Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Niyet Ettim 45 Dakika Yoga Yapmaya…allahuekber…

KavlulFasl Çevrimdışı

KavlulFasl

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Niyet ettim 45 dakika YOGA yapmaya…Allahuekber…

Yazar: Sevda Turkusev

Tövbe….Tövbe…Insani zorla günaha sokacaklar!Ama resmen neredeyse bu hale getirecekler. Simdide YOGA denen aktiviteyi Islam diniyle birlestirmeye hatta bazilari Islam dinini adeta bir kenara birakip yerine koymaya çalisiyorlar galiba?

Yoga’nin dini temellere dayali bir aktivite oldugu gerçegini hepimiz biliyoruz. Bazi kesimler moda oldugu ve kendilerini farkli hissettikleri için veya kendilerini farkli entel tabir edilen gruplardan gördükleri için yogayi senelerdir yaparlar.

Özellikle “Sosyete” diye tabir edilen kesim de bu bir sanki sinif göstergesi halini almistir. Tabi, bizim insanlarimiz her konuda oldugu gibi bu konuda da kendilerini fazlasiyla olayin akisina kaptirdiklari için yogayi nerdeyse dini vecibelerin yerine koyar hale geldiler.

Kendilerini temizleme ve rahatlatma sekli olarak tabir ettikleri bu aktiviteyle Allah C.C ile yakinlastiklarini baska bir tabirle yoganin buna vesile oldugunu sanmaktalar.

Tabi, Diyanet devreye girdi ve “ Yoga’nin Islam dininde yeri yoktur” dedi. Madem insanlar Allah’a yaklasmak istiyor ve bu sekilde rahatlamak istiyor o halde, kendi dinlerinin gereklerini yapsinlar.

ÇOK DOGRU BENDE KATILIYORUM.

Zaten insanoglu gariptir. Ormanda yolunu kaybedince durup düsünmek yerine oraya buraya bilinçsizce kosarlar ve neticesinde iyice kaybolup giderler.

Bakin: Ben kendim basta olmak üzere hiç birimiz çok iyi Müslüman olmayabiliriz ama hepimiz temel inançlarimizi ve temel degerlerimizi ne degistirmek ne de zamana uydurmak ne de kendimize uydurmak lüksüne ve hakkina sahibiz.

Tamam kardesim!

Hepimiz bes vakit namaz kilmayabiliriz ama en azindan ruhumuz sikildiginda kendimizi kötü hissettigimizde abdest alip namaza durmayi da adet edinmeliyiz.

Madem Allah’tan medet umacagiz o halde onun bize emir ettigi sekliyle yalvarmayi ve rahatlamayi bilmeliyiz.

Her inanisin kendine göre kurallari vardir ve saygi duymaliyiz. Fakat: Kendi inanislarimizi bir kenara birakarak baska inanislarla çareler arayacaksak o halde o inanisa tabi olalim.

Yani DIN degistirmek lazim. Hem bunu yapmazlar hem de ben bu dine mensubum ama öbür dinin vecibeleriyle rahatliyorum.
Böyle bir sey olmaz.

Sen kendini neye yakin hissediyorsan oraya gideceksin kardes…

Yok, öyle “ Hem soför mahali hem 14 kuru” nered görülmüs.Zaten anlamam bizde mi bir gariplik var?Içki içen içkisini savunur.Üzülünce içer sevinince içer normal zamanda keyiften içer ama hep içmek için haklidir.Insan hayatina saygidan söz ederler.Ama, kendileri istedikleri gibi yasarlar bu yasantilariyla yanindakilerin hayatina ve inanislarina asil saygisizligi kendileri yaparlar farkinda degiller.Müslüman kimligini kabullenip dolasirlar ve bu dini elestirmeye gelince de kimseden geri kalmazlar.Ya hu kardesim!Madem öyle, kalk IRSAD sende ve çik insanlara dogruyu yay.

Madem senin kesfettiklerin en dogru çik ortaya asilardir yanlis yapilani düzelt öyle degil mi? Oturdugun yerden konusmak ahkam kesmek yasadigin hayata bir dini uydurmaya çalismak kolay.

Bireysel takilma dünya ya yay o halde! Kisacasi yoga da bu anlattiklarim da hepsi insanlarin kendilerini kandirmalarindan ibaret.
Maddi imkanlarin verdigi olanaklarla insanlarin sinif atlamak ve ya bir sinifa ayak uydurmak adina kendilerine yapmis olduklari bu kötülük topluma ve gelecek nesillere ne kadar zarar verecek?

Hep birlikte görecegiz.

Insan önce kendini tanimali kendi inançlarini iyice ögrenmeli ve YAPMASADA inançlarindan ödün vermemelidir. Yoksa vallahi öyle seyler yasiyoruz ki, kimi zaman benim sokaklara çikip bagirasim geliyor.

Öyle zaman oluyor ki: Kendimi kaybedesim geliyor.

Iste böyle zamanlarda ben “YOGA” yapmiyorum.

Ben kendi inanislarima göre ruhumu rahatlatmaya çalisarak kendimi bunlarla besliyorum. Ve bunlarin yaninda spor da yapiyorum.
Ama konulari ve yapilanlari ne birbirinin yerine koyuyor nede karistiriyorum.

Hiçbir zaman da bunun bir zararini görmedim.

Herkese tavsiye ederim.

Simdi: Yogaymis oymus buymus ben onu anlam. Yogayla Allah’a yakinlasiyorum diyenlere duyurulur.

Allaha ancak onun emir ettigi sekliyle onun ön gördügü inanislarla yakinlasabilir ve ondan ancak bu sekilde yardim isteyerek kendimizi ruhumuzu rahatlatabiliriz.Gerisi hep bos hepsi hikaye….

Kaynak: sevdaturkusev.com

Muaz ibni Cebel Çevrimdışı

Muaz ibni Cebel

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Içki içen içkisini savunur.Üzülünce içer sevinince içer normal zamanda keyiften içer ama hep içmek için haklidir.

Bu cumleden herkes kendine pay cikarmalidir(bende tabii)..yaptiklarimizda veya dusuncelerimizde acaba ne kadar dogruyuz ne kadar Allah iciniz niye hep hakliyiz???

Üst Ana Sayfa Alt