Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale Müslüman Müslümanın Kardeşidir.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah beni, bir aile ile tanıştırdı.

Bir eve yardım götürmeye gitmiştim.Yolda, kapısının önünde iki büklüm olmuş,
acıdan kıvranan hamile bir abla dikkatimi çekti. Belli ki hastaneye götürülmeyi bekliyordu. 2 gün sonra yine yolum aynı tarafa düştü

Ablayı gördüğüm evin kapısını çaldım, durumunu sormak için.. Bir müddet bekledim, ablanın sesi geliyor ama kapıyı açamıyordu belli ki

Neyse sonunda açtı,ayakta zor duruyordu.Elhamdülillah Havle'yi doğurmuştu.Ama ne kapısını çalan ne soran nede bir lokma ekmek götüren vardi!

Üzerine uzanacagi bir yeri bile yoktu yerde kıvranıyordu abla ! Bu nasıl komşuluk , bu nasıl Müslümanlık söyleyin! Şu umursamaz halimiz ,

Artık utanılacak dereceye varmış. Yanımda olan sadaka/fitreden 150tl bıraktım.Bir kardeşin de gıda olarak verilmesini istediği fitresi vardi

Hemen ablaya birşeyler almak için çıktım. Hurma tatlı meyve gibi şeyler alıp döndüm. O gün oruç dolayısıyla bende susuzluk vardı ama abla ,
yiyip içtikçe sanki benim susuzluğum gitti. Çünkü Müslümanlar kardeştir ,etle tırnak gibidir ..Ablayı biraz daha iyi bir hâl üzere bırakmış
olsam da yardımınıza ihtiyaç var.Çocuklara kıyafet lazım dedi.Ocağı yok eşyası yok gıdası yok.Abi 25,30tl kadar kazanıyormuş.Kiraları 200tl

Zahra daha 3 yaşında

tekrar gideceğim inşallah. Elbet bu iş kul ile Rabbi arasındaki çok kârlı bir iş olacaktır.. Bugün bu mazlum kadının sıkıntısını giderenin,

Allah da kıyamet günü sıkıntılarını giderecektir.

DDWZ4gVW0AARem5.jpg

DDWZ4gTXkAAu_Wt.jpg

DDWZ4giXkAAG72w.jpg

Alıntı:

f471h Çevrimdışı

f471h

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sen mi topluyorsun yardımı kardeş. Bende yardımcı olmak isterim.

S Çevrimdışı

soldier_159

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle zorda olan kardeşlerimizin adreslerini paylaşsak imkanı olan birşeyler yapsa daha iyi olmazmı.

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle zorda olan kardeşlerimizin adreslerini paylaşsak imkanı olan birşeyler yapsa daha iyi olmazmı.

Kardes oyle insanlar varki hele ki su zamanda adres paylasmaktansa herkez kendi civarindakilere kendileri yardim etseler daha manidar.

Veya kuruluslara muracat edip onlar vasitasiylada hareket edilebilir.

Bu forumda bu sekilde adres paylasimi forum adina yardim toplama yasaktir.

Üst Ana Sayfa Alt