Mu'minelerin Evlerinde Istikrar Etmeleri

Muzzammil

Yeni Üye
Üye
Kadinlarin evlerinde istikrar etmeleri ve iffetlerini koruyabilmeleri hakkinda seyh Abdullah Yolcu'dan pek guzel bir sohbet.
Musa (a.s.)'in kissasi.. Allahu Akbar !


[D]18097[/D]
 
  • Dua et
Tepkiler: sam

IsLaM4eVeR

لا اله الا الله - Lâ ilahe illallah
Admin
Çok güzel bir nasihat. Allah hocadan razı olsun, getirenden de razı olsun.

Günümüzde en büyük fitnelerden biridir kadının iş yaşamı bahanesiyle dışarı çıkması. Eline para geçen kadın kendini özgür sanmakta ve en küçük şeyde kocasına karşı edep sınırlarını aşmakta.

Birçok kadın (genel olarak tevhidileri kastediyorum), evinde olup haramlardan korunmayı, çağdışı görmekte, feminist akımların etkisinde kaldık biz de varız (imam hatip-başörtüsü eylemleri vs) biz de hürüz özgürüz deyip evinden çıkmakta.

Elbette kadın özgürdür.
Elbette kadın hürdür.
Elbette kadın herşeyi hak eder.

Ama sormak gerek, ikinin ücüncüsü şeytandır hadisindeki durumu hangi kadın iş yaşamında çiğnemiyor, bırakın kadınları biz erkekler bu hadisin neresindeyiz....

Bugün ciddi şekilde asimile oluyoruz, iş yaşamında kadınlarla iç ice olunan durumum kimsenin içine bakmıyor, hadisleri okuduğumuzda sahabenin yaşamına baktığımız da Allah muhafaza şuan ne acı bir durumun içindeyiz. Hocanın sohbetinde olduğu gibi nerede o eski sahabe eşleri ki, onlar kimse görmesin diye duvara sürtünerek giderlermiş, bizim şuanki kızlarımız da, netinden reeline boy boy resimler çekilmekte, çarşılara çok rahat çıkmakta, iş yaşamında hangi işte çalışıp çalışmaması mühim olmayıp, erkekle aynı odada tek mi kalmış, erkeklerle iç içe mi yaşamış no problem deyip geçmekteler...

Allah cc bizleri helak'ınden korusun. Ahirette hesabını veremeyeceğimiz şeylerden de korusun.

Bizlere temiz helal rızk versin...

Gerçekten zor bir hayatın içerisindeyiz. Üstte yazdıklarımızdan daha ağırını erkekler çekmektedir zira aynı hayatın içerisinde erkekler de vardır.

Allah bizlere hayr versin,korusun, sebat versin...
 

suyunrenqi06

Yeni Üye
Üye
SELAMÜN ALEYKÜM
Kesinlikle size öyle katılıyorum ki islamsever abi dinini bilen yaşayan bir ailede büyümememe rağmen feminizim nefis şeytan dış ve iç politikalar vs vs o kadar bozulduki toplum ama inanın diyaryo canlar canı( bilselerdi yapmazlardı)
Konuşsak yürekler paramparça oysaki nedir en güzel kadın erkek yada para vs hepsi geçiçi anlık mutluluklar insan RABBİNİ arıyor farkında değil şaşırmışlığın içinde kalabalığın içinde okumuyorda zaten eğtim düzenimiz tv ler gazeteler net vs ler belli insanı nereye götürüyor eğitilmemiş bir sürü nefis zaten şeytanda hazır kelimelr duygu ve düşüncelerimi anlatmaa yetersiz :(çok üzülüyorum o güzelim genç kızlar kendini rezil ediyor oysaki kadın erkek aşağı yukarı herkesde aynı şeyler yok mu ama kuran ahlakı bambaşka bir bilselerdi saçma sapan kitaplarla beslenmek yerine kuran ve sünnetle beslense insanlar özellikle kadınlar ahh bir farkına varsalar nasıl güzel hanımlar çıkacak ortaya bizlerdede çok hata var tam yaşasak çok güzel örnekler oluşturabiliriz ama malesef bizlerdede çok bozukluklar görüyorum :( saygılarımla selamlar
 

eL_Muhacir

İlimsiz mucahid katil,cihadsız alim belam olur.
Yönetici
Frm. Yöneticisi
Öncelikle paylaşım için tşk ederim

Bu zamanda
evlerden çıkmayı geçtik hadi, giyim kuşamına dikkat etseler ya

RABBİM,bu topluma hidayet nasip etsin
 

eslem berire

Yeni Üye
Üye
Oyle anne babalar varki ,
Ćalıssında ne yaparsa yapsın para getirsinde ister erkekli ortamda calıssın ister baska ortam bunlar kutsal oluyor tabi calısınca yüzüne bakılıyor.

Benm gibi calismayanlarda , zavallı geri kafalı oluyor.
Onlar iyi ewlat hayırlı ewat olur
Bizde hayırsız..
Onlar cennete biz cehenneme
Su yüzünü bir açsanda bir insan gorse
Diyen ana babalar varken
Örtusuz nesil normal.
 

Muhammed Taha

La İlahe İllallah
Üye
Benzer konular Forum Tarih
F Kur-an'ı Kerim 0 3K

Benzer konular

Şu an bu konuyu görüntüleyenler (Kullanıcı: 0, Ziyaretçi: 1)

Üst Alt