Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Makale MÜSLÜMAN TÜRKİYE (!)

Necati Koçkesen Çevrimdışı

Necati Koçkesen

İyi Bilinen Üye
İslam-tr Yazar
MÜSLÜMAN TÜRKİYE (!)

İslam ülkesi olduğu söylenen bu ülkede küfrü, şirki, kominizmi, sosyalizmi, ateizmi, deizmi, kemalizmi, eşcinselliği, zinayı savunmak, islam'a ve müslümanlara hakaret etmek, onların çağdışı ve gerici olduğu hakaretini yapmak, AB'ye gireceğim diye İslam'a aykırı olan tüm uyum yasalarını çıkartmak serbest, 13,14,15 yaşlarındaki kızların erkek arkadaşları ile flört etmesi serbest ve çağdaşlık ama 15 yaşındaki bir kızın üstelik anne babasının oluru ile dine uygun olarak evlenmeleri suç. Böyle kızlarla evlenen yüzlerce erkek, onun annesi, babası, kızın annesi, babası küçük yaştaki kızla evlenmek, evlenmesine yardım etmek suçlaması ile hapislere konur. Yine sistemi Allah'ın hükümlerine uygun bir şekle dönüştürmeyi talep etmek, şeriat hükümleri ile yönetilmeyi istemek, hilâfeti savunmak, hilafet hakkında konferans bile düzenlemek suç, bu konferansı düzenleyenler, düzenlemek isteyenler 6-7 yıl hapis cezalarına çarptırılır. Ehli sünnet âlimlerinin Kur'an'ı hakkıyla açıklamaları, Diyanet'in söyleyemediği şeyleri söylemeleri suçtur ve hemen haklarında soruşturma açılır, eğer bir görevde iseler hemen açığa alınırlar.

Tevhidi savunanlar, Allah'ın kitabındaki bir hükmü olan; "Allah'ın indirdikleri ile hükmetmeyenlerin kâfir" olduğunu açıklamak, Allah'ın inkar edilmesini emrettiği Tâgutun kimler olduğunu açıklamak, beşerî sistemlerin, ideolojilerin ve bunları savunanların birer tâgut olduğunu söylemek suçtur. Bunları söyleyenler kendilerine birer yafta yapıştırılarak 30, 40 yıl hapis cezalarına çarptırılarak hapislere konur.
Ve böyle bir ülke hâlâ islam ülkesi öyle mi?

Evet diyenlerin delili ise, câmilerin açık olduğu, ezanların okunduğudur. Evet, câmiler açık ama hakkın söylenmesi için değil, kürsülerinde, minberlerinde hakkın ketmedilmesi, insanların uyutulması, dini sistemin izin verdiği kadar anlatmak için açık. İnsanları namazın gerçek şuurundan uzaklaştırarak yatırıp kaldırmak için açık. İmânî bilgilerden mahrum bırakılmış kitleler ise Türkiye'nin dünyada islamı yaşayan en iyi islam ülkesi terâneleri ile uyutulur ve onlara; "sizden olan emir sahiplerine itaat edin" âyeti ters yüz edilerek anlatılır, tâgutlar ve tâgûtî sistemlerin desteklenmesi öğütlenir. Kim tarafından? Sistemin kurduğu Diyânet İşleri Başkanlığı ve onun görevlendirdiği müftüler, vâizler, imamlar tarafından. Yine sistemin açtığı ilâhiyat fakültelerinde yetiştirdiği, kendilerine doktor, doçent, profesör gibi ünvanlar verdiği ve çeşitli makamlara getirdiği ilâhiyatçılar tarafından.

Söyleyin hele bana, bu ülkede müslümanlar çok çok azınlıktar mı değiller mi? Bu ülkede küfür alabildiğine hükmediyor mu hükmetmiyor mu?

Ey bu ülkenin bir islam ülkesi olduğunu iddia edenler! İslama göre evlenip boşanabiliyor musunuz? Mahkemelerde Allah'ın kanunları ile mi yoksa küfür kanunları ile mi yargılanıyorsunuz? İslamın ceza kanunları mı uygulanıyor yoksa Avrupa'dan devşirilen ceza kanunları mı uygulanıyor? Ticâretini islam kanunlarına göre mi uyguluyorsun yoksa küfür kanunlarına göre mi? Bu ülkede "kadının beyanı esastır", denilip kadının bir telefonu ile binlerce erkek evinden ve çocuklarından uzaklaştırılıyor mu uzaklaştırılmıyor mu? Karısını kendi evinin yatak odasında başka bir erkekle zina halinde yakalayınca zinakar erkeği ve karısını dövdü diye ceza alan yine koca oluyor mu olmuyor mu?

Ve ey imamlar! hayatları boyunca Allah'a, peygambere, Kur'an'a, islama ve müslümanlara hakaret edenler geberip senin önüne getirildiğinde onların da cenaze namazlarını kıldırıyor musun kıldırmıyor musun? Ben böylelerinin cenaze namazlarını kıldırmam deme hakkın var mı? Peki o halde sen maaş için dinini satmış oluyor musun olmuyor musun?

Evet, şimdi karar verin, bu ülke hâlâ bir islam ülkesi mi yoksa küfür ülkesi mi?

Son düzenleme:
salticidae Çevrimdışı

salticidae

lessismore
İslam-TR Üyesi
Türkiye böyle bir iddiaya sahip olan ülke değildir. Anlamadığım tek şey sadece Türkiye’nin hedef alınmasıdır. Müslümanlar afganistan’dan, pakistan’dan, suriye’den, iran’dan, ırak’tan vs. diğer Müslüman ülkelere değil, İslami yönetim iddiası bile olmayan Türkiye’ye niye kaçıyor?

Arap ırkçısı olduğunuz için hayatınızın hiç bir döneminde eleştirmediğiniz arap ülkeleri ve arap milleti birbirini kesmekle, parasıyla ve yeraltı kaynaklarıyla dini hristiyanlık olan ülkeleri zenginleştirmekle meşguldür.

İslami yönetim iddiası olan bu arap ülkelerinde turizm geliri için alkol alınabilen, kumar oynanılabilen, asyalı kadınlarla fuhuş yapılabilen şeriatten muhaf bölgeler vardır. İçlerinden çıkan bir avuç alim ve hakkı konuşan kişiler ya öldürülür ya hapislerde çürürler.

Eğer İslami bir şekilde yönetmek yönünden eleştireceksen arap ırkçılığı yapmayı bırakıp herkesi eleştireceksin ve arap olmayanların damarına basmayacaksın.

Ülke içerisinde yapılan gayri İslami uygulamalardan Müslüman Türk’ler sorumlu değildir.

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Forumdaki çoğu kişi, ya da foruma girme olasılığı olanlar Türkiye'de yaşadıkları için konular genelde Türkiye hakkında açılıyordur ALLAH'u Âlem.

Forumda bu tür;
Ve bu tür konular da var;
Bence forum yönetiminin Arap üstünlüğüne inanma ırkçılık problemi yok ALLAH'u Âlem ama tabii üye olan bazı kişilerde bu hastalık olabilir, bilmiyorum.

Ummu Aişe Çevrimdışı

Ummu Aişe

حسبي الله ونعم الوكيل
Site Emektarı
Anlamadığım tek şey sadece Türkiye’nin hedef alınmasıdır.

Şu başlık altında görmek istediğiniz konular için de siz yazı kaleme alabilirsiniz, yalnız "tüm ülkeleri ve durumlarını" "tek yazıya" sığdırmaya dikkat edin. Her ülkenin "kendi halkı için" doyurucu ve ikna edici de olsun.

U Çevrimdışı

Ubeydullah

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Arap ırkçısı olduğunuz için hayatınızın hiç bir döneminde eleştirmediğiniz arap ülkeleri ve arap milleti birbirini kesmekle, parasıyla ve yeraltı kaynaklarıyla dini hristiyanlık olan ülkeleri zenginleştirmekle meşguldür.
Kim Arap ırkçısı ne zaman türkiye'ye ilgili eleştirel bir makale veya yazı görsem altına Arap ırkcısısınız yazıyorsunuz. Arap ülkelerinin durumunu burdaki herkes biliyor zaten.
Eğer İslami bir şekilde yönetmek yönünden eleştireceksen arap ırkçılığı yapmayı bırakıp herkesi eleştireceksin ve arap olmayanların damarına basmayacaksın.

Ülke içerisinde yapılan gayri İslami uygulamalardan Müslüman Türk’ler sorumlu değildir.
Dediğim gibi burda Arap ırkçılığı yapan kimse yok eleştirileri ırksal olarak algılayan sen varsın adam türkiye'de yaşıyor türkiye'yi eleştiriyor buda gayet normal .Ülke içerisinde yapılanlardan sessiz kalan tüm müslümanlar sorumludur. Şuan türkiye'nin de en önemli sıkıntısı ırkçılıktan başka birşey değildir zannımca

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Türkiye böyle bir iddiaya sahip olan ülke değildir. Anlamadığım tek şey sadece Türkiye’nin hedef alınmasıdır. Müslümanlar afganistan’dan, pakistan’dan, suriye’den, iran’dan, ırak’tan vs. diğer Müslüman ülkelere değil, İslami yönetim iddiası bile olmayan Türkiye’ye niye kaçıyor?

İslami yönetim iddiası olan bu arap ülkelerinde turizm geliri için alkol alınabilen, kumar oynanılabilen, asyalı kadınlarla fuhuş yapılabilen şeriatten muhaf bölgeler vardır. İçlerinden çıkan bir avuç alim ve hakkı konuşan kişiler ya öldürülür ya hapislerde çürürler.

Bak şovenist arkadaşım
Gidip gelip kavmiyetçilik konulu itham ve mudâfa üzerine yazılarda bulunduğun yetmiyor gibi şimdi de Allah'tan korkmadan "Arap ırkçısı olduğunuz için" diyerek iftira atıyorsun. Senin düştüğün zillete düşmekten Allah'a sığınırız. Her ne kadar Rasulumuz Arab da olsa biz muslumanlar ummetçiyiz, ummetçi olmak zorundayız. Aksi taktirde kimlik muslumanı olarak kendimizi kandırırız. Ummetçi olmamız ırkımızı sevmemize mâni değildir ama ırkçılık yapmamıza mânidir. Her ne kadar bu mâniler seni frenlemese de bizim için ölçü ırk değil, Dindir.

Yazar Necati hocamızın konusunu da ırkçılık gözlüğüyle okursan (tam olarak okuyabildiğini de düşünmüyorum da) konuyu bu şekilde çarpık anlarsın. Çünkü hocamız Laik ülkenin küfri kanunlarını ve zulmûnu tenkid ederken damarın tutmuş ve küfrü savunma adına bizi Arab Milliyetçisi olmakla itham (iftira) etmişsin.
Özür dilemeni beklemiyorum, bir daha bu şekilde asabiyet üzerine ithamlı mesajın istemiyorum. Devamını yazmıyorum senin anlayışına bırakıyorum.

Üst Ana Sayfa Alt