Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Münafık Kafirsever Stv'nin Dergi Saldırısı Ile Ilgili Açıklaması

Ahadun Ahad Çevrimdışı

Ahadun Ahad

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İslamın aydınlık çehresi kirlenmiş. sormak lazım islamın 1000 yıldan beri ne zaman kafirin gözünde aydınlık çehresi olmuş. Bunlar " Kafirler kerih gördeler de Allah nurunu tamamlayacaktır." diye hiç ayet okumamışlar heralde. neyse o haber buyrun.


İslam Konseyi saldırıyı kınadı, yardıma ilk koşan imam oldu

07 Oca 2015 16:13 Samanyolu Haber
Fransa'da ölü sayısı 12'ye yükseldi. Fransa İslam Konseyi olayı kınayan bildiri yayınladı

Fransa 'nın başkenti Paris'teki haftalık mizah dergisi Charlie Hebdo'nun binasına düzenlenen saldırıda ölü sayısı 12'ye çıktı. Öte yandan Fransa İslam Konseyi, olayı sert bir dille kınayarak saldırının Müslümanlara mal edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Paris Savcılığı, aralarında iki polis ve dergide çalışan dört karikatüristin de bulunduğu 12 kişinin öldüğünü, üç kişinin ağır yaralandığını duyurdu.

Elysee Sarayı'nda kabineyle kriz toplantısı yapılırken Başbakanlık'tan da bildiri yayımlandı. Bildiride, alışveriş merkezleri, televizyon ve gazete binaları ile toplu taşıma araçlarında güvenlik önlemlerinin en üst düzeye çıkarıldığı belirtilerek halka dikkatli olmalı çağrısında bulunuldu.

Öte yandan Fransa İslam Konseyi, olayı sert bir dille kınayarak saldırının Müslümanlara mal edilmemesi gerektiğini bildirdi.

Fransa Müslüman Konseyi, mizah dergisi Charlie Hebdo'yu hedef alan terör eylemini, 'demokrasiye yönelik barbarca bir saldırı' ifadeleriyle kınadı. Fransa İslami Organizasyonlar Birliği'nden yapılan yazılı açıklamada ise, "Bu korkunç saldırıyı en ağır şekilde kınıyor ve ölenlerin yakınlarına başsağlığı diliyoruz." denildi. Açıklamada, olayın en kısa sürede aydınlatılması da istendi.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu : Sebebi ve amacı ne olursa olsun terörün her türlüsüne karşıyız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fransa'nın başkenti Paris'te yayın yapan Charlie Hebdo dergisine düzenlenen ve 12 kişinin öldüğü saldırı ile ilgili açıklama yaptı. Çavuşoğlu, "Türkiye olarak terörün her türlüsünü nefretle kınıyoruz. Sebebi ve amacı ne olursa olsun terörün her türlüsüne karşıyız. Yaşadığımız coğrafyada ve Avrupa'da mücadele etmemiz gereken 2 unsur var. Bunlardan bir tanesi bölgemizdeki ve tüm dünyadaki terörle mücadeledir. Terörle mücadelede ciddi bir eksiklik var. DEAŞ ile mücadelede bile kaç aydır sonuç elde edilemedi. Diğer husus ise Avrupa'da ve birçok bölgede artan ırkçılık, yabancı düşmanlığı, ayrımcılık ve İslamofobiyadır. Artan bu akımlarla terör birbirini tetikliyor maalesef" dedi.

İLK KOŞAN CAMİ İMAMI OLDU

Drancy Camii'nin imamı Hasse Chalghoumi saldırı sonrasında derginin önüne geldi ve polisle görüştü. İmam Chalgoumi yaptığı açıklamada, "Fazlasıyla sinirliyim. Bunlar suçlular, barbarlar. Ruhlarını şeytana satmışlar. Bu özgürlük değil. Bu İslam değil ve umarım Fransa bu olayın sonunda birleşir" dedi.

SALDIRI SONRASI YOĞUN GÜVENLİK ÖNLEMLERİ ALINDI
Fransa’nın başkenti Paris’te Charlie Hebdo dergisine düzenlenen saldırının ardından başta dergi binasının olduğu bölge olmak üzere birçok noktada yoğun güvenlik önlemleri alındı. Güvenlik güçleri saldırının ardından bölgeyi şeritlerle kapatırken polisler birçok noktada aramalara başladı. Yetkililer, ibadethaneler, medya binaları ve alışveriş merkezleri gibi insanların yoğun olduğu noktalarda önlemlerin en üst seviyeye çıkarıldığını ifade etti. Paris’te metrolar kapatılırken birçok bölgede de kimlik kontrollerinin yapıldığı kaydedildi.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
T Çevrimdışı

Tarık Yıldız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İLK KOŞAN CAMİ İMAMI OLDU

Drancy Camii'nin imamı Hasse Chalghoumi saldırı sonrasında derginin önüne geldi ve polisle görüştü. İmam Chalgoumi yaptığı açıklamada, "Fazlasıyla sinirliyim. Bunlar suçlular, barbarlar. Ruhlarını şeytana satmışlar. Bu özgürlük değil. Bu İslam değil ve umarım Fransa bu olayın sonunda birleşir" dedi.

İlk koşan Be'lam olmuş
Ruhunu Nasarilere satmış.
Başka söz bulamıyorum bunu söyleyen "İmam'a"!
 
Kozsoy Çevrimdışı

Kozsoy

İslam-tr Mudâvimi
İslam-TR Üyesi
Akitte zamanlama manidar takılmış:

Fransa'daki saldırıda büyük tesadüf!
Fransa’da çok tartışılan İslamofobik Teslimiyet adlı kitabın Paris'teki karikatür dergisine yapılan ve 12 kişinin ölümüyle sonuçlanan saldırıyla aynı gün piyasaya çıkmış olması dikkat çekti.


Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar (PEGIDA) adlı örgütün yükselişi sürerken bugünkarikatür dergisine yapılan saldırı gözleri Fransa’ya çevirdi.

Ünlü Fransız yazar Michel Houellebecq'in İslami yönetim altındaki bir Fransa tasviri yaptığı Soumission (Teslimiyet) adlı kitabın, saldırısının yapıldığı bugün piyasaya çıkması manidar karşılandı...​
 
Üst Ana Sayfa Alt