Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Ne Giydiğinize Dikkat Edin!

E Çevrimdışı

Eski haberci

Üyeliği İptal Edildi
Banned
Bu vahim tablonun devam etmemesi için ilk görev ne yetkili merciler nede başkaları ilk görev bu iğrenç t-shirtleri alıp giyen bizleriz.

Popüler kültürün toplum üzerinde eğemen olması ile gençlerin giyim kuşamlarında da büyük değişimler görünmektedir.

Toplumda rahatlığı ve kolay giyimi bakımından çoğunlukla tercih edilen t-shirtler envai çeşidi ve modelleri ile giyim kuşamımızda büyük yer kaplamaktadır.

Fakat t-shirt diyip geçmeyin sadece modeline ve rahatlığına kanmayın, ahlaki kültürden bihaber üretim yerlerinde üretilen bazı t-shirtler maalesef kültürümüze ve dinimize uymayan yazı resimlerle donatılmış olarak satılmaktadır.

Üzerlerinde genelde İngilizce yazılı olan t-shirtlerin bazılarında okuyanlara hitaben yazılmış edep ve hayadan yoksun iğrenç küfürler yer aldığı gibi bazılarında da giyen kişiyi iğrenç bir şekilde tanımlayan yazılar yazmaktadır.

Benim bir insan olarak buraya yazamayacağımız derecede iğrenç küfürlü sözlerin yer aldığı bu t-shirtler maalesef pek çok mağazada satılmakta ve insanlarımızda bunların üzerlerinde ki yazılara dikkat etmeden giymektedirler.

Düşününüz ki başörtülü bir bayan ve üzerinde "I Love You Satan, becaus xxx" (Seni Seviyorum Şeytan, Çünkü xxx) son cümleyi yazmaktan büyük bir utanç duyacağım için okuyucularımızın ne demek istediğimi anlayacağını düşünüyorum, ama maalesef üzerinde ki yazı konusunda uyarıda bulunduğum bayan "anam değilsin babam değilsin sana ne! Ben imam hatipe gidiyorum neyin ne olduğunu senden iyi biliyorum, ne giydiğim senin gibileri ilgilendirmez!" demesi aslında Müslüman gençlik acısından ne kadar zor günlerde olduğumuzun ve üzerimize düşen vazifenin ne kadar büyük olduğunun bir göstergesi.

Ve bir yerlere gidiyor olmanın eşeğe kitap yükleyip deh demekle o eşeğin gittiği yerden adam olup döneceği anlamını taşımıyor ifadesine aval aval bakıp "bir kıza eşek denmez ayıp" uyarısına "aaa eşeğin sahibi" cümlesiyle insanların işin ciddiyetini kavrayamaması ne kadar kötü bir durum aahh bir bilseniz....

Önünüzde saf tutmuş bir genç ve üzerinde bir yazı "God`s Busy, Can i Help You?"
gelde bu ikilemden çık ey Müslüman gençlik...

ne_giydiginize_dikkat.jpg

"Ya olduğun gibi görün, yada göründüğün gibi ol"

Sütunhaber /Akif Güngör

resimde ne yazıyor biliyormusunuz
tanrı meşgul size yardımcı olabilirmiyim diyen şeytan

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
Valla,giyim konusunda sadelikten şaşmıyom

Muhammed Yusuf Çevrimdışı

Muhammed Yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun elbise alırken dikkat ediyorum üzerinde yazan yazılara ...

K Çevrimdışı

kelime-i şehadet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
dışarıda görmüş olsaydım (zahiren) kafir damgasını yerdi. ancak bunu mescidde yapması normalde münafıkca bir durum olsa da ben hüsnü zan yapıp cehaletine vereyim diyorum. fakat yine de "hadi ingilizce bilmiyorsun diyelim, gözün de mi kör ki kıpkızıl kafir şeytanı göremiyorsun?!!!" demeden kendimi alamıyorum.

R Çevrimdışı

Rey_Han

Üye
İslam-TR Üyesi
dışarıda görmüş olsaydım (zahiren) kafir damgasını yerdi. ancak bunu mescidde yapması normalde münafıkca bir durum olsa da ben hüsnü zan yapıp cehaletine vereyim diyorum. fakat yine de "hadi ingilizce bilmiyorsun diyelim, gözün de mi kör ki kıpkızıl kafir şeytanı göremiyorsun?!!!" demeden kendimi alamıyorum.
:)

K Çevrimdışı

karabatak

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
uyarmak lazım.Farkında olmadan giyebiliyorlar.Uyarınca da birçoğu düzeliyor.Düzelmezse kendi bileceği iş.

Üst Ana Sayfa Alt