Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Multimedya Arama Yardım Konusu - Neşid Ezgi Marş Ilahi Arama Motoru

Cundullah el-Kürdî Çevrimdışı

Cundullah el-Kürdî

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

nasheed in arapça metin hali var mı acaba?[/QUOTE]
قباب الحق خوذتنا .. ومسجدنا معسكرنا
وحق الله يحفظه .. جنود الحق والإيمان
~~
فلا ظلمٌ سيَقهرنا .. ولا غدرٌ سيُضعِفُنا
فقلعتنا سيحميها .. جموع الشعب في الميدان
~~
قم فإن الله لا يرضى بأن تحيا ذليلا
واحمل الرايات حرا واحتمل حملا ثقيلا

خذ دمانا نحن من يروي اللواء .. من سوانا نحن للدين الفداء

يا جنود الله سيروا واصبروا صبرا جميلا
إن نصر الله آت وعده أصدق قيلا

زمرة الطغيان سحقا أخذكم أخذا وبيلا
فارقبوا للنصر جيشا جرّد السيف الصقيلا

خض غمارا أنت فيه شامخا حرا أصيلا
إنه نصر مبين أو ستروى سلسبيلا

::IM4M`UL-HAREMEYN:: Çevrimdışı

::IM4M`UL-HAREMEYN::

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Nasheedlerin hepsi müziksiz mi oluyor yoksa müzikli olanları da var mı?

عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
عبد الرحمن Çevrimdışı

عبد الرحمن

قُل آمَنتُ بِاللهِ ثُمَّ استَقِم
İslam-TR Üyesi
Peki o efektler sorun olur mu? Dinen dinlenebilirlik açısından?

Bana neden soruyorsunuz :) Güvendiğiniz bir ilim ehline sorun veya internetten araştırabilirsiniz.
Sorun olduğunu sanmıyorum, yoksa zaten burda birsi uyarırdı.. Yani hiç karşılaşmadım genel olarak buna karşı çıkan.
Mücahidler de yayınlarında böyle neşidler kullanıyor.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Bana neden soruyorsunuz :) Güvendiğiniz bir ilim ehline sorun veya internetten araştırabilirsiniz.
Sorun olduğunu sanmıyorum, yoksa zaten burda birsi uyarırdı.. Yani hiç karşılaşmadım genel olarak buna karşı çıkan.
Mücahidler de yayınlarında böyle neşidler kullanıyor.

Benim bildiğim aslında sık sık neşid dinlemek de doğru değil. Mücahidler savaşa giderken dinleyebilir ama bizler zevk için veya hoşumuza gittiği için dinlediğimiz için çok sıklıkla dinlemek de sağlıklı olmaz. Olabildiğince uzak durmak gerekir ve durmalıyız da.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi

T Çevrimdışı

tunahan aydın

Üye
İslam-TR Üyesi
Gurabanın paylaşımlarından İlim Alınmaz kardeşim Mürcie ve müşriklerden ilim alınmaz başka hocalara bakmak lazım ben kalbi kararttığını duymuştum

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Gurabanın paylaşımlarından İlim Alınmaz kardeşim Mürcie ve müşriklerden ilim alınmaz başka hocalara bakmak lazım ben kalbi kararttığını duymuştum

Mürcie olup olmadıklarını bilmiyorum ama sohbetleri ve bilgilendirmeleri güzel bence özellikle sünneti canlandırma ve bidatleri kaldırma konularında.

T Çevrimdışı

tunahan aydın

Üye
İslam-TR Üyesi
Oy kullanmaya vaciptir diyorlar ve ona bakarsak hadis inkarcısı abdulaziz bayındırda bir çok sofiye reddiye veriyor bidatlere hurafeler karşı şirke karşı mücadele ediyor gidelim şimdi ondan bir konu hakkında görüş istiyelim doğru olmadığı gibi bu mürcielerdende almak caiz olmaz allahu alem.

Tevhid ve Cihad
İslam-TR Üyesi
Oy kullanmaya vaciptir diyorlar ve ona bakarsak hadis inkarcısı abdulaziz bayındırda bir çok sofiye reddiye veriyor bidatlere hurafeler karşı şirke karşı mücadele ediyor gidelim şimdi ondan bir konu hakkında görüş istiyelim doğru olmadığı gibi bu mürcielerdende almak caiz olmaz allahu alem.

Kişi doğruyu ve yanlışı ayırt edebilecek ilmi bir seviyeye sahip ise "İslam'a uygun olmak şartıyla" herhangi birinden ilim alabilir diye düşünüyorum. (İnşaALLAH yanlışım yoktur.)

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Kardeşim bide şöyle düşün. Sence Abdulaziz Bayındır'ın sufiler ile ilgili videosu izlettirilmez mi? Sahih deliller ile konuşuyorsa?

Ebu Hayseme Çevrimdışı

Ebu Hayseme

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Bu videoyu buraya koyuyorum ki mevzu açıklığa kavuşsun. Eğer kafanızda soru işareti kalmış ise buraya yazmayalım inşaAllah konu açalım ki
1.Konu, konu ile ilgili olmayan mesajlarla dolmasın.
2.Bizimle birlikte başkalarıda kolayca ulaşıp öğrenebilsin.

Üst Ana Sayfa Alt