Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

MÜSLÜMANLAR İBADET ŞEKİLLERİNE GÖRE 6'YA AYRILIRLAR

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
1 den sonra durum vahim

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
selamun Aleykum birde söylede var ibadet edenlerin icinde asil bunlarda önemli

1. bildigine bilen yani neyi ne icin neden ve nasil yapdigini bilen yani Alimler ve o Alimleri dogru ve suurlu olarak takip edenler. gercek ehli sünnet yolu

2. bildigine bilmeyen bir kac kitap ve eser okumakla kendine ne oldum sananlar bir meseleyi dogru örenmis ama örendigine nasil ve ne sekilde kulanacak bilmiyor örnegin dinde bagzi tekfir ve ifratcilar gibi misal

3.bilmedigine bilen kisi kendinde neler eksik ve nelerin tamamlanmasi lazim ve ne sekilde örenilip nasil kulanilmasi lazim bunlarin bilinci icinde ama ilim olarak daha örenmmis ne istedigine bilen ve dolayisiyla talebe hedefi 1. misaldeki bildigine bilen yolunda olma cabasi gösteren Allah.cc bizleri bu gruptan etsin en azindan

4. bilmdegine bilmeyen yani kara cahil yukaridaki örnek verilenlerinde ötesinde herseyden yoksun ve sefil kendi eleriyle kendilerine maf eden zavalilar

1-) TAM ZAMANLI

2-) PART TİME

3-) CUMA'DAN CUMA'YA

4-) RAMAZAN'DAN RAMAZAN'A

5-) BAYRAMDAN BAYRAMA

6-) BENİM KALBİM TEMİZ

bu yukaridaki 6 grupta cogu ya 2. grup yada 4.grupa ait kisiler Allah.cc en azindan 3. grupa ait olanlardan eylesin

selamlarimla

Ebu Yusuf Çevrimdışı

Ebu Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Böyle enterasan seyleri nereden bulursunuz:)). Allah iyiliğinizi versin amin..

Tam Zamanlı şıkkı çok gülüncüme geldi :)))

Allah da sizi güldürsün ne deyim..:)

İkrime Çevrimdışı

İkrime

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bizim Ege bölgesi sıralamasında 6 . şık tavan yapar.

Ö Çevrimdışı

önce iman

Üye
İslam-TR Üyesi
sevgili kardeslerim ,
misafir üye ve onun gibi düsünce saibi kisileri tavsiyem önce yazisma üsülüne edeb ve adabina uymalarina tavsiye ederim siz yazilarima beyenmiyebilirsiniz birakinda anlayanlar taktir etsin tabiki benimde hatam var her dogru her yerde yazilip söylenmez kaidesine gözden kacirmam ama siz anlamiyorsaniz benim ne sucum ne varki ?suda bir gerceki sizin gibi seviyesiz yazanlar olmasa seviyeli olanlarin kiymeti nasil bilinsinki bu yazimi sisze bir nasiat acisindan yaziyorum teblig bizden hidayet ve islah etmek Allah.cc den

Ne demisler : ya sus ya hayir konus
selamlarimla

Üst Ana Sayfa Alt