Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Mü'minin Şuurlusu Düğünde Belli Olur !

Muddessir Çevrimdışı

Muddessir

الحمد الله
Frm. Yöneticisi
Evlilik ..Aslında aşama itibariyle nefsimizde rahmete cevirebilecegimiz bir "imtihan" benim nezdimde. Yani kastım şu, hiç şüphesiz çoğu Muvahhid ve muvahhidenin dava evliligi yapmaktir niyeti. Lakin Allah için atılan her Salih amelde seytan genellikle sağdan yaklaşarak niyetimizi bozabiliyor veya amellerimizde tevil yaparak kendimizce şeran uygun olmayan bir ameli yapmış olabiliyoruz. zannimca her amelin sonu önemli olduğu gibi başıda bir o kadar önemlidir . Bugün özellikle bu çağda dava evlilikleri adına konuşuyorum, çevremizde birçok kardeşin evlilik aşamasında tavizler verdiğini görüyoruz. Kastım eleştiri yapmak değil lakin ilerde bu amelin rahmete dönüşmesi için başında da İlahi rızaya göre hareket etmek gerekiyor. Misalen Sünnet görüşmeleri ve nisan sonrası erkek ve bayan arasında kurulan maksadını aşan konuşmalar , veya düğün ve benzeri törenlerde bayanın hicabından taviz vermesi, veya ilk aşamalarda (ben genellikle bayan kardeşlerde gördüğüm için erkek kısmını bilmiyorum,) gündemin tamamen evlilik üzerine meşgul olması ...vs gibi birçok etken mevcut. Bu ve benzeri birçok şey evliliği baltalayabiliyor, özellikle son dönemde nişan aşamasında görülen boşanmalar artıyor, zannimca bunun sebebi ilahi rızaya uygun olsun diye attığımız adıma, şeytanın fitnesinin karışması. Evliliğin girişgâhı sünnete uygun olmalı ki gidişatı da buna uygun olsun.

musafir Çevrimdışı

musafir

Üye
İslam-TR Üyesi
düğüne gidiyorum bakıyorum ki 'islami düğün ' adı altında orglu müzikli marş ve ilahi çslınıp oyun oynanıyor.
damat kardeşimiz giymiş takım elbisesini cahiliyenin damadından farkı yok.
ya da kiralanan düğün salonunun duvarlarında ve sahnede yarı çıplak gelin damat resimleri var. işin kötüsü sahnede bu resim varken kur'anı kerim okunuyor. biri de demiyor ki şu saçma resimlerin üzerini etkinlik bitene kadar kağıtla bantla kapatalım...
gittiğim birkaç düğünde gördüğüm bazı şeyler bunlardı. Bu ayrıntıları es geçmeyelim ki facir ve müşrikler den bir farkımız olsun.

I Çevrimdışı

isimsiz_mucahid

Bu hesap kullanılmamaktadır!!!
İslam-TR Üyesi
düğüne gidiyorum bakıyorum ki 'islami düğün ' adı altında orglu müzikli marş ve ilahi çslınıp oyun oynanıyor.
damat kardeşimiz giymiş takım elbisesini cahiliyenin damadından farkı yok.
ya da kiralanan düğün salonunun duvarlarında ve sahnede yarı çıplak gelin damat resimleri var. işin kötüsü sahnede bu resim varken kur'anı kerim okunuyor. biri de demiyor ki şu saçma resimlerin üzerini etkinlik bitene kadar kağıtla bantla kapatalım...
gittiğim birkaç düğünde gördüğüm bazı şeyler bunlardı. Bu ayrıntıları es geçmeyelim ki facir ve müşrikler den bir farkımız olsun.
Akhim herşeyi kardeşten beklememek lazım baktın öyle bi durum var kapçan evden tevhid bayrağını asçan lazım olan yerlere :)) kasten bırakılacağını sanmıyorum ama dikkatli olmakta fayda var.

Üst Ana Sayfa Alt