Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Nurcu Karısı Söz Dinlemeyen Erkek Ne Yapmalı?

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu Aleykum akhiler.

ben nur cemaatinden ayrıldım, Allah tevhidi nasip etti.
Eşimede öğretmeye çalışıyorum. YAnlız eşim risalalerden bir türlü vazgeçemiyor.
said nursi gerçeğini de seyrettirdim, bir yorum yapamamasına rağmen, gidip hala o kitapları alıp duruyor.
Küfürden sakındırmaya çalışıyorum. Tevhidi anlatyorum. bizim kaynağımız Kur'an ve Sunnet diyorum. bir türlü olmuyor. benim sözümü dinlemiyor. anlatırken kavli leyn ile anlatıyorum.
sabrediyorum. siz ne tavsiye edersiniz akhiler...

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Elhamdulillah kardeşim , Rabbimin hidayet verdiğini saptıracak kimse yoktur, Saptırdığına da hidayet verdirecek yoktur.

Eşinin nurcu olması, anlaşılıyor ki eskiye dayanıyor. Bu sebeble bayağı etkisinde kalmış ve terk edersem günaha girerim, çarpılırım endişesi taşımakta, ilimsiz olduğu için de körü körüne taasubla hareket ediyor, gösterdiğin ve sunduğun beyyinelere rağmen, hurafe ve bidatlerden ayrılamamakta.

Eşinin yapısını en iyi bilen olduğun için izlenecek metodu da senin seçmen lazım.
Bunlardan biri sabırlı olub zamana bırakabilirsin. Belli zaman dilimi musade eder, zamanın dolması ve eşinin durumuna göre oturub Bir hakemin önünde Kur'an ve sunnete göre delillerinizi ortaya koyar, Hakka tab'î olmaya davet edersin.

Bir diğer yol, eşinin görüştüğü veya etkilendiği Nurcularla görüşmesini kısıtlayabilir, kitabları ortadan imha edebilirsin. (tabi bu durum -eşine göre- ters tepki de yapabilir)

Başka bir yol ise, acilen tüm delilleri ortaya koyar; kesin olarak Nurculuğun ve risalelerin İslama aykırı yerlerini özellikle gösterib cevab vermesinı ısrarla isteyebilir. Bunun sonucunda Kur'an ve sunnete uymaya davet edeceksin.

Bunun haricinde, yataktan uzaklaştırabilir, devamı halinde (hassas yerler hariç hafifçe) dövebilirsin.

E Çevrimdışı

Ebu Muhammed El Eymen

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Allah razı olsun Abdulmuiz akhim. 1 dokunsan bin ah işitiyorsun diye bir laf varya, eşim genelde sabırlı davranan ani tepkiler vermeyen, Kurana Sünnete dayanan biridir ama, gel gör ki risalelerden vazgeçemiyor. Nur cemaatine gitmiyor, ama arada bir arkadaşları ile buluşup ders yapıyorlar. Kitapları temiz bir çöp poşetine doldurmuştum, kömürlüğe koyacaktım, bir kaç saat sonra baktım ortada yok kitaplar. soracaktım nereye sakladın diye, kırılır incinir diye sormadım, belki dedim hidayete tabi olduysa diye, anladıysa Tevhidi diye, bir kaç gün bekledim. konusunu bile açmadı. meğerse çocuğun dolabına saklamış kitapları. Çok kırılgan olduğu için temkinli yaklaşıyorum. tane tane anlatıyorum. Zamana bırakayım diyorum, inşALlah hidayete tabi olur.

Üst Ana Sayfa Alt