Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Namazda Ellerin Kaldırılması

Ömer2 Çevrimdışı

Ömer2

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardesim
Peki o zaman Imami Azamin neden namazda el kaldirma (raful yedeyn) hakkinda Şam imamlarindan Imami Evzai ile munazarasi var.Buradan anlasiliyor ki o sahih hadiste imami azama ulasmis fakat imami azam kendi ravilerini diger hadisin ravileriyle kiyas yapmis kendi ravilerini daha kuvvetli bulmus ve el kaldirmama hadisiyle amel etmis...Ben bir yerde okudum ki size sahih hadis geldigi zaman benim mezhebimi birakin sozu varya bu o donemde imamin bilmedigi ona hic ulasmayan hadis hakkinda manasindaymis.E el kaldirma hadisinide Imami Azam o donemde bildigine gore...

bismillah-06 Çevrimdışı

bismillah-06

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Ben hanefi olup kaldiranlar KESİN hata yapiyor demiyorum biiznillah.Bunu ancak Allah bilir..
Ittifak etmek iside benim işim degil alimlerin isi..
Bu konu konusulup halledilmis diyorsunuz ben kanaatimce boyle oldugunu dusunmuyorum.Cunku insanlarin kafasinda binlerce soru isareti olustu.Sizin ugrastiginiz konuya bakin dediniz ya benim amacim hangi delilin daha kuvvetli oldugunu bilemeyenlerin boyle islerle saatlerce vakit gecirmesi yerine bu ummetin bu zamandaki sikintisi olan sabah namazinda nasil camiler dolar derdinde olmak cunku artik hadislerden hukum cikarma derdi namaz hakkinda oruc hakkinda vs. Bunlar Imami Azam zamaninda buyuk dertti guzel ibadet icin ama artik buyuk bir dert degil onlar sayesinde Elhamdulillah.Her asrin cozulmesi gereken bir sorunu olur.Simdide cozum isyen camiler zinanin yayilmasi dunya hırsı vs...
Bilakis amacim bunu gundem yapip ortaliga soru yigini birakmak degil kardes.Bunu anlamissinizdir umarım.
Neyse en dogrusunu Allah bilir.Artik anlayan anlamistir anlayacagini...
Allah bizleri iyi kullarinin arasina ilhak eylesin...
Selametle....

Üst Ana Sayfa Alt