Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Video Musa Hoca'dan, Alaeddin Palevi'ye Nasihat

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Vallahi Hafsalam almıyor.Nerde kaldı ahde vefa
Onca sene hukuku olmasına rağmen ve ilim ehli diye bildiğimiz palevi gariban mücahidlere karşı ithamda bulunup sivri dille konuşması vallahi yazık

Musa hoca gariban halim bir adam, Allah'ın dinini dert edinip bedeller ödemiş birine dil uzatıp konuşmak,isterse allame olsun oturduğu yerden konuşmakla olmuyor iman

Lavandula19 Çevrimdışı

Lavandula19

وَلَمْ أَكُنۢ بِدُعَآئِكَ رَبِّ شَقِيًّا
İslam-TR Üyesi
Bugün zaten zor bir gündü. Lakin bu haber asıl yıkıcı darbe oldu bana. Haberim yoktu Alaeddin Palevi Hoca'dan böyle bir çıkış olduğuna dair. Musa Hoca'nın nasihatini birkaç saat önce görüp de dinleyince idrak ettim bir şeyleri. Çok üzüldüm. Kabul edemedim o sözleri. Böyle olmamalıydı.
Her şeye rağmen Musa Hoca'nın duruşu örnek bir duruştu, eminim o da çok üzülmüştür ki bu cümlelerine de yansıyordu zaten. Ben kendisini Alaeddin Hoca gibi senelerdir tanımıyorum, reelde falan görmedim etmedim. Lakin bahsi geçen konularda ulaşabildiğim hemen hemen her dersini dikkatle dinlemiş biriyim, kronolojik olarak. Bu işlem kısa bir süre içinde olduğundan ötürü, eski ve yeniyi kolay kıyaslayabiliyorum: Hakikaten Musa Hoca çizgisi yıllar boyu belli olan az insanlardan, Allah sebat versin.
Onu da geçtim, oturanlardan olmamayı canları pahasına seçen mucahidlere bakışı, daha şamil problemlere taalluk ediyor. İnşaallah bir an evvel düzelir bu durum.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Konuyla alakasız ben şunu merak ediyorum. Musa Ebu Cafer diyor ki, askerlik konusunda fikrim değişmedi, bu kesin olarak küfürdür. Buna ben de katılıyorum. Lakin Taliban sözcüsü Türkiye'de askerlik yapanlar ve şu an Türkiye'nin başındaki hükümet hakkında onlar Müslümandır, diyor. Taliban içindeki başka biri, bir gazeteciyle söyleşi yaparken Birleşmiş Milletlerde Taliban'ın da koltuk hakkı vardır gibisinden bir söz sarf ediyor.

Bizim için bir diyarın daru'l harb olması için İslâm ahkâmının olmaması kâfidir. Ancak Hanefilerde daru'l harb'ın şartları farklı olduğu için onlar farklı şartlar getiriyor ve daru'l islamdan sayıyorlar. Bununla alakalı olacağını düşündüm. Şayet böyle bile olsa halkını bir şekilde tevil edip Müslüman saysalar bile Allah'ın indirdiğiyle hükmetmeyen bir hükümeti, bir tâğutu neye dayanarak Müslüman sayıyorlar? Şu an Türkiye'nin Amerika'dan veya herhangi bir Avrupa ülkesinden farkı nedir?

İkincisi ise bir Müslüman için Birleşmiş Milletler denilen yapı, teror orgutlerinden bile aşağılık, onca tecavüze ve Müslüman kanı akmasına sebep olmuş bir yapı değil midir? Kendisine İslâm Emirliği diyenler neden buradan koltuk talebinde bulunur? Bu, tevhidin aslını bozan bir durum olmuş olmaz mı?

Yanlış anlaşılmasın, merak ettiğim için soruyorum. Daha önce de sormuştum ama gören olmamıştı. Belki benim bilmediğim yahut anlayamadığım bir şey vardır diye sormak istedim.

Son düzenleme:
Culeybib Horasani Çevrimdışı

Culeybib Horasani

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Adil davranmak : Alaeddin hoca nın ne söylediginide yayınlamakla olur.
Musa hoca yı dinleyeyerek neye cevap verdigini anlayamayız.
Türkiyede,Hanefiler dediginiz insanlar ya diyanetci yada sofilerdir.
Hiçbiride imam ebu hanifenin fıkhını temsil etmemektedirler.

F Çevrimdışı

furkan ebu muhammed

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
İkincisi ise bir Müslüman için Birleşmiş Milletler denilen yapı, teror orgutlerinden bile aşağılık, onca tecavüze ve Müslüman kanı akmasına sebep olmuş bir yapı değil midir? Kendisine İslâm Emirliği diyenler neden buradan koltuk talebinde bulunur? Bu, tevhidin aslını bozan bir durum olmuş olmaz mı?

Ekli dosyalar

• “Taliban_Emirliği_Hakkında_Aşırıcıların_Şüphelerine_Cevaplar_ve.pdf
    207 KB · Görüntüleme: 196
أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Allah razı olsun. Güzel çıkarımlar yapılmış.
Zaten ben Taliban'ın içindeki herkes böyledir diye düşünmüyordum. Sapmalar illaki olabilir. Çünkü sapan insanlar her yerde. Fakat ben bu yaptıklarının sebebini merak ediyorum. Daha detaylı incelemek lazım bu meseleyi.

Mubadil Çevrimdışı

Mubadil

t.me/hendekehli0
İslam-TR Üyesi
Alaeddin hocanın ses kaydının tam halini dinledim. İlim ehli bile olsan ahlakın/edebin ne kadar önemli olduğunu anlıyorsun... Alaaddin Palevi Hocayı cihadı kerih görse bile seviyordum, birkaç kitabınıda okudum ama Musa Hoca hakkında konuşma üslubunu hiç beğenmedim.
Alaeddin Hoca küfrü o kadar gözünde büyütmüş ki bu işlerin cihad ile olmayacağını düşünüyor. Hak veriyorum. İnsan uzun süre karanlıkta kalınca güneş ışığında gözleri kamaşır, izzet diyarlarından da uzak olunca izzetli düşünemiyorsun.
Cihad cemaatlerinin hataları, eksikleri olabilir, sahada herşey dört dörtlük olmayabilir zaten bunuda mücahidler inkar etmiyor ama şu güneş kadar açık mesele ki dinini en rahat cihad topraklarında (Şam/Afganistan) yaşarsın. En basitinden askerlik, okul, mahkeme, oy, cuma namazı... gibi meseleler senin gündeminde bile olmaz.
Hangi mücahid kardeşin hayatına baksan bir bedel ödemiştir. Alaeddin Hoca, sadece Musa hocanın yaşadığı eve baksa belki utanırmış sözlerinden...
Evimiz yansa suyla söndürmeye çalışırız, koyunlarımıza kurt saldırsa kurtu öldürmeye çalışırız ama bugün mustazaflar öldürülüyor, kadınlar tecavüze uğruyor, camiler yıkılıyor ama Alaeddin Palevi gibi hocalar dünyayı kafalarına gömdükleri kitaplardan ibaret sanıyorlar!

İmam Ebu Hanif Çevrimdışı

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu adamın biri eski dosyalarını paylaşsa ne olacak

Moderatör tarafında düzenlendi:
A Çevrimdışı

Ademakkaya

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Allah bütün günahları affedebiliceğini söylüyor, size tövbe etmek varda bu adama yok mu? Allah’tan kork.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Bu camiada herkeste samimiyet gördüm. Bunun gibi samimiyetsizini görmedim. Millete bel'âm diye iftira atar. Kendi cihad düşmanlığı yapar. Neymiş? Bu devirde cihad fitneymiş. "Her gün bir önceki günden daha şerli olacak." hadisini delil getirerek bu devirde cihad mı olur? diyor. Zandan Allah'a sığınırım ama ben bunun fitneci olduğunu düşünüyorum.
Hatta tam hatırlamıyorum yanlış olmasın ama bazı videolarında ayette geçen "cihad" kelimelerini "cehd" diye değiştirip okuyordu.

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bu camiada herkeste samimiyet gördüm. Bunun gibi samimiyetsizini görmedim. Millete bel'âm diye iftira atar. Kendi cihad düşmanlığı yapar. Neymiş? Bu devirde cihad fitneymiş. "Her gün bir önceki günden daha şerli olacak." hadisini delil getirerek bu devirde cihad mı olur? diyor. Zandan Allah'a sığınırım ama ben bunun fitneci olduğunu düşünüyorum.
Bunu tanıyanlar var yakınım da benim

İmam Ebu Hanif

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Birilerinin hoşuna gidiyordur belki ve samimi oldunu da sanmıyorum kayıtlarında birine sövüp saydını biliyoz

Üst Ana Sayfa Alt