Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Müziğin Insana Etkisi

Ümmü Yasir Çevrimiçi

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Evet kardeşim ben paylaşmıştım çünkü Üzülerek söylüyorum çocukluğumuzda duyduğumuz melodiler 30-40 sene sonra tekrar duysak bile ne sözlerini unutmuşuz ne makam vs. Çocukken anne-babalarımız bizi düğünlere filan götürmekle ne kadar yanlış yapmışlar onu anladım. Hafızamda silinip yok Olmasını istediğim o kadar faydasız bilgi var ki, keşke şu bilgisayarlardaki "sil " tuşu gibi olsa da basıp hepsini silsem ve yerine Kuran-hadis yükleyebilsem ne kadar isterdim...diye düşünürüm hep......

Şimal Çevrimdışı

Şimal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Evet kardeşim ben paylaşmıştım çünkü Üzülerek söylüyorum çocukluğumuzda duyduğumuz melodiler 30-40 sene sonra tekrar duysak bile ne sözlerini unutmuşuz ne makam vs. Çocukken anne-babalarımız bizi düğünlere filan götürmekle ne kadar yanlış yapmışlar onu anladım. Hafızamda silinip yok Olmasını istediğim o kadar faydasız bilgi var ki, keşke şu bilgisayarlardaki "sil " tuşu gibi olsa da basıp hepsini silsem ve yerine Kuran-hadis yükleyebilsem ne kadar isterdim...diye düşünürüm hep......
zaten bilerek akılda kalıcı melodileri seçiyorlarmış.bununla ilgili bir video vardı hatta.herkes sürekli dinlesin unutmasın diye...

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
birde müzik sözlerinin arkasina 2'ci bir ses ekliyorlarmis:ssrtcbya: misal olarak sarkici "agaçlar çiçekler" filan diyor ve 2'ci ses olarak arkaya "seytana tap, islam yalan" gibi seyler çikiyor, bunu ögrendigimde büyük sok yasamistim, birde 2'ci ses öyle bir seski, yani canavarmi desem cinmi, seytanmi hangi mahluksa... Rabbim bizleri onlarin serrinden ve tuzaklarindan korusun

AbdulFettah Çevrimdışı

AbdulFettah

94.7 - Öyleyse, bir işi bitirince diğerine koyul.
İslam-TR Üyesi
Abla artık bilgisayardada sil tuşu bi işe yaramıyor, :) Silinen kurtarıci programlarla sildigin programları geri kurtarabiliyorsun.
Bi de bunlar genelde arka planda kalp atışına benzer bir müzik çalarlar ve insan bu melodiyi ister istmez beğeniyormuş, hakikatende öyle. Bunun nedeni ise insan 9 ay boyunca anne karnında kalp atışından başka bir ses duymadıği için, bu ses orada kulağına aşina olup kulağına hoş geliyor ve büyüdüğündede buna benzer çıkan/çalan sesleri, müzikleri insan ister istmez begeniyormuş. Bunu bi yerde okumuştum.

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Subliminal Mesaj
Bilimsel olarak kullanılıyor. Bildiğim kadarı ile 2. dünya savaşından beri kullanılan bir teknik.
Yanlış değilse, bir mağazanıın müzik yayınında müşterilerine alışveriş yapmalarını telkin amaçlı kullanıp yakalandıktan sonra daha da yaygın kullanılıyor.

Bu Teknik, çok fazla alana yayılmış durumda.
Bilinçaltına telkin. Poblonun köpeği tarzı bilinçaltına gizli telkin veriliyor. Detaylı bir konu.
Müzik sektöründe de kullanılıyor

Y Çevrimdışı

yoldaki_muhendis

NEVER GIVE UP!!
İslam-TR Üyesi
Subliminal Mesaj
Bilimsel olarak kullanılıyor. Bildiğim kadarı ile 2. dünya savaşından beri kullanılan bir teknik.
Yanlış değilse, bir mağazanıın müzik yayınında müşterilerine alışveriş yapmalarını telkin amaçlı kullanıp yakalandıktan sonra daha da yaygın kullanılıyor.

Bu Teknik, çok fazla alana yayılmış durumda.
Bilinçaltıan telkin. Poblonun köpeği tarzı bilinçaltına gizli telkin veriliyor. Detaylı bir konu.
Müzik sektöründe de kullanılıyor

+1000:harika: demekki bilen yalniz ben degilim:)

Ümmü Yasir Çevrimiçi

Ümmü Yasir

İşlerimizin hepsini düzelt Allah’ım...
İslam-TR Üyesi
Abla artık bilgisayardada sil tuşu bi işe yaramıyor, :) Silinen kurtarıci programlarla sildigin programları geri kurtarabiliyorsun.
Bi de bunlar genelde arka planda kalp atışına benzer bir müzik çalarlar ve insan bu melodiyi ister istmez beğeniyormuş, hakikatende öyle. Bunun nedeni ise insan 9 ay boyunca anne karnında kalp atışından başka bir ses duymadıği için, bu ses orada kulağına aşina olup kulağına hoş geliyor ve büyüdüğündede buna benzer çıkan/çalan sesleri, müzikleri insan ister istmez begeniyormuş. Bunu bi yerde okumuştum.
Haklısın kardeşim teknoloji çok ilerledi evet, ama işte yinede insan o boş geçen zamanlarına üzülmeden edemiyor...Böyle sizin gibi çok genç yaşlarda olmasına rağmen ilminizin de o denli çok olması da gıpta ettiriyor insanı. Hem dini bilginiz hem bu elektronik/ internet bilginiz maşaAllah ne güzel öğrenip paylaşıyorsunuz burda. Allah cc daha da artırsın ilminizi ve sizler gibi imanlı Gençlerin sayısını çoğaltsın inşaAllah.

Üst Ana Sayfa Alt