Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mısır anayasasında egemenlik Allah’ın olmayacak!

Kadirbillah Çevrimdışı

Kadirbillah

Üyeliği İptal Edildi
Banned
madem o kadar biliyorsun mısırı ve kanunları yazda herkes görsün kanunları

bak ben ihvan tarafındayım o zaman benimle de cihad et.

Sen cevap verilmeye layık olsaydin, dediklerime karşılık verirdin.
Haksızlığın karşında bu kadar ahlak bozmaya gerek yok. Zaten savunduğun şeyler doğrultusunda, ahlâkınında akiden gibi olduğunu anlamalıydım. İhvanı savunupta, onları mürted gören Zerkavi yi imzana koymanda, aslında cihadın ne kadar içinde olduğunun göstergesi.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Haksızlığın karşında bu kadar ahlak bozmaya gerek yok. Zaten savunduğun şeyler doğrultusunda, ahlâkınında akiden gibi olduğunu anlamalıydım. İhvanı savunupta, onları mürted gören Zerkavi yi imzana koymanda, aslında cihadın ne kadar içinde olduğunun göstergesi.

[TD="width: 20%"] [FONT=tahoma,]Fasıl:
[FONT=tahoma,]HULK (HUY) BÖLÜMÜ

[FONT=tahoma,]Konu:
[FONT=tahoma,]Hulk (Huy) Hakkında

[FONT=tahoma,]Kaynak:
[FONT=tahoma,]Tirmizi, Birr 62, (2003, 2004); Ebu Davud, Edeb 8, (4799)

[FONT=tahoma,]Ravi (r.a.):
[FONT=tahoma,]Ebu'd-Derda

[FONT=tahoma,]Hadis:
[FONT=tahoma,]Resulullah (sav) buyurdular ki: "Kıyamet günü, mü'minin mizanında güzel ahlaktan daha ağır basan bir şey yoktur. Allah Teala hazretleri, çirkin düşük söz (ve davranış) sahiplerini buğzeder." (Tirmizi'nin bir rivayetinde şöyle denmiştir: "Güzel ahlak sahibi, ahlakı sayesinde, namaz ve oruç sahibinin derecesine ulaşır.")

[TD="colspan: 2"]

[FONT=tahoma,]Kayıt No.:
[FONT=tahoma,]1675

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi

....

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
konuşmaların arapça videosunu kendim tercüme ettirir ondan sonra da ihvan ile irtibata geçer bunu sorarım.Ondan sonra bu konuda kararımı veririm.Benim gözümde küreselhaberin hiçbir itibarı yoktur.Çünkü müslümanlar hakkında karalama kampanyası yürütmüştür.

filistinli tanıdğın varsa sor bakalım o tünnelere gerek kaldı mı artık ?
tünelden geçenler artık refah sınır kapısından geçiyorlar.

muhammed murşi seçildiği ilk günlerde bak ne yaptı :

Mısır Havayolları İsrail'i Listesinden Sildi

diyorsun ki : "Seyyid kutub Abdullah azzamda ihvandan çıktı ama onlara kendilerini isnad mı ediyorlar " son videoyu tekrar izle bak murşi ne diyor.Onların yolu yolumuzdur diyor.İftira atma.

diyorsun ki : Hayır vallahi ihvan şeyh zevahiri gibi bir mubarekten bile hoşnud olmamıştır cihadı fikirlerinden dolayı. Gene iftira ediyorsun.ihvanın cihadı ne şekilde desteklediğini işin içinde olanlar bilirler.Çeçen,filistinli ve suriyedeki mücahidler bunu çok iyi bilir.

ben daha yeni tevhid ve islami camia ile tanışmış biri değilim ki gözümü açıp birşeyler göreyim.

Allahtan kork yolu yolumuzdur diyorda niye o kadar muslumanı idam etti cevap versene..Cübbelide gece gündüz Kuran ve sunnet diyor onunda akidesini görüyoruz.Seyyid kutub metod meselesinden ayrılmadı mı ihvandan söylesene çok biliyorsun ya.Abdullah Azzamın yolu madem yolları neden destek vermiyorlar afganistandaki mucahidlere neden biliyormusun çünkü onlar La deyip onu amele geçirmişler onlar düne kadar gazzede yalnız Allahın dinine uyun dedikleri için öldürülen muslumanlar anladın mı.Vallahi billahi senin biliyorum dediğin cemaat yapısında senelerce bulundum cihad kayaduman,saatçioğlu,nrttin şirin tarzı adamlarla şakşakçılık peşinde zamanımız heder oldu.Allah hamdolsun selefi salihin akidesiyle tanıştım ve elhamdulillah kime vela kime bera uygulayacağımıda iyi biliyorum.Ama sen o kadar kibirlisin ki sana nasihat eden kardeşine
ben daha yeni tevhid ve islami camia ile tanışmış biri değilim ki gözümü açıp birşeyler göreyim.
diyebiliyorsun.Allah ta biliyorya senin zihniyetindekiler ancak şakşak concon heriflerin peşinde koşar ama gerçek ehli tevhid söz konusu olunca uzak dururlar senin süzgecin ihvan olsun hamas olsun abi benim kide Allah ve Resulunun nefislere ağır gelen hüküm ve metodları olsun.Şunuda belirteyim senin dediğin zihniyetler kişiler(mursi,hamas,ihvan) sırf filistin çığırtkanlığı yapmış ama şeyh zerkavinin dediği gibi filistini dahi savunamamışlardır.Ama bizim derdimiz hem somali hem afgan hem filistin hem suriye ama sizler yalnızca nefsiniz egemen olduğu bölgelerde çığıtkanlık yapıyorsunuz.Tekrar söylüyorum sana Allah svt senin gözünü açsın sen nasıl olduda bu sitede bu kadar takılıpta bu düşünceleri savundun benim kafam almıyor.Yoksa yönetici abilerimiz de mi seni destekliyor mursi meselesinde hamas meselesinde ben mi bilmiyorum.

B Çevrimdışı

BirMusluman

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
küreselhaber karalıyor diyorsan pressmedyada karalıyordur çünkü hep aynı kaynaklar.ne yapalım hamas abi gidelim velfecrden islamidavet.com dan mı bakalım haberlere.Hem sen Allah için cevap ver somali meselesi için ne diyorsun mursinin sözleri için, senin gözünde şebab tekfircimidir.Cundu ensarullah,celcelet hakkında ne diyorsun tekfirci mi aşırıcı mıdır.El faide hakkında ne diyorsun oda sivilleri mi öldürüyor yoksa.. ama diğer arkadaşların gibi takiye yapmadan açıkça söyle.Çünkü ben sizin zihniyeti çok iyi biliyorum arkadaşlarınıda çok iyi tanıyorum abi.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
وَأَطِيعُواْ اللّهَ وَرَسُولَهُ وَلاَ تَنَازَعُواْ فَتَفْشَلُواْ وَتَذْهَبَ رِيحُكُمْ وَاصْبِرُواْ إِنَّ اللّهَ مَعَ الصَّابِرِينَ

Allah'a ve Peygamber'ine itaat edin ve çekişmeye girmeyin. Yoksa gücünüz, devletiniz gider. Sabredin. Allah sabredenlerle beraberdir.Enfal - 46

ـ6ـ وعن ابن المسيب قال: ]بَيْنَمَا رَسُولُ اللَّه # جَالِسٌ في أصْحَابِهِ رَضِىَ اللَّهُ عَنْهُم وَقَعَ رَجُلٌ بِأبِى بَكْرٍ رَضِىَ اللَّهُ عَنْهُ فآذَاهُ فَصَمَتَ عَنْهُ أبُو بَكْرٍ، ثُمَّ آذَاهُ الثَّانِيَةَ فَصَمَتَ عَنْهُ ثُمَّ آذَاهُ الثَّالِثَةَ فَانْتَصَرَ أبُو بَكْرٍ رَضِىَ اللَّهُ عَنْهُ فقَامَ رسولُ اللَّه #. فقَالَ أبُو بَكْرٍ أوَجِدْتَ عَلىَّ يَارسُولَ اللَّهِ؟ قالَ َ؛ وَلكِنْ نَزَلَ مَلَكٌ مِنَ السَّمَاءِ يُكَذِّبُهُ بِمَا قَالَ لَكَ. فَلمَّا انْتَصَرْتَ ذَهَبَ المَلَكُ وَقَعَدَ الشّيْطَانُ فَلَمْ أكُنْ ‘جْلِسَ إذَا قَعَدَ الشَّيْطَانُ[. أخرجه أبو داود

6. (1161)- İbnu'l-Müseyyeb (rahimehullah) anlatıyor: "Resûlullah (aleyhissalâtu vesselâm) ashâbının (radıyallahu anhüm) arasında otururken, bir adam Hz. Ebu Bekir'e hakaretâmiz sözler sarfederek cefa verdi. Ancak Hz. Ebu Bekir (radıyallahu anh) adama karşı sükût etti. Adam ikinci sefer aynı şekilde hakaret ederek eziyet verdi. O yine sükût etti. Adam üçüncü sefer de eziyet verince Hz. Ebu Bekir (adama hak ettiği cevabı vererek) intikamını aldı. Bunun üzerine Hz. Peygamber (aleyhissalâtu vesselâm) hemen kalktı. Hz. Ebu Bekir:

"Ey Allah'ın Resûlü, yoksa bana darıldınız mı?" diye sordu.
"Hayır" dedi. "Ancak semadan bir melek inmiş, sana söylediklerini tekzib ediyordu. Sen intikamını alınca melek gitti, şeytan oturdu. Bir yere şeytan oturdu mu ben orada duramam." [Ebu Dâvud, Edeb, 49 (4896, 4897).]

celaluddevle Çevrimdışı

celaluddevle

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
hamas işin gücün gevezelik, tağutların şakşakcılığını yapmak. sonra da hemen ahlaktan dem vur. okuduğun hadis kitaplarında biraz tağutlara ve müşriklere karşı buğz etmenin, sahabenin ne kadar şiddetli olduğunun, düşmanlık etmenin hükümlerini okusana. yok ama o işine gelmez, şakşakcılık yaptıkların razı olmaz ! anca tc nin namaz kıldırma memurları gibi dini sadece güzel ahlak olarak yansıtın insanlara... bu site yönetimini de anlamak mümkün değil, şeyhin birine bi laf söylenince adam banlıyorlar, burda adam tağutları savunuyor, kılıf üstüne kılıf buluyor, bu adamlara çıt çıkaran yok.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
لَوْلَا إِذْ سَمِعْتُمُوهُ ظَنَّ الْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بِأَنفُسِهِمْ خَيْرًا وَقَالُوا هَذَا إِفْكٌ مُّبِينٌ

Onu işittiğiniz zaman, erkek mü’minler ile kadın mü’minlerin kendi nefisleri adına hayırlı bir zanda bulunup: Bu, açıkca uydurulmuş iftira bir sözdür demeleri gerekmez miydi?
Nur Suresi 12.Ayet

celaluddevle Çevrimdışı

celaluddevle

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
adamın küfrü ortada adam hala zannın iyisinden kötüsünden bahsediyor ! arkadaş, ateistler gibi ayet ve hadislerin zahirini okuyup kopyala yapıştır alimliği yapma ! Müminlerin tertemiz annesi Aişe (Ra) ile mursi gibi küfrü ortada olan bir pisliği bir mi tutuyorsun sen ? menfaat sağladığınız adamları temize çıkarmak için bakalım ne kadar kılıktan kılığa gireceksiniz ! Allah size hidayet etsin ve dinde anlayış sahibi kılsın.

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ne yani nur suresinde hz.aişe validemize isnad edilen suçlama ile ilgili kıssa geçiyor diye bu ayetleri hikaye diye mi okuyacağız.

Şeytan sizden pek çok milleti kandırıp saptırdı. Hâla akıl erdiremiyor musunuz? yasin-62

Lalekai Çevrimdışı

Lalekai

Üyeliği İptal Edildi
Banned
ne yani nur suresinde hz.aişe validemize isnad edilen suçlama ile ilgili kıssa geçiyor diye bu ayetleri hikaye diye mi okuyacağız.

Şeytan sizden pek çok milleti kandırıp saptırdı. Hâla akıl erdiremiyor musunuz? yasin-62
Tabii ki hikaye diye okumıyacağız fakat.
Allah tarafında temize çıkarılmış faziletli Annemiz hakkında olan ayeti tutupta dünyanın en habis pislik tağut mursi ile mi kıyaslayacağız,ne kötü hükmettin,yazıklar olsun sana ve senin Allah'tan başka taptıklarına...

celaluddevle Çevrimdışı

celaluddevle

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
sana hikaye diye okuyacaksın diyen mi oldu ! tertemiz validemiz ile ilgili inen hadisi küfrü açık bir pisliği savunmak için yazıyorsun, sonra da gelmiş bana Yasin 62'yi naklediyorsun. bi sen sapmış değilsin zaten, burda hepimiz sapığız ! bu kadar açık karine varken, bizler sapmış aşırılarız ! sizler haksınız ha !

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
sana hikaye diye okuyacaksın diyen mi oldu ! tertemiz validemiz ile ilgili inen hadisi küfrü açık bir pisliği savunmak için yazıyorsun, sonra da gelmiş bana Yasin 62'yi naklediyorsun. bi sen sapmış değilsin zaten, burda hepimiz sapığız ! bu kadar açık karine varken, bizler sapmış aşırılarız ! sizler haksınız ha !

hadisle ayeti karıştırmamak lazım değil mi ?

celaluddevle Çevrimdışı

celaluddevle

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bravo ! dalgınlıkla ayet yerine hadis yazmamı bularak üstün bir başarı örneği sergileyip, haklı olduğunu kanıtladın !

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
erdemli olup susmayı tercih edebilirdin.ne diye hiddetlenip hatanı örtbas etmeye çalışıyorusun.Yavuz hırsız misali gibi.

celaluddevle Çevrimdışı

celaluddevle

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
arkadaş ben bir yazı yazarken dalgınlıkla kelime hatası yapmışım, bunda ne diye hiddetlenim, ne diye örtbas etmeye çalışim. sen önce takındığın liseli tavrından bi kurtul hele. ben orda kelimeleri karıştırmışım, sen ise imanla küfrü karıştırmışsın, otur bi kendi haline ağla !

Üst Ana Sayfa Alt