Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mısır ordusu Sina'da İslamcılara yönelik operasyon başlattı

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
misir-ordusu-sinada-islamcilara-yonelik-operasyon-baslatti.jpg

Mısır ordusu Kuzey Sina'da İslamcı gruplara yönelik saldırı başlattı.
Mısır ordusu, Sina'daki İslamcı gruplara yönelik de operasyon başlattı.Mursi'ye yönelik darbenin ardından Kuzey Sina'da ordu hedeflerine yönelik saldırılar artmıştı. İsrail ve Mısır bu bölgedeki İslamcılara yönelik operasyon için işbirliği yapma kararı almıştı.Mısır geçtiğimiz günlerde, İsrail'in izniyle bölgeye 2 tugay asker takviyesi yaptı. Bugün gelen haberlere göre İslamcı gruplara yönelik operasyon başladı.Devletin yayın organı Ahram'ın websitesinde, ordu kaynaklarına dayandırılan habere göre operasyona "Çöl Fırtınası" adı verildi. (incanews)

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İsrailin köleleri. Konu zaten israilin güvenliğinden başka bişey değil, Suriyede de , Mısırda da , daha biçok yerde konu israil

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Orda konu atomun tanecik yapısı. Bilimsel bi araştırma yani.

Mısırda da , daha biçok yerde konu israil demişim zaten . Irak bu içeriğe dahil oluyo doğal olarak

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Daha önce durum farklımıydı? Yani 1980li yıllarda küfür, şirk ve deccaliyet yayılmıyormuydu?

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Orda konu atomun tanecik yapısı. Bilimsel bi araştırma yani.

Mısırda da , daha biçok yerde konu israil demişim zaten . Irak bu içeriğe dahil oluyo doğal olarak

Ne alaka kardeşim ne alaka. Sen de Kozsoy gibi paranoyak olma. Irakı yönetenler kafir değil mi kuffar amerikan dostları değil mi? Sen Iraktaki gelişmelerden herhalde haberdar değilsin. Hergün onlarca bombalı (intihar) saldırıları gerçekleşiyorr ben bundan bahsediyorum. Sen kalkmış bunu israille açıklıyorsun. Ne alaka ha ne alaka açıkla?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yoo benim kasdettiğim o değildi. Ben İsrail , Mescidi Aksa, Ve dicle - Fırat, Ve Armegeddon u kastettim.

Biz görmesek de 2001 den buyana Firavun ABD ve israil lobisi bu stratejiyi takip etmekteler. Başka bir hedefleri yok.Onlar inançlarına göre hareket ediyorlar. Bu da normal bişey,

Anormallik uyumaya devam eden %99 u müslüman olduğu iddia edilen Türkiye gibi ülkeler.

Ama açıkça görünüyor ki son zamanlarda yaşanılan bu sıkıntılı dönemler İSLAM ın yeniden gelişinin doğum sancılarıdır bana göre.

Bunu biz anlamadık . ABD anladı ama. İsrail de anladı.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ne alaka kardeşim ne alaka. Sen de Kozsoy gibi paranoyak olma. Irakı yönetenler kafir değil mi kuffar amerikan dostları değil mi? Sen Iraktaki gelişmelerden herhalde haberdar değilsin. Hergün onlarca bombalı (intihar) saldırıları gerçekleşiyorr ben bundan bahsediyorum.

Arapça bildiğin kadar Türkçe bilsen belki biçok tartışma çıkmazdı .

Anlamadım ne demek istediğini. yukarıda söylediklerinin tersini mi söyledim.

O ülkelerin içine Irak da dahildir. ok mi. Tamam mı. Yoksa tartışıcazmı yine konuyu unutup.

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Daha önce durum farklımıydı? Yani 1980li yıllarda küfür, şirk ve deccaliyet yayılmıyormuydu?

Daha önce durum aynıydı ondan öncede aynıydı ben farklı birşey söylemeye çalışmadım; Mısır ordusu, Amerikan ordusu, Irak ordusu, Afgan ordusu, İsrail ordusu vs bütün küfür ordularını tek amacı müslümanlara İslam coğrafyasına karşı kin kusarak savaş açmak küfürlerini şirklerini batıl kanunlarını yaymak....

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Merak ettim elinizde devlet olsa nasıl bir strateji izlerdiniz bu olaylar karşısında. Diyelim ki TR şeriat devleti sizde o devlete halifesiniz. Neyi nasıl çözeceksiniz?

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Merak ettim elinizde devlet olsa nasıl bir strateji izlerdiniz bu olaylar karşısında. Diyelim ki TR şeriat devleti sizde o devlete halifesiniz. Neyi nasıl çözeceksiniz?

Ben de merak ettim. Muhalefet olmaktan başka bir amacın varmıdır

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Özellikle senin gibi sanal ortamda olsun, müslümanların arasında olsun kargaşa çıkaranları bastırırdım bunu bilmeni isterim...
Selametle İnşaAllah...

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bir kerede arapçamı dahil etmeyin tartışmalarınıza.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Özellikle senin gibi sanal ortamda olsun, müslümanların arasında olsun kargaşa çıkaranları bastırırdım bunu bilmeni isterim...
Selametle İnşaAllah...

Ozaman şunu da belirteyim ki saltanatın şeriat devleti değil zulüm devleti olurdu. Oturduğun yerden konuşmak kolay. Bu mantıkla senin gibilere Allah zafer vermez.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Selametle İnşaAllah...

Allah'ın bize olan cezası işte bu mantıklardan dolayı. Tağutlara karşı şeriat isteriz! Şeriat gelincede hevanıza ve nefsinize hoş gelmeyen şeyleri bastırırsınız! Asıl ozaman halife değil Tağut olurdunuz ve size cihadı başlatmak vacip olurdu!

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
M. Bin Zerkavi sana daha öncede demiştim boyundan ve aklından büyük kitapları okuyorsun. Bak sana fayda yerine zarar veriyor aklını nohutlaştırıyor!

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen bizim ilmimizi amacımızı niyetimizi bilmiyorsun bilmediğin konuda konuşma İnşaAllah...Ya sus ya hayır konuş...

Üst Ana Sayfa Alt