Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müslüman çocuklar bakın ne okuyacak?

MeNaR Çevrimdışı

MeNaR

Üye
İslam-TR Üyesi
Almanya bir yayınevi Müslüman ilkokul öğrencileri için Almanca İslam dersi kitabı yayımladı. Yayınlanan kitap "Evlere şenlik" dedirtiyor.

Almanya da okul kitapları hazırlayan Oldenbourg Yayınevi, Müslüman öğrenciler için ilk Almanca İslam dersi kitabını yayımladı.

Kitabın yazarı Gül Solgun Kaps, kitap hazırlanırken farklı milliyetlere sahip olan Müslüman çocukları dikkate aldıklarını belirten Kaps, açıkça kitabın dinlerarası diyolağa vurgu yaptığını söyledi.

Hazırladıkları okul kitabının dinlerarası diyaloga destek verdiğinin altını çizen Kaps, "İslam kitabındaki dinler arası ilişkinin anlamı, kitapta sadece İslam dinine değil, Hristiyanlık ve Musevilik gibi dinlere de ışık tutmamız. Okullar dâhil, barışçıl ve özgür bir hayatı mümkün kılmak için diğer dinlerde neler öğretildiği, neler olup bittiği çocuklar için çok önemli" dedi.

Alman ilkokul öğretmeni Evelin Lubig Fohsel'in kitabın yazarları arasından bulunması, pek hoş karşılanmadı.

Bavyera ve Kuzey Ren Vestfalya eyaletlerinde kültür bakanlıkları tarafından incelenen ve müfredata alınması yönünde onay verilen kitabın Almanya genelinde Müslüman çocuklara okutulması amaçlanıyor.

Milli Gazete-itibarhaber

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Can muhammedim gül muhammeddim huu muhammedim diyenler çoğalacak gibi görünüyor o zaman. İnsanlar bunları okuduğunda yolda sakallı yada normal hayatta namazını dahi düzgün kılan birine siz aşırı dindarsınız yoksa terörist misiniz demeye başlayacaklar. Allah bu fitneyi insanlara mubtela eden ve edenlerin cezasını versin. KAfirden çok daha zararlı oldular islam ümmetine..

Üst Ana Sayfa Alt