Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Namaz Kılarken Sureleri ve Duaları Okuyamama?

E Çevrimdışı

ebu hafs_

Üye
İslam-TR Üyesi
Selamunaleykum. Ben sabah namazında iken cemaatle namaz kılarken tahiyyatı okuyamadığım için en sonunda okumayı bıraktım, biraz bekledikten sonra yine okumaya çalıştım, ama okuyamadım. Namazımı iade etmem gerekirmi.? Yani sureleri ve duaları namazdaken çok zor okuyorum ve bunun içinde cemaatle kılarken bi an tahiyyatı okuyamadığım için bıraktım ve biraz bekledikten sonra okumaya başladım ama imam selam verdi. Bu durumda namazımı iade etmem gerekirmi.? Birde bunun şifası nedir.? Bakara suresini oku dediler.

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Aleykum selam we rahmetullah;
Son oturuşta et Tahiyatu duasını okuyacak kadar oturmak farz, okumak ise vacibtir. Bu sebeble namazın geçerlidir, yeniden kılman gerekmez.

Normal zamanda (namaz haricinde) aynı zaman içerisinde aynı sureyi - duayı okuyabiliyor fakat cemaatle namazda bunu okuyamıyorsanız, bu Kuran-ı - duayı iyi okuyamamanın yanında psikolojik - panik atak gibi bir rahatsızlık olduğunu gösterir. Bunun için namazda bu halin vâki olması durumunda euzu besmele çekib sol yanınıza 3 kere tu, tu diye hafif tükürmeniz gerekmektedir. Rabbim yardımcınız olsun .

Üst Ana Sayfa Alt