Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Namazi Terk Edenin Değil--hic Kilmayanin Hukmu Ne Oluyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
anlaşılmayan o kadar çok var ki sizin o tarafta, hangisinden başlayalım anlatmaya bilemedim.
amel imandan falan değildir. bana bir tane ayet getir. bu birincisi.
imanın artmadığını ve eksilmediğini söyleyen mi oldu da imanın artıp azaldığını söylüyorsun bana?

Ayet bu:
Ey iman edenler! Seslerinizi Peygamber'in sesinden fazla yükseltmeyin. Birbirinize bağırdığınız gibi, Peygamber'e yüksek sesle bağırmayın. Öyle yaparsanız, siz farkına varmadan amelleriniz boşa gider. (Hucurat 2. ayet)

Peygamberden fazla sesini yükseltenin (yani bu şekilde amel edenin) kafir olacağını AYET BURADA AÇIKÇA bildiriyor!! Sesi yükseltmeninde amel olduğunu biliyoruz. Geriyede iman etmek kalır. Bu ayeti gördükten sonra hala görmezlikten gelip kafirlik mi yapacaksın?

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Arkadaşım sen nohut tanesi büyüklüğünde aklınla nelere kalkışıyorsun ha? Arapçada 'EV' edatı yani senin 'veya' diye tercüme ettiğin kelime cümle yapısına göre işlevi değişir bazı yerlerde vurgu ve önem için kullanılır. Mesela Kur'an'da var aynı ifadeyle bir kaç ayet. Bu ayetleride inkar edip kafir mi olacaksın nohut kafalı.

senin gibi örümcekli koskoca bir beyin taşıyacağıma nohut kadar da olsa tertemiz bir akıl taşırım daha iyi. "60 veya 70" ifadesindeki "veya" nasıl bir "vurgu" yapıyor? ayrıca "ev" edatını "veya" diye tercüme eden ben değilim. senin beyninde örümceklenme olduğu gibi gözlerinde de bir karıncalanma var anlaşılan. e allah aklını kullanmayanları böyle pislik içinde bırakır işte.

İZZETLİ Çevrimdışı

İZZETLİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
anlaşılmayan o kadar çok var ki sizin o tarafta, hangisinden başlayalım anlatmaya bilemedim.
amel imandan falan değildir. bana bir tane ayet getir. bu birincisi.
imanın artmadığını ve eksilmediğini söyleyen mi oldu da imanın artıp azaldığını söylüyorsun bana?

tövbe 124

Ve îzâ mâ unzilet sûretun fe minhum men yekûlu eyyukum zâdethu hâzihî îmânâ(îmânen), fe emmâllezîne âmenû fe zâdethum îmânen ve hum yestebşirûn(yestebşirûne).

[TR="bgcolor: #FF9900"]
Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2)
:
Bir sûre indirildiği zaman, içlerinden biri çıkar, «Bu sûre hanginizin imanını arttırdı?» der. Fakat müminlere gelince, aslında her inen sûre onların imanını arttırmıştır ve onlar sürekli olarak müjdelenip duruyorlar.

Fizilal-il Kuran
:
Her yeni sure indirilişinde kimi münafıklar, «Bu sure hanginizin imanını arttırdı?» diye sorarlar. Gerçek şu ki, o sure mü'minlerin imanını arttırmıştır, onlar bu yüzden sevinç duyarlar.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
Ayet bu:
Ey iman edenler! Seslerinizi Peygamber'in sesinden fazla yükseltmeyin. Birbirinize bağırdığınız gibi, Peygamber'e yüksek sesle bağırmayın. Öyle yaparsanız, siz farkına varmadan amelleriniz boşa gider. (Hucurat 2. ayet)

Peygamberden fazla sesini yükseltenin (yani bu şekilde amel edenin) kafir olacağını AYET BURADA AÇIKÇA bildiriyor!! Sesi yükseltmeninde amel olduğunu biliyoruz. Geriyede iman etmek kalır. Bu ayeti gördükten sonra hala görmezlikten gelip kafirlik mi yapacaksın?

"amelleriniz boşa gider" diyor "kafir olursunuz" demiyor. "amelleriniz boşa gider" ne demek? "imanınız dışında hiçbir şeyiniz kalmaz" demektir.

- - - Updated - - -

Bana martaval okuma lan ben hukuk bitirdim benden daha iyi bilemezsin bu konuları

bana öyle uzaktan lanlı lunlu konuşacağına çık karşıma da delikanlı mı yoksa deliğikanlı mı olduğunu görelim. artistlik yapma bana.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
demin de hakaret ettin sildin. bişey demedim iddianı kanıtla diye. İslam iman dinidir akıl dini değil.
Efendimiz sav in sözüne inanmıyorsan boşa konuşacak vaktimiz yok. bıraktım kanıtla diye de hala göbeğinden konuşmaya devam ediyorsun.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
senin gibi örümcekli koskoca bir beyin taşıyacağıma nohut kadar da olsa tertemiz bir akıl taşırım daha iyi. "60 veya 70" ifadesindeki "veya" nasıl bir "vurgu" yapıyor? ayrıca "ev" edatını "veya" diye tercüme eden ben değilim. senin beyninde örümceklenme olduğu gibi gözlerinde de bir karıncalanma var anlaşılan. e allah aklını kullanmayanları böyle pislik içinde bırakır işte.

Lan oğlum hakikaten cahilsin. Ben arapça biliyorum kaynağından okuyorum eserleri yoldan çıkmış batı menşeli yazarların eserlerine bakmıyorum.

ي Çevrimdışı

يَعْقِلُونَ

Üye
İslam-TR Üyesi
tövbe 124

Ve îzâ mâ unzilet sûretun fe minhum men yekûlu eyyukum zâdethu hâzihî îmânâ(îmânen), fe emmâllezîne âmenû fe zâdethum îmânen ve hum yestebşirûn(yestebşirûne).

[TR="bgcolor: #FF9900"]
Elmalılı (sadeleştirilmiş - 2)
:
Bir sûre indirildiği zaman, içlerinden biri çıkar, «Bu sûre hanginizin imanını arttırdı?» der. Fakat müminlere gelince, aslında her inen sûre onların imanını arttırmıştır ve onlar sürekli olarak müjdelenip duruyorlar.

Fizilal-il Kuran
:
Her yeni sure indirilişinde kimi münafıklar, «Bu sure hanginizin imanını arttırdı?» diye sorarlar. Gerçek şu ki, o sure mü'minlerin imanını arttırmıştır, onlar bu yüzden sevinç duyarlar.

tamam da kardeşim burada amelden değil imandan bahsediliyor.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
"amelleriniz boşa gider" diyor "kafir olursunuz" demiyor. "amelleriniz boşa gider" ne demek? "imanınız dışında hiçbir şeyiniz kalmaz" demektir.

- - - Updated - - -

bana öyle uzaktan lanlı lunlu konuşacağına çık karşıma da delikanlı mı yoksa deliğikanlı mı olduğunu görelim. artistlik yapma bana.

Lan hala zırvalıyorsun nohut kafalı. Sana ayet gösterdik AMELLERİNİZ BOŞA GİDER DEMEK EBEDİ CEHENNEME GİRERSİNİZ HİÇ BİR İBADETİNİZ KABUL OLMAZ DEMEKTİR BUDA KAFİR OLURSUNUZ DEMEKTİR.

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
Konuyu kapatıyorum. Açık açık iddialarını ispat edersen özelden at eklerim. hala millet sana bişey anlatmaya çalısıyor, o bu değil bu şu değil diye konusuyorsun. bi kuyuya taş attın. 40 kişinin uğraşmasına izin vermiyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...