Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

negatif enerjiye dikkat!!!

I Çevrimdışı

islami bilgiler

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
“Kendim polis memuruyum, doğal olarak işimiz başımızdan aşkın. Benim sorunum, sürekli alnımın gergin oluşu. Güncel yaşamın içinde olduğum sürece ve hatta evimde eşimin çocuğumun yanında sürekli alnımda bir gerginlik, bazen farkına varıyorum rahatlamaya çalışıyorum ama sadece o anlık rahatlama oluyor. Bir bakmışım yine gerginim. Ayakta olduğum sürenin 16 saat olduğunu düşünürsek bunun belki de sadece 1 saati normal geçiyor ve bu 1 saat içinde içimden gelmediği halde kahkaha attığım oluyor. Bu durumun bir çözümü var mı?”

Lavanta yağı ile alnınıza ve boyun bölgenize masaj yapın/yaptırın. Bu sizi hem sakinleştirecek hem de gerginliğinizi alacaktır. Eve geldiğiniz vakit, ayaklarınızı tuzlu ılık suya koyabilir ve bitkisel çaylardan içebilirsiniz. Sizi mutlu edecek insanlarla sohbet edin. Negatif enerji saçan insanlardan uzak durun. Allah’ı sıkça anın ki kalbiniz ve ruhunuz huzur bulsun.

“Ailemle ilgili problemlerim var, her genç kızın olduğu gibi. Mantığıma yatan şeyleri paylaştığımda bana karşı çok tepkililer. Özellikle annem, babamla aramda hiçbir şekilde bağ kurmuyor. Aksine ayak bağı oluyor. Bu da doğal olarak sürekli kurduğum hayallerin yıkılmasına sebep oluyor. Annemle hiçbir şeyimi paylaşamıyorum ama ben bir kız çocuğuyum, annemden bir arkadaşlık talep etmiyorum ama en azından düşmanım gibi olmasını istemiyorum. Onları en iyi ben tanırım tabii ki, ama nasıl bir davranış sergilediysem, hepsi engelleniyor. Yani neredeyse ‘a’ diyorum ve ‘hayır saçmala derslerine bak’ gibi sözlerle karşılaşıyorum. Bu beni kesinlikle çok sıkıyor. Halbuki derslerim çok iyi gidiyor ve sosyal yaşantılarımda hiç mi hiç problemli bir insan değilim. Bana sürekli ‘biz ne ağabeyinde ne de ablanda böyle şeyler görmedik. Sen başına buyruk bir kızsın’ falan diye konuşuyorlar ama tabii ki ağabeyim ve ablam ve ya babamın hiç bir öğrencisi olamam. Çünkü ben benim. Fakat bunu onlara nasıl anlatacağım bilemiyorum. En azından annem, babam ve ben bağlamında düzenli bir ilişki sağlamak için ne yapabilirim?”

Ailen ile sağlam ve sağlıklı bir iletişim kurma çabanı anlıyorum. Bu bizler için en idealidir elbette. Ama şunu da biliyoruz ki, biz hangi konuda hassas isek, o konuda sıkıntı yaşarız. Bunun senin için bir çeşit imtihan olduğunu anlayacak yaştasın. Ailenin üstüne fazla düşmemelisin. Mücadele ettikçe, senden uzaklaşacaklardır. Onlarla uğraşmak yerine sosyal faaliyetlerde kendini ispat etsen daha faydalı olacaktır senin için. Çünkü böylelikle, ailenin seni anlamamasına takacak kadar vaktin de olmayacak.

EFSER SELAMET

MİLLİGAZETE