Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Mümin Dostlar Edinin...........

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cennet ehli cennete girdiklerinde dünyada beraber namaz kıldıkları oruç tuttukları bazı arkadaşlarını bulmazlar.,

Rablerine giderek, Ey Rabbimiz bazı kardeşlerimizi aramızda bulamıyoruz derler ?
Allahu teala: gidin cehennemde kalbinde zerrei miskal kadar kim varsa çıkartın der , ve ordaki arkadaşları ateşten çıkarlar.buhari .müslim.

Hasan basri diyorki:salihlerden bolca arkadaş edinin , vallahi sadık arkadaşın kıyamet günü kardeşlerine şefaatı olacaktır. .

İbnul cevzi vaaz verir ve sonra şöyle derdi :cennete giderde beni orda bulamazsanız Allaha nidada bulunun ve seslenin :Ey Rabbimiz seni bilere hatırlatan bir kulun vardı ona ne oldu diye sorun ve sonra hıçkırıklarını tutamaz hüngür hüngür ağlardı.

Ey Rabbim
Bizleri unutulanlardan eyleme..
Ey Rabbim bizlere mümin,takva sahibi arkadaşlar nasip et.
Rabbim bizleri beklemedik durumlarla karşılaştırma.
Ey Rabbim bizleri arşın gölgesinde gölgelenen kullarından olmayı,
Cennetin kapılarından girecek amellerle amellenmeyi ,o özelliklere haiz olmayı kaderimize yaz
Bizi cennetlik ameller işlemeye sevket
Amin Amin Amin

EBU HANİFE Çevrimdışı

EBU HANİFE

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Cennet ehli cennete girdiklerinde dünyada beraber namaz kıldıkları oruç tuttukları bazı arkadaşlarını bulmazlar.,

Rablerine giderek, Ey Rabbimiz bazı kardeşlerimizi aramızda bulamıyoruz derler ?
Allahu teala: gidin cehennemde kalbinde zerrei miskal kadar kim varsa çıkartın der , ve ordaki arkadaşları ateşten çıkarlar.buhari .müslim.

Hasan basri diyorki:salihlerden bolca arkadaş edinin , vallahi sadık arkadaşın kıyamet günü kardeşlerine şefaatı olacaktır. .

İbnul cevzi vaaz verir ve sonra şöyle derdi :cennete giderde beni orda bulamazsanız Allaha nidada bulunun ve seslenin :Ey Rabbimiz seni bilere hatırlatan bir kulun vardı ona ne oldu diye sorun ve sonra hıçkırıklarını tutamaz hüngür hüngür ağlardı.

Ey Rabbim
Bizleri unutulanlardan eyleme..
Ey Rabbim bizlere mümin,takva sahibi arkadaşlar nasip et.
Rabbim bizleri beklemedik durumlarla karşılaştırma.
Ey Rabbim bizleri arşın gölgesinde gölgelenen kullarından olmayı,
Cennetin kapılarından girecek amellerle amellenmeyi ,o özelliklere haiz olmayı kaderimize yaz
Bizi cennetlik ameller işlemeye sevket
Amin Amin Amin

İsbehani akhi seni gözlerim görmediysede,seni kendime dost biliyorum:)

İ Çevrimdışı

İki Hicretyolu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah azze ve celle senden razı olsun canım akhim benim.Birbirini Allah için sevenlere selam olsun... Allah azze ve celle nin rahmetiyle cennette beraber oluruz inşeAllah kardeşim benim..Arşın gölgesinde inşeAllah...

Üst Ana Sayfa Alt