Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Müslüman Kürd Kardeşlerimizi Seviyorum...

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Diyarbakır - Şeyh Said Meydanı
PKK'nın Lice'de bir anneye kurşun sıkması üzerine yapılan eylemden bir kare.
Mesaj net, Kürd halkı İslam düşmanlarına geçit vermeyecek!

10277640_271158996399182_6674916384431144023_n.jpg

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman Olan Türküde, Kürdüde, Arabıda, Acemide, Almanıda, İngilizide veya hangi kökenden gelirse gelsin sadece ve sadece müslüman oldukları için seviyorum!!

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Müslüman Olan Türküde, Kürdüde, Arabıda, Acemide, Almanıda, İngilizide veya hangi kökenden gelirse gelsin sadece ve sadece müslüman oldukları için seviyorum!!

sadece müslüman olmaları yetmiyor, müslüman gibi yaşamaları , kuran müslümanı olmaları gerekiyor.
benim de, kimliğimde müslüman yazıyor, fakat;
Filistinli bir ailenin yok edilmesini önlemeye çalışırken İsrail'in askeri bir buldozeri tarafından ezilen Rachel Corrie kadar ölüme gidecek bir kalbim var mı? acaba......

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
TC Faşizmi sloganı burnuma pis kokuları getiriyor, pkk nın faşizmle alakası yok ,örnek aldıkları tek rejim kominizmdir..zira pkk zaman zaman bu ülkede islami atılımlar sergilemiştir şimdide aynısı orada..örgüt doğuya tamamen hakim olmuştur..şimdide islami atılımla geniş kitleye yaymak istiyorlar pkk hareketini..

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Amenna kardeşlerim.
Bu tartışmayla ne amaçlanıyor. PKK asla ve asla Türkiye ile karşılaştırılamaz. Ben müslümanım ama TCnin yapmış olduğu zerre kadar kötülükleri hoş göremem. Ama şerefsiz PKK kafirlerine az bile olsa hoşgorüyle balam sempati duyanın vay haline!!

PKK nasıl islami atılımlar yapmıştır, bu nasıl mantık...? Diyarbakırda Ne idü belirsiz sözüm ona Kürdistan Islami Demokratik hareket biçimi adı altında adlanan örgütler islamimidir...? Kafir PKK kendince TC'nin yaptığı kötülükleri manüple edip ezilen Kürtlere Komünizm adı altında sahipleniyorsa buna her soydan kardeşim karşı gelmeli. TC'te karşı geleyim diye sakın PKK kafirlerine sempati duymayalım.
Gerek faşist TC veya totaliter komünist PKK olsun her ikiside bizce yanlıştır.
Ama asla ve asla Türkiye'nin yaptığı kötülük veya iyilikler ve PKK'nin yapmış olduğu zalimliklerin hiçbirine benzemez!!

Adalet Ya Tab diye dus edelim. Sakın Ola Türk kardeşlerim TC'nin zalimliklerini savunmayın!!

Ama Kürt kardeşlerim sizlerde zerre kadar Kafir PKK'Ya karşı sempati duymayın. PKK'yi destekleyip de müslümanım diyen veya dindar geçinen kafirin ta kendisir!!

Türk'ede Kürd'ede en güzeli islam birliğidir!! PKK nin galeyanına gelip sakın Olan zerdüşt kafirliğine bürünmeyin.

Birde başlamışken.
PKK sinsice Mezopotamya bölgesine Kürdistan diyor. Buralarda yaşayan milyonlarca Türk veya Türkmenler Ne oluyor peki? Hatta ve hatta Süryaniler, Keldaniler, Araplar, Ermemiler vs ne oluyor. Buraya o zaman hiçbir hakla Kürdistan denemez!

PKK Mesela Türk bölgerine Anadolu diyor. Hatta planlarında Anadolu coğrafyasını birkaç bölgeye bölmek istiyor.
Burda Demek istediğim neden Türk bölgerini hatta ve hatta hominem Olan Türk bölgerini Türkiye değilde Anadolu setup Bunuda parti programlarına bölgeciklere eyaletçiklere bölmek istiyorlar!!

Ama sözüm ona Mezopotamya coğrafyasını itinayla Kürdistan diyor. Hatta Kürt olmayan milyonlarca Türk, Arap, Süryani/Keldani, Ermeni leri Kürdistanlı diye dillendiriyor!!

Yani sinsilik bur da nerds diye iyice önce bir şekilde PKK yı onu kafir programını, gazetelerini, manifestolarını plugin anlayın.

Türk veya Türkiye adına tahamül edemeyip Bu bölgeyi sözde eyaletçlere hatta Anadoluyu binbir parçaya bölmektir!!

Yani Türkiye'te Türkleri negeer ettiği için Anadolu diyor!!
Ama Mezoppotamya bölgesine Kürdistan diyor!!

Eğer PKK bir Kürt faşist zihniyetini savunmuyorsa nasıl Türkiye ismine karşı ise aynı Kürdistan isminede karşı çıkmalı!!

Madem hiçbir etnik kökenin ismi geçmeyecekse o halde Bu Islam savunyorsak yurdumuzun adı Islam olnalı!!!
Sancağımız islam olmalı!!

Türk, Kürt, Arap, Adem veya hangi kökeni çağrışırıp Başka etnik köken aşağılanmasın diye Bu olmalı!!

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
bence Kürdistan projesi, israilin Fırat dicle projesidir. hissiyatım budur.

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Inşeallah yukarıdaki yazım yanlış anlaşılmamıştır!
Haram Varsa Rabbime sığınırım.
Benim demek istediğim maalesef birçok Kürtlerin müslümanım diyenleri içinde PKK'yi savununan var veya sempati duyuyor!!
Ben müslüman Türk olarak nasıl TC'ye karşı
isem.

Müslüman Kürte aynı şekilde PKKya karşı açık ve net karşı çıkmalı!! Ne olursa olsun
mantığıyla hareket ediyorlar!!

Ben Müslüman Türk olarak Rabbimin yaratmış olduğu Kürde sahip çıkarım! Neden Kürt veya Türk olduğu için değil!
Sadece ve sadece müslüman olduğu için!!

Nasıl Faşist Türk zihniyetine karşı isem aynı şekilde Kürt faşizmine veya komünizmine karşıyım!!

Ricam müslüman Kürt kardeşlerimden PKK'Ya karşı açık ve net karşı çıkmaları!!

Ben nasıl bir müslüman Türk olarak TCnin zalim

G Çevrimdışı

gülnisa

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ehli sünnet demiş ki;
Eğer PKK bir Kürt faşist zihniyetini savunmuyorsa nasıl Türkiye ismine karşı ise aynı Kürdistan isminede karşı çıkmalı!!
bu cümle yerinde ve doğru bir cümle olmuş,,

Şuda bir gerçek;;

Kürtlerin varlığı sürekli inkar edildi.
Ben kürdüm diyen, cezaevine girerdi.
Kürtçenin yasaklandığı , asimilasyon uygulandı.
Kürdler yıllarca insan yerine konulmadı.

Keşke herkes Kürt sorununu; asimilasyon ve inkar politikalarını dile getirmekle birlikte PKK Terörünü lanetleyebilse. Ya da tam tersi PKK karşıtları inkar politikalarını eleştirebilse. İşte o zaman inanıyorum ki bu meseleyi kökünden halletmiş olur, Faşizmi ve Terörizmi bu ülkeden silmiş oluruz.

Allah, türk milliyetçisinden de, kürd milliyetçisinden de bizi korusun...

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Bakın Türk ulusalcılığı Ne halde!!
Türksolu diye bir fanatik grup var!! Bu kafir zihniyet Türklere eziyor!!! Allah iflah Etsin!!

Aynı şekilde Kürt milliyetçiliğı rezil halde! Kürtleri batıran faşist PKK, KDP, KYB, Pejak zihniyeti.
Faşist Büyük Sözde Kürdistan hayali
bunların sonu olur inşeallah!!
Öte yandan Arap milliyetçiliğı bakın BAAS ve benzeri kafir Arap faşizmi Arapları Ne
hale getirdi!!
Son olarak pek çoğunuzun tahminimince
bilmediği Iran diye bilinen saçma ülkede Şiacılık adı altında Faşist Farsçılık ( perscilik) zihniyetini yayması!! Sözde islam devleti Iranda Fars Yani Pers olmayan milyonlarca Türk (Azerbaycanlı), Kürt, Arap (Ahvazlı), Beluç, Türkmen ve daha Nice hall var.
Ama Bu halklar Irani Faşizm adı altında Aryanicilik yayılıyor! Ariyani veya Irani üstün görülüyor! Şia Caferii mezhebini Bu pislik Irancılığı yaymak için öteki milyonlarca Irani olmayan halkları eziyorlar.

Gelgelim Afganistana, buradada Peştun ve Tajik sünniler (ikiside Hint-Irani halklardır, ancak farklı kollara mensuplar!!). Bu imo grupta özelikle Irani olmayan Özbek, Türkmen, Hazara, Aymak ve diğer halklara aşağılık şakaları, itici davranış, horlamalarıyla meşhur!!

Aynen Iran daki Farslar Yani Aryaniler Irandaki Azerbaycanlı Türkleri veya Ahvazlı Arapları veya Sistanlı Belüçleri aşağılayıp sinsi şakalar yapıp özgüvenlerini kırıyorsa, Afganistandada Tajik ve Peştunlar Özbekleri, Türkmenleri ve Hazaraları aşığılıyor.

Sanki Avesta Destanı kafir Sirius'in pis huyunu almışlar!! Iranlıların kendilerini üstün görme hastalığı gibi

Yani müslümanlık adı altında islam coğrafyasında sinsice Milliyetçi ulusalcılık empoze ediliyor!!

Ulusalcı hastalık birçok halkı islam coğrafyasını sarmış!!

Tek yol Islam ümmetçiliği!
Her soy kökene saygı duyularak elbet

H Çevrimdışı

Hattab Amedi

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Biz müslüman kürdler yıllardır bu kafir pkkya karşı direniyoruz,saldırıya uğrayan bu aile pkknın kalesi olan licedeki bir köyde tek başına pkkya karşı yıllardır direniyordu ve baş eğmiyordu,söz konusu aileyi tanıyor ve daha önce bir vesile ile köyde ziyaretlerinede gitmiştim,dağların arasında tek başına bir aile ve onurlu bir direniş ve izzetle teslim olmayan bir anlayışları vardı,defalarca saldırı ve tehditlere uğradılar ama pes etmediler,şuanda bile iyileşip köye gideceklerini söylüyorlar.Basına yansımıyor bunlar,çünkü medya başkalarının propagandasını yapıyor ve hükümet bu bölgeyi pkknın insafına bırakmış,tüm bu saldırılar olurken 20 kilometre ötede bulunan karakol 2 saat sonra geliyor ve hiç bir operasyonda yapılmıyor,buna benzer 100lerce olay oluyor buralarda ama gören ve duyan yok,buradaki müslümanlar pkknın kucağına itiliyor,imralıyla olan antlaşmanın gereğimidir onu bilemiyorum,ama bildiğim bir şey varsa gelecekte pkk ile müslümanların yoğun bir gündemi olacak gibi gözüküyor..
pkk eskiden olduğu gibi yine 3şart sürüyor..
ya teslim olacaksınız
ya gideceksiniz
yada öldürüleceksiniz
geçmişte bunu dediler,bölge kan deryası oldu,şimdi yine aynı durum mevcut..

E Çevrimdışı

ehli sunnet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Benim bildiğim Islamda birlik ararsak ve oradaki Kürt aileler evlarına sahip çıkarsa kafir PKK'in sonu o vakit tezdir inşeallah!

Biz müslüman Türkler ise sizleri bu konuda yalnız bırakmadan birlik olmalıyız!

Rabbim bizlere birlik versin. Vatanımızda kardeşçe yaşamamız için aradaki fitneden bizleri sakınsın.

hebbit kerrih Çevrimdışı

hebbit kerrih

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
Allah siz ancak kardeşsiniz dedikten sonra olay bitmiştir.

Üst Ana Sayfa Alt