Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslüman Aileye Doğru Kitabından Alıntılar

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

"عِشْ حَمِيداً، وَمُتْ شَهِيدًا"
Süper Moderatör
Biz Müslümanlar olarak bugün yeryüzünün üçte birine sahip bulunuyoruz. Biz Müslümanlar Amerika'dan da, Rusya'dan da hatta ikisinden de daha zenginiz. Fakat biz bölünmüş, bölük-pörçük hale gelmişiz. Onun için çalışmalarımızın kaymağını, mahsul ve ürününü başkaları yemektedir. Biz başkasına çalıştığımız her gün Allah'a verdiğimiz söze ihanet etmiş olduğumuz gibi kendi izzet'i nefsimize karşı da ihanet etmiş oluyoruz ve bizim bu halimiz devam ettiği müddetçe siyonistler bizimle "protokoller düşüncesi" dedikleri alçak oyunlarıyla bir çocukla oynadığı gibi oynayacaklardır.

Zeyneb Gazali

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Ne zaman ki Kur'an ve Sünnet, Müslümanların nezdinde namaz, zekat, oruç ve hac gibi ibadetlerin hakkı ile eda edilebilmesi için başvurulan bir kitaptan çok, her şeyin ama her şeyin kaynağı olarak kabul edilecektir, işte o zaman Müslümandaki hakiki özellikler ortaya çıkacaktır.

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Müslümanların en mukaddes görevi: Kur'an'ı Kerim'e dönüş yapmalarıdır.

Ey kız ve erkek evlatlarım..! Her ikinizi de Allah'ın şu sözü üzerinde uzun uzun durmaya ve düşünmeye çağırıyorum.

Rableri, onlara şu karşılığı verdi: “Ben, erkek olsun, kadın olsun, sizden hiçbir çalışanın amelini zayi etmeyeceğim. Sizler birbirinizdensiniz. Hicret edenler, yurtlarından çıkarılanlar, yolumda eziyet görenler, savaşanlar ve öldürülenlerin de andolsun, günahlarını elbette örteceğim. Allah katından bir mükâfat olmak üzere, onları içinden ırmaklar akan cennetlere koyacağım. Mükâfatın en güzeli Allah katındadır.”

Ali Imran, 195

Zeyneb Gazali (rahimehullah)

Nesîbe Lena Çevrimdışı

Nesîbe Lena

Süper Moderatör
Bugün müslümanlar bizzat kendi nefislerine zulmederek İslam düşmanlarının oyuncağı haline gelmişlerdir. Müslümanların bu zillete düşüşlerinin en önemli sebebi Allah'ın şeriatından habersiz olmaları ve Allah'ın kitabını terk etmeleridir. Ben onların bundan daha büyük bir günah işleyebileceklerini tahmin etmiyorum...

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Bugün müslümanlar bizzat kendi nefislerine zulmederek İslam düşmanlarının oyuncağı haline gelmişlerdir. Müslümanların bu zillete düşüşlerinin en önemli sebebi Allah'ın şeriatından habersiz olmaları ve Allah'ın kitabını terk etmeleridir. Ben onların bundan daha büyük bir günah işleyebileceklerini tahmin etmiyorum...

asıl problemin kökü bu işte ! insanlar hakkı,adaleti batıl sistemlerden bekledikleri sürece,hallerinden hep şikayetçi,mutsuz.
Hak,adaleti bir beşerden beklediği sürece bu böyle devam edecektir.Oysa ki yegane hak ve adalet sahibi yaratıcımız ALLAH azze ve celle'dir.

Üst Ana Sayfa Alt