problem mi var ?

şeriat ile yönetilmediğini biliyorum lakin daha önce isyanlar olup şeriat ile yöneteceğiz diyenler başa gelip te bunlar mı bu kararı veriyor onu merak ettim !

Lalekai Çevrimdışı

Lalekai

Üyeliği İptal Edildi
Banned
hayır espiri değil ? problem mi var ?

şeriat ile yönetilmediğini biliyorum lakin daha önce isyanlar olup şeriat ile yöneteceğiz diyenler başa gelip te bunlar mı bu kararı veriyor onu merak ettim !
İhvan-ı Müşrikin Demokratik şeçimlere girmesi yeni birşey mi?Mübarek zamanındada giriyorlardı,sen bunlardan açık bir tövbe duydun mu?Veya demokrasi dininden beri olduklarını ilan ettiler mi?Tağut Mursi demokratik seçimlere katıldığında afedersiniz ama bir eşşek nidaları ile demokratik seçimlerden galip geldikleri halinde şeriat ilan edeceğini söylemişti.Tabiiki basiret sahibi muvahhid müslümanlar bu tağutların ve bunların muşrik destekçilerinin amacanın ve gayesinin şeriat olmadığını biliyolardı Hamd olsun.Zaten tağut mursi seçimlerden sonra amerika ile tam hatırlayamadığım bir miktar para karşılığın karşılıklı ilişkiler adına amerikadan yardım aldı.Yine aynı tağut mursi katıldığı programda bayan spikerin sorduğu,siz şimdi şeriatı getirip hırsızın elini kesip zina eden evlileri recm mi ediceksiniz diye sordu?Bu lanetli pis habis tağut mursi yine bir eşşek nidalarıyla LA LA LA Mısır zaten bir islam devleti zaten o bahsettiğiniz fıkıhtır demiştir.Kaldı ki!Bunların ve ihvan-ı muşrikinin akidesi senelerdir belli iken senelerdir insanlara şeriat adına demokrasi ibadet ettirirlerken senin bunları bilmeyip böyle birşey yazman beni şaşaırttı ve espiri yaptığını zannettim yok herhangi bir problem yok.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
küfre müslüman giren,kafir çıkar.Küfür çıkmadan,islam girmez.Demokrasi ile islam bulunmaz.İslamı küfürle değiştirmek değil,küfrü temizleyip islamı yerleştirmek gerekir.Demokrasi ile şeriatı bulacaklar için mısır rejimi bir ibret vesikası.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şirk tevhid ile hakim kılınmaz diye de eklemek istiyorum. mursi ne olduğunu ta seçildiği günlerden beridir gösteriyor, ve bu da teyid etmek için yeni bir delil diyelim. hasan el benna ların, seyyid kutub ların ihvanı nerde tağut mursi nin ihvanı nerde...

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim hidayet etsin böyle yöneticilere ! Mücahidlere yardım etsin, Onların atışlarını isabetli kılsın..

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
İman edenler, Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler de tâğût yolunda savaşırlar.O hâlde, siz şeytanın dostlarına karşı savaşın. Şüphesiz şeytanın hilesi zayıftır.(QURAN) Allaha yemin olsun bende beriyim tağutlardan.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
أَمْ حَسِبَ الَّذِينَ اجْتَرَحُوا السَّيِّئَاتِ أَنْ نَجْعَلَهُمْ كَالَّذِينَ آمَنُوا وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِسَوَاءً مَحْيَاهُمْ وَمَمَاتُهُمْ ۚ سَاءَ مَا يَحْكُمُونَ
Yoksa kötülüklere batıp-yara alanlar, kendilerini iman edip salih amellerde bulunanlar gibi kılacağımızı mı sandılar? Hayatları ve ölümleri bir mi (olacak)? Ne kötü hüküm veriyorlar.

Ben ihvan ve muhammed mürşi hakkında yapılan yorumlara katılmıyor,kendisine ve yönetimine biraz daha zaman verme taraftarıyım.türkiyedeki laik rejim ve hükümet ile mısır rejimi ve hükümetini bir tutmamak gerekiyor.

bu konuda röportaj yaptığım mısırlı bir doktor'un son soruma verdiği cevabı da kendime de bir uyarı olarak buraya not düşüyorum.

Soru : Hasan El Benna ve Seyyid Kutub'un bugün görmek istediği ihvan ile geldiği nokta aynı mıdır ?

Cevap : Hayır,onların görmek istediği ihvan bu değildi,fakat ne bugünkü ihvan o günkü ihvan,ne de şimdiki liderler o zamanki liderler ile birdir.Zamanla kişiler ve düşüncelerindeki değişiklikler farklılık gösterebiliyor.

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
güzel abim açık küfürleri var demokrasi dışında, daha neyine güveneceğiz bu adamın :) ? bazı islamcı çevreleri memnun edecek çalışmalar yaptı ki bu çalışmalar türkiye islami demokratlarının kat kat ilerisindedir burası doğru fakat bu onun batıllarını hak etmez. genel manada zaten ihvan ın tamamının aynı görüş içinde olduğunu söylemeye bilgim yok, bu da bir çeşit cemaatçilik olur fakat ihvan eski ihvan değil çünkü günümüzdeki ihvan eski ihvanın amaçlarından uzaklaştı. mursi yönetimi de kendi otoritesini bir dereceye kadar islama dayandırmış, fakat tam anlamıyla islami olmayan bir yönetim.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
türkiyeden ya da hareketin mensuplarından veya açıklamayı yapanın kendisi ile görüşmeden harici zihniyetlilerin veya cemaat taassupçularının söylemleri ile ben ihvanı veya muhammed murşiyi tenkit edip küfür ile itham edemem.Türkiyede siyasiler açıkça müslümanlara savaş açanlara kucak açarken mısır bunu yapmayıp israili ve abd'yi direk karşısına almıştır.

VeraŞehadet Çevrimdışı

VeraŞehadet

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bir müslümanın zahire göre hükmetmesi gerekir..
Şafi (rh);''Kullar arasındaki hadlere, cezalara ve bütün hukuka dâir husus*larda Hz. Peygamber Aleyhisselâm´m hükümleri bu suretle yürümüştür, insanlara bildirmiştir ki, bütün hükümleri zahire göredir, vicdanlarda olanı Allah bilir, gizli olanları O cezalandırır."
Şafiî, El-Üm, c. VH, s. 268.

https://www.islam-tr.org/hadis-bahcesi/27617-hukum-zahire-goredir.html

https://www.islam-tr.org/tevhid/10533-musluman-zahire-gore-hukmeder.html

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Kişi özünde olanı başkasında görmeye başladığı zaman vay o kişinin haline.Artık o kişi ne söylerse boştur ve bir değeri yoktur.

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İhvan-ı Müşrikin Demokratik şeçimlere girmesi yeni birşey mi?Mübarek zamanındada giriyorlardı,sen bunlardan açık bir tövbe duydun mu?Veya demokrasi dininden beri olduklarını ilan ettiler mi?Tağut Mursi demokratik seçimlere katıldığında afedersiniz ama bir eşşek nidaları ile demokratik seçimlerden galip geldikleri halinde şeriat ilan edeceğini söylemişti.Tabiiki basiret sahibi muvahhid müslümanlar bu tağutların ve bunların muşrik destekçilerinin amacanın ve gayesinin şeriat olmadığını biliyolardı Hamd olsun.Zaten tağut mursi seçimlerden sonra amerika ile tam hatırlayamadığım bir miktar para karşılığın karşılıklı ilişkiler adına amerikadan yardım aldı.Yine aynı tağut mursi katıldığı programda bayan spikerin sorduğu,siz şimdi şeriatı getirip hırsızın elini kesip zina eden evlileri recm mi ediceksiniz diye sordu?Bu lanetli pis habis tağut mursi yine bir eşşek nidalarıyla LA LA LA Mısır zaten bir islam devleti zaten o bahsettiğiniz fıkıhtır demiştir.Kaldı ki!Bunların ve ihvan-ı muşrikinin akidesi senelerdir belli iken senelerdir insanlara şeriat adına demokrasi ibadet ettirirlerken senin bunları bilmeyip böyle birşey yazman beni şaşaırttı ve espiri yaptığını zannettim yok herhangi bir problem yok.

guzel kardesim haberi okuyunca bende tarihine baktim .. suphanallah yani .. mursiden amerikan yardimi almasini bekleyebilirsin .. ne bileyim seriatin bir kismi ile amel etmemeyide bekleyebilirsin , kendini kafirlere sirinde gostermeye calisabilir, butun bunlari beklersin .. ama mucahidleri oldurmelerini ben sahsima beklemiyordum .. yani el muhacir bu duruma sasirmissa dogaldir .. inanin bende ayni durumdayim ..

senin yazmis oldugun bu kisim "hirsizin eli kesilmeyecek, zinaya recm verilmeyecek ve bunun icin LA LA diyecek" ben bu kadarini bile beklemiyordum, bu benim icin yikici bir durum ben bunu vallahi beklemiyordum , ki mucahidlerin oldurulmesini nasil bekleyeyim .. rabbim cumlemizi islah etsin .. seriat nimeti ile nimetlendirsin, amin ..

A Çevrimdışı

Abdullah el-Mervezi

Üyeliği İptal Edildi
Banned
türkiyeden ya da hareketin mensuplarından veya açıklamayı yapanın kendisi ile görüşmeden harici zihniyetlilerin veya cemaat taassupçularının söylemleri ile ben ihvanı veya muhammed murşiyi tenkit edip küfür ile itham edemem.Türkiyede siyasiler açıkça müslümanlara savaş açanlara kucak açarken mısır bunu yapmayıp israili ve abd'yi direk karşısına almıştır.

Şu yazıya bakan şurada İslam'a uygun bir söz bulamaz. Bu sözleri ancak tekfirin şartlarından cahil biri söyler. Türkiyenin avamı bile tevhidi az buçuk öğrense, senin şu sözlerine güler geçer herhalde.

Tağutları tekfir etmek ne zaman harici zihniyet oldu?
İcma ile bilinir ki insan dinden çıktığı yerden islama girer. Yani küfrü demokrasi ise ondan tövbe ile islama girer.
Sen Mursinin demokrasiden tevbesini duydun mu?
Şeriatı inkar ederken, el kesmek taşlamak islamda yok demek demokrasiden tevbe mi?
Bunların hepsi safsata. Bunlar laf salatası.
Sen tekfir etmezsen etme, istersen onu kardeşin gör, tayyibi kardeşin gör farketmez. Allah tağutların kullarını, ahirette onlarla haşreder.
Allah beni ve Müslümanları salihlerle haşretsin. Amin.

Mursi zaten röportajda ne diyor? "Mısır zaten şeriat ülkesi" diyor. Mısırın küfür kanunlarından üçüncü madde şudur " Anayasanın kaynağı Kurandır"
Ama evlenme ve miras hariç tüm kanunlar küfr kanunudur.
Şimdi sana soruyorum Mursi'yi tekfir etmek için daha engel ne?
Bu adam zaten kafirdi. İslama ne zaman girdide biz tekfirini konuşuyoruz?

İmzana Şehid inşaAllah Zerkavi rahimullahı koymuşsun. Ama onun İhvanı ve tayfasını nasıl tekfir ettiğinden cahilsin görüldüğü üzere. Bari şu şanlı mücahidin resmini kaldırda, kötü sözlerin, onun güzel sözlerini kirletmesin.

Mursinin şeriatı inkar edişi : Interview with President Morsi denying cutting hands of thief is from Shariah | English subtitles - YouTube

Mursi şeriatı inkar ediyor. İngilizce bilenler izlesin görsün.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Filistinde camii baskını yaparak Ahileri öldüren kimdi ? Elinde Müslümanların kanı olan camii baskını mimarlarının destekçisi olan birini ciddiye almak lazımmı ? ne yapmak lazım gülüp geçeceksin. Diyeceksin önce elindeki Müslüman kanını temizle sonra buraya gel akıl vermeye çalış.. Sanma seni muhattab alıyorum sadece senin zihniyetinin ne olduğunu kimleri desteklediğini görsünler bak şimdi..
Mursi ve İhvan dersin 14 Mücahide idam cezası veririler..
Nicin HAMAS dır oda Cami basar mücahid müslümanları katleder.. SEN zaten desteklediğin elin yüreğin kanlı olduğundan bilmeyenler aşağıdaki konudan izleyebilir..
https://www.islam-tr.org/soru-cevap-bolumu/31429-hamasin-cami-baskini.html

Haması destekleyenlere en güzel cevabı Şeyh Ebu yahya Libbi zaten vermişti. Onuda buradan okuyabilirsiniz..
https://www.islam-tr.org/soru-cevap-bolumu/31430-hamasin-dindeki-sapmalari-nelerdir.html

Elinde Müslüman kanı taşıyan zihniyeti destekleyen biri konuşunca neler yukarda gördüğünüz olur sadece hikayeler anlatır. laf ebeliği yapar ..
Hiç uğraşma üstünde olan çamuru ne bana nede burdaki Müslüman Tevhidehli ahilere sıçratamazsın.. O yüzden sen en iyisi sus daha fazla rezil olma yada devam et..
Demokrasiyi savun Cami baskını yapan Müslüman katilleri savun. Sana yakışanı yap devam et ama bizden uzak dur.. Hadi yallah katil destekçisi

Önce edepsizliğinden kurtul sonra benimle muhatap ol.Hamas'ın cami baskınında ilk kanı kimin döktüğünü araştır ondan sonra geç karşıma.Öyle at gözlüğü ile bakmakla olmaz bu işler.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Hz. Muhammed'e hakaret içeren filme tepkiler -Mısır'da İncil yakan vaiz, mahkemeye sevk edildi

KAHİRE Hz. Muhammed'e hakaret içeren filmi protesto gösterilerinde, ABD Büyükelçiliği önünde İncil yakan vaiz ve oğlunun mahkemeye sevk edildiği bildirildi.

26.09.2012 04:32KAHİRE Hz. Muhammed'e hakaret içeren filmi protesto gösterilerinde, ABD Büyükelçiliği önünde İncil yakan vaiz ve oğlunun mahkemeye sevk edildiği bildirildi.
Ebu İslam olarak tanınan vaiz Muhammed Mahmud Abdullah ve oğlu İman Muhammed'in "dinlere hakaret suçlamasıyla" mahkemeye sevk edildiği, ilk duruşmanın pazar günü yapılacağı açıklandı.
Savcılık, Ebu İslam'ın ABD Büyükelçiliği önünde oğlu ile birlikte İncil'i yırtıp yakmasının yanı sıra "Tahrir" gazetesi yazarı Yasin Cadullah'a yaptığı açıklamalarda Hristiyanlığa hakaret içeren ifadeler kullandığını ortaya koymuştu.
Mısır kanunlarına göre, dine hakaret suçundan yargılanan kişiye 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası veya 100 dolardan 200 dolara varan para cezası verilebiliyor. Siyasi ve hukuki çevreler son zamanlarda bu cezaların arttırılması yönünde talepte bulunuyor.

Anadolu Ajansı

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Bir bina bile yönetmekten aciz ve muktedir olamayanların,dün talibanın iktidarına çamur attıkları gibi bgünde hamas ve ihvanın iktidarlarına çamur atması beklenmedik bir durum değil benim için.

Bir söz vardır " Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş ". Ne bu din sizin tekelinize girecek kadar batıldır,ne de cihad sizin elinizle olacak kadar güdükdür.

İslam bütün yeryüzünü ve hayatın bütün alanını kapsar,cihad'da dünü ve bugünü ile global olarak icra edilmeye devam etmektedir.

Haricilik ne kötü bir zihniyettir ki ABD bunu körükleyerek ve bu görüşün mensuplarını destekleyerek arkalarında durduğunu bize göstermiştir.Önce bu harici kafatasçılar ABD'nin kanatlarının altından çıksınlar ki "kardeş" statüsünde değerlendirilsin.Yoksa kafirlerle dost olmaya devam ettikçe hükmünüz ortadadır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...