Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Muhalifler Yermuk Kampını Işid'den Geri Aldı

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Sen neden korkuyorsun ölmek varken kaderde?!.
Banned
Kardeş diyelim ki haklısın. Fakat esed'in, hizbullat'ın, iran'ın, koalisyon'un bir yandan müslümanları katlettiği şu ortamda halife, biat kavgası yapmanın sırası mı? Müslüman grupların birleştiğinde idlib'te neler başardığını gördük, şu an bölgede ışid dahil tüm müslüman gruplar ortak hareket etse neler yapabileceklerini bir düşün.

السلام عليكم ورحمة الله وبركاته

Ömer İbnü'l-Hattap radiyallahu anh, Emiru'l-Müminin Ebu Bekir radiyallahu anh'a biat etmedikleri için Fatıma radiyallahu anha'nın evini -içindekilerle beraber- yakmaya yemin ettiği sıralarda -Ebu Bekir radiyallahu anh'ın halifeliği zamanında- Müslümanların çoğu zekat vermeyi inkar ederek dinden irtad ettiler. Emiru'l-Müminin Ebu Bekir radiyallahu anh -halifeliği zamanında- o sıralar zekatı inkar edenlere cihad ilan etmişti. Asıl fitne ihtilaftır. El-Kaide daha önce "İslam Devleti" kurdu, "Halifelik" ilan ettide Müslümanlar biat etmediler mi? Tarihte buna benzer olaylar yaşanmış, hemde Selef-i Salihin döneminde. Daha önceki mesajlarımı okursan, paylaştığım linklerde ki yazılarıda dikkatlice incelersen bu konuyu anlaman/idrak etmen kolaylaşı İnşeallah. Allah Müslümanlardan Razı olsun.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ömer İbnü'l-Hattap radiyallahu anh, Emiru'l-Müminin Ebu Bekir radiyallahu anh'a biat etmedikleri için Fatıma radiyallahu anha'nın evini -içindekilerle beraber- yakmaya yemin ettiği sıralarda -Ebu Bekir radiyallahu anh'ın halifeliği zamanında- Müslümanların çoğu zekat vermeyi inkar ederek dinden irtad ettiler. Emiru'l-Müminin Ebu Bekir radiyallahu anh -halifeliği zamanında- o sıralar zekatı inkar edenlere cihad ilan etmişti. Asıl fitne ihtilaftır. El-Kaide daha önce "İslam Devleti" kurdu, "Halifelik" ilan ettide Müslümanlar biat etmediler mi? Tarihte buna benzer olaylar yaşanmış, hemde Selef-i Salihin döneminde. Daha önceki mesajlarımı okursan, paylaştığım linklerde ki yazılarıda dikkatlice incelersen bu konuyu anlaman/idrak etmen kolaylaşı İnşeallah. Allah Müslümanlardan Razı olsun.

Cemaleddin kaplanda hilafet ilan etmisti.Niye kimse biat etmedi.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
Ellerine müslümanın kanı bulaşanlar daha iflah olmazlar.. ateşle yakarak kısas helal olmadıpı halde bunu yapanlar iflah olmazlar. Eli silah tutmayan kamyoncuları öldürenler iflah olmazlar.

Ateşle yakmak konusunda ihtilaf var. Ama ben bu husuta İmam Ahmed bin Hanbel rahimehullah'ın görüşüne tabiyim. Sen -Allahulalem bilmeden- bu cümlenle: "ateşle yakarak kısas helal olmadıpı halde bunu yapanlar iflah olmazlar." aynı zamanda Halid bin Velid radiyallahu anh ve Ali radiyallahu anh gibi büyük fazilet sahibi sahabileride incitmiş oluyorsun. Zira aynı işlemi bu büyük sahabilerde yapmıştırlar. Sözlerinde dikkatli ve ölçülü olmanı tavsiye ederim.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmam Ahmed (r.a.)'e: "İmamı olmadığı halde kim Ölse cahiliyye Ölümü ile Ölmüş olur." hadisinin manası nedir? diye sorulunca: İman nedir biliyor musunuz? İmam, müslümanlarm üzerinde toplandığı kimsedir, herkesin "imam işte budur" dediği kimsedir, hadisin manası budur.

El-Müsned min Mesaili'1-İmam Ahmed, el-Hellal varak.

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
Cemaleddin kaplanda hilafet ilan etmisti.Niye kimse biat etmedi.

Ne zaman ilan etti? Kimler biat etti -hangi alimler, hangi topluluk, hangi grup, kaç kişi-? Devleti var mı ki hilafeti geçerli olsun?

İmam Ahmed (r.a.)'e: "İmamı olmadığı halde kim Ölse cahiliyye Ölümü ile Ölmüş olur." hadisinin manası nedir? diye sorulunca: İmanı nedir biliyor musunuz? İmam, müslümanlarm üzerinde toplandığı kimsedir, herkesin "imam işte budur" dediği kimsedir, hadisin manası budur.

El-Müsned min Mesaili'1-İmam Ahmed, el-Hellal varak.

Senin hesabına göre Ebu Bekir radiyallahu anh'ın hilafetide geçersiz? Üstelik ona büyük, fazilet sahibi sahabilerden biat etmeyenlerde vardı? Bu mevzu saçma yerlere çekiliyor. İnşeallah daha önceki mesajlarımı okur, verdiğim linklerde ki yazıları incelersen mevzunun ne olduğunu -anlatabilmeşsem- anlarsın İnşeallah.

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Ne zaman ilan etti? Kimler biat etti -hangi alimler, hangi topluluk, hangi grup, kaç kişi-? Devleti var mı ki hilafeti geçerli olsun?

Senin hesabına göre Ebu Bekir radiyallahu anh'ın hilafetide geçersiz? Üstelik ona büyük, fazilet sahibi sahabilerden biat etmeyenlerde vardı? Bu mevzu saçma yerlere çekiliyor. İnşeallah daha önceki mesajlarımı okur, verdiğim linklerde ki yazıları incelersen mevzunun ne olduğunu -anlatabilmeşsem- anlarsın İnşeallah.

Ebu Bekir'e (r.anhu) ümmetin %99'u muhalif miydi akhi?

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

السلام عليكم ورحمة الله اته
Akhi tam tarih vermesemde almanyada topraksiz bir sekilde halifetini ilan ediyor.Saten kisa bir sure kendisi vefat ettikten sonra cemaati dagilip parcalaniyor.Hilafetide olumuyle tarihw karisiyor...Bildigim.kadariylada pek beyat toplayamadigidir.

A Çevrimdışı

Alkâme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
@Seyyid Talha bin Asım Devledekilere şeyh eymen zevahirinin durumunu sorar mısın mürtedlerin lideri ne olur ? sonra halifeye biat neden edilmiyor diyorsun bağdadi şeyh eymene biatlı değilmi idi ? daha sonra hilafet gibi önemli bir meselede kimseye danışmadan kendi başlarına hilafet ilan etmede neden aceleci davrandılar henüz esed ve hizbullat hala müslüman kadın ve çocuklara zayıflara işkence yaparken onurumuz ve şerefimiz yerlerde iken kadın ve çocuklarımızı koruyamazken nedir bu acele yoksa kadın ve çocuklarımızdan daha mı önemli idi devlet kurmak.. ümmetin şeyhleri (Şeyh usame Abdullah azzam vs.) devlet sevdalımı idi yoksa islamı zilletden izzetli kılmak için mi cihad ettiler onların cihadı La ilahe illallah için idi devlet için değil. daha sonra bu devle ile sıkıntı herkesin bildiği üzere yeni bir şey değil, olayların en başını bilseydin neden biat edilmediğini anlardın.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bunun yanında ahki islam ummeti 3 halifeyi aynı zaman gormustur.Enduluste emevi,mısırda fatimi ve ırakta abbasi hilafeti...Peki ne oldu.Halifeler Allah swt ahkamını yeryuzune adilçe uygulamadıklarından Allah swt onlardan nusretini alarak 3 halifede tarihin tozlarına karıstırmadı mı ?

Ey inananlar! Siz Allah'ın dinine yardım ederseniz, O da size yardım eder.
muhammed, 7

Bugun de yeryuzunde ınanıyorum hilafetini ilan edece 1 den fazla grup var.Tahrir,taliban...

Ama adilçe Allah swt ahkamı uygulayabilecek,muslumanları kucaklayıp koruyup,kanatları altında tutacak... ve en onemlisi muslumanların sempatisi kazanıp güven duyduracagı halife önemli...

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bugun Bağdadiyı halife olarak gormek isteyende delilini getirebilir.Görmek istemeyende.

Ben şahsımda adıma yukarda saydıgım ve daha saymadıgım bır cok seyi gormedıgımden dolayı kabul etmıyorum

S Çevrimdışı

Seyyid Talha bin Asım

Banned
Ebu Bekir'e (r.anhu) ümmetin %99'u muhalif miydi akhi?

Emiru'l-Müminin Ebu Bekir radiyallahu anh'a sahabilerin büyüklerinden ve faziletlilerinden birden çok kişi biat etmedi. Ayrıca Emiru'l-Müminin Ali radiyallahu anh'a da aynen bu şekil oldu. Ayrıca yukarıda da yazdığım gibi Müslümanların çoğu zekatı inkar ederek dinden irtad etmişlerdi Emirul Müminin Ebu Bekir radiyallahu anh zamanında. Hem ümmetin imamları hilafeti zorla ele geçiren kişiye karşı dahi biat edilmesine "Vacip" şartı koşmuşken, şur'a ile gelen bir halifeye biat etmek neden "Vacip" olmasın, ki naslara göre vaciptir. İnşeallah öncekimesajlarımda benim esas aldığım Müslümanlarında referanslarıolan iki kaynaktan -Kur'an-ı Kerim ve Sahih Sünnet'ten- naslarımı paylaştım. Ben bu konu hakkında daha da yazamam. Allah Müslümanlardan Razı olsun.

Bugun Bağdadiyı halife olarak gormek isteyende delilini getirebilir.Görmek istemeyende.

Ben şahsımda adıma yukarda saydıgım ve daha saymadıgım bır cok seyi gormedıgımden dolayı kabul etmıyorum

Kusura bakma ama sen delil vesaire saymadın, yalnızca kendi görüşlerini beyan ettin. Ortada nas yok. Bense görüşümü destekleyen delilleri -nasları- paylaştım. Aklı olan akleder, nasarı değerlendirir. Aklı olmayanda zaten İslamla yükümlü değildir. İnşeallah yararlı olsun diye yazdım bu mesajımı.

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
adamlar nusraya mürted diyor mürted ne hilafeti ne biatından bahsediyorsun sabır sabır da bir yere ordan burdan kopyaladığın linklerle ahkam kesme alimler bilmiyor sanki bu senin dediklerini ensonda libyadaki ensaruşşeriayı tekfir ettiler bu haricilik değilde ne. nusra mürted ensaruşşeria mürted adam seni müslüman olarak bile kabul etmiyor sen hala biat birleşme diyorsun aklını linkleremi depozito ettin adam ev yakma mevzusundan ışidi hilafet etti git ozaman biat et hala nasıl oturuyorsun cahiliye üzerinemi ölmek istiyorsun

A Çevrimdışı

ahmet ömer

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
nakilkürsüsünden getirdiğin linklerde bile hilafete biatı vacip görmüyordu. büyük ihtimalle o yüzden kaldırdın burda gelmiş vacip diye konuşuyorsun amacını söylesene

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Emiru'l-Müminin Ebu Bekir radiyallahu anh'a sahabilerin büyüklerinden ve faziletlilerinden birden çok kişi biat etmedi. Ayrıca Emiru'l-Müminin Ali radiyallahu anh'a da aynen bu şekil oldu. Ayrıca yukarıda da yazdığım gibi Müslümanların çoğu zekatı inkar ederek dinden irtad etmişlerdi Emirul Müminin Ebu Bekir radiyallahu anh zamanında. Hem ümmetin imamları hilafeti zorla ele geçiren kişiye karşı dahi biat edilmesine "Vacip" şartı koşmuşken, şur'a ile gelen bir halifeye biat etmek neden "Vacip" olmasın, ki naslara göre vaciptir. İnşeallah öncekimesajlarımda benim esas aldığım Müslümanlarında referanslarıolan iki kaynaktan -Kur'an-ı Kerim ve Sahih Sünnet'ten- naslarımı paylaştım. Ben bu konu hakkında daha da yazamam. Allah Müslümanlardan Razı olsun.

Kusura bakma ama sen delil vesaire saymadın, yalnızca kendi görüşlerini beyan ettin. Ortada nas yok. Bense görüşümü destekleyen delilleri -nasları- paylaştım. Aklı olan akleder, nasarı değerlendirir. Aklı olmayanda zaten İslamla yükümlü değildir. İnşeallah yararlı olsun diye yazdım bu mesajımı.

Akhi sana delil saymadım diye beni delil sanma.

Halifenin şartlarından Bağdadide bir cok sıkıntı var;

-Adalet

-Ehli hal vel akd (Bu grubta sayılı olanlar ümmet üzerinde kavli olan hatta işidin kurulusunun temelinde olan makdisi bile muhalif)

-Kendi sınırlarını koruyamaması

-Nesli korumak

ve dahası...

E Çevrimdışı

Ebu Ubeyde bin Cerrah

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Yermuk mülteci kampında yaşananlarla ilgili Twitter'da @muhammed_usame kardeşin son 25-30 twitini okumanızı tavsiye ederim. Özellikle Zehran Alluş'un yönettiği İslam Ordusuyla ilgili (Ahrar değil) çok şaşırtıcı bilgiler paylaşmış.

M Çevrimdışı

Muvahhid Mücahid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burada garip olaylar oluyor.İslam Cephesi'nin kadıları Nusret'e harici diyorlar.Dikkat etmek lazım.Buradaki durum işidlik gibi gözükmüyor.Hamasçılar rejimle anlaşıp stratejik bölgeleri rejime kaptırıyor bu da dera ile şam'ın bağlantısını kesiyor.Yakında garip olaylar izleyeceğiz.Nusret'in idlibi ele geçirmesi bazı grupların içindeki münafıklığı dışarı vurmalarına sebeb oldu galiba.

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Burada garip olaylar oluyor.İslam Cephesi'nin kadıları Nusret'e harici diyorlar.Dikkat etmek lazım.Buradaki durum işidlik gibi gözükmüyor.Hamasçılar rejimle anlaşıp stratejik bölgeleri rejime kaptırıyor bu da dera ile şam'ın bağlantısını kesiyor.Yakında garip olaylar izleyeceğiz.Nusret'in idlibi ele geçirmesi bazı grupların içindeki münafıklığı dışarı vurmalarına sebeb oldu galiba.
Nusra ile isidin arasindaki en baris farklarindan birisi nusranin muhalifleri eseda karsi ummetin maslahati icin kullanmasi(Isbirligi).Isidin ise bundan gafil olmasi.
Savasta silahtan cok siyaset ve strateji savasin sonucunu belirler...

A Çevrimdışı

Aleyna

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
SONDAKİKA
NUSRA CEPESI YERMUK KAMPINDAKI BUTUN KARARGAHLARINI ISLAM DEVLETINE TESLIM ETTİ BİAT ETTİ

Şimdi face te gördüm.

Üst Ana Sayfa Alt