Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nusret cephesi emiri ebu muhammed el cavlani 1000 füze nusayri koyleri atılacak

F Çevrimdışı

furkan

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret cephesi
Nusret cephesi emiri ebu muhammed el cavlani gota daki kimyasal silah katliami ile ilgi ses kaydi yayinladi.
Ses kaydinda kimse sunni muslunanlari istedigi zaman bogazlayacagi koyunlar sanmasin.
Gota olayindan sonra göze göz gazvesi başlattiklarini gota atilan her fuze icib nusayri koyleri ve yerleşim yerlerine fazlasi ile fuze atacaklarini ve onlarin uzerlerine atilmak uzere 1000 fuze hazirladiklarini duyurdu.

rabbim emiri ebu muhammed el cavlani korusun

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Tamaminin cevirisini bekliyoruz inşallah

Mukim Çevrimdışı

Mukim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İlginç strateji açıklaması. Ne derseniz deyin ben bu stratejiyi kitap ve sünnetten çok uzak buldum. Var gücünle esed kafirini devirmek için mücadele dururken ne diye nusayri köylerinde yaşayan hakla bomba yağdırmaktan bahsediyorsun, hayır yani eline ne geçecek?

Ha birde Nahl suresinin 126. Ayetinin başını okuyor ama devamına getirmiyor bu doğru değildir.

Eğer (bir suçtan dolayı) ceza verecek olursanız size yapılan azab ve cezanın misli ile ceza verin. Ama sabrederseniz, elbette o, sabredenler için daha hayırlıdır.

tevhidi Çevrimdışı

tevhidi

Üye
İslam-TR Üyesi
o çeviriyi yapan şahsiyete diyorum ve onu yayana!

Nusret cephesi emiri ebu muhammed el cavlani gota daki kimyasal silah katliami ile ilgi ses kaydi yayinladi.
Ses kaydinda kimse sunni muslunanlari istedigi zaman bogazlayacagi koyunlar sanmasin.
Gota olayindan sonra göze göz gazvesi başlattiklarini gota atilan her fuze icib nusayri koyleri ve yerleşim yerlerine fazlasi ile fuze atacaklarini ve onlarin uzerlerine atilmak uzere 1000 fuze hazirladiklarini duyurdu.

kaynağın nedir? kimin adına konuşuyorsun? Çeviri yapabilecek eğitimin nedir?

Mukim Çevrimdışı

Mukim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Doğru çevirmiş işte bende kontrol ettim sorun nedir ? Aynen o kardeşin yazdığı ifadeleri kullanmış Cevlani.

tevhidi Çevrimdışı

tevhidi

Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret Cephesi Guta İntikamı Başladı | Cihad Haber

SubhanAllah! Bak Bakalım Nusret Cephesinin tam olarak orada demek istediği nedir! Sizin niyetiniz fitnedir ve ateş inşaAllah siz fitne çıkaranlara yakındır. Orada öyle bir kelime geçmiyor bu bir! 2. si senin yalanın eğer doğru olsaydı bu operasyonda sivillere yapılırdı!

4 çevirmen dinliyoruz dinliyoruz bir cümle bulamıyoruz da siz nerenizle dinleyip buluyorsunuz ilginç!

Ebu Yaser Çevrimdışı

Ebu Yaser

Üye
İslam-TR Üyesi
Bana en başta garip gelen böyle bir karar nasıl verilir ve Cavlani bunu nasıl belirtir...

Eğer 'tevhidigenç' akhi doğru söylüyorsan bu Nusret hakkında iftiradır...

tevhidi Çevrimdışı

tevhidi

Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş Videoyu Mısır daki kardeşe yönlendirdik akşama cevap gelir zira biz ne 1000 lafı duyduk ne de sivillere karşı bir operasyon yapacaklarını. Rabbim en doğrusunu bilir.

Mukim Çevrimdışı

Mukim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret Cephesi Guta İntikamı Başladı | Cihad Haber

SubhanAllah! Bak Bakalım Nusret Cephesinin tam olarak orada demek istediği nedir! Sizin niyetiniz fitnedir ve ateş inşaAllah siz fitne çıkaranlara yakındır. Orada öyle bir kelime geçmiyor bu bir! 2. si senin yalanın eğer doğru olsaydı bu operasyonda sivillere yapılırdı!

4 çevirmen dinliyoruz dinliyoruz bir cümle bulamıyoruz da siz nerenizle dinleyip buluyorsunuz ilginç!

Kardeşim biraz sakin ol suçlamaya geçmeden önce şu videoyu arapça bilen birine dinlet sonra gel bizimle tartış. Videoda açıkça diyor Nusayri köylere kimya silahları ile saldıracağız ve buna ek olarak 1000 tane füze fırlatacağız diye. Açıklama bu yönde operasyonların başka yönde olması (vermiş olduğun linke bakarsak) birşey değiştirmez

tevhidi Çevrimdışı

tevhidi

Üye
İslam-TR Üyesi
Şimdi olayı değiştirme! orada sivillere saldırı olacağını yazmıştınız! Sakin olmam da senin gibilerini bağlamaz! Ayrıca 4 kişi ye dinlettik 5. si de baktı ve sizi yalancılıkla itham etti! Yetmedi 6. kişiye gönderdim!

Mukim Çevrimdışı

Mukim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş Videoyu Mısır daki kardeşe yönlendirdik akşama cevap gelir zira biz ne 1000 lafı duyduk ne de sivillere karşı bir operasyon yapacaklarını. Rabbim en doğrusunu bilir.

Sivillere karşı operasyondan 2:02 ve 2:10'da bahsediyo 2:15'te ise 1000 rakamı geçiyor. Elf = 1000 demektir (bknz Kadir suresi 3.ayet). Bence diretmenin bir anlamı yok ister kabul et ister etme Cevlani böyle bir açıklama yaptı maalesef.

M Çevrimdışı

Mervan Hadid

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
"Tevhidi Genç" kardeş senin yolladığın linkte de bu ifadelere yer veriyor konuyu açanın tercümesinde bir sıkıntı göremedim "Cevlani operasyonun adının "Göze göz dişe diş" olduğunu açıklayarak ayaklarının altındaki toprağı sarsacak saldırı yapacaklarını, bin roketle saldıracaklarını açıkladı."

Sadece yanlış anlaşılan bir durum var. Mukim kardeşin dediği gibi sivillere saldırı başlatıyoruz gibi bir beyan yok ortada. Nusayri köylere misilleme yapacaklarını söylemiş evet ama söylediği mıntıka önemli. "Esed güçlerine ait mevzilere saldıracaklarını açıklayan Nusra lideri özellikle Lazkiye bölgesine işaret etti."

Lazkiye bölgesinin ekserisi Esed yanlısıdır ve köylerde şebbihaların bir çok mevzileri ve kontrol noktaları bulunuyor. Ahraruş Şam'ın haberlerini de çevirirken sürekli şuna denk geliyorum ".... köyü bombalandı" bundan kasıtmücahidler köylerde bulunan şebbiha yerleşkelerini ve kontrol noktalarını vuruyorlar.

Nusret'in siviller hakkındaki tutumunu biliyoruz, bu beyandan kalkıpda sivillere saldırı operasyonu başlattıklarını çıkarmak anlamsız. Durduk yere hiç bir mucahid grubun olaylardan uzak olan alevi bir köyü bombalayacaklarını sanmıyorum.

İSTİŞHAD Çevrimdışı

İSTİŞHAD

الله لا ينسى أحداً ، هذا أمر كاف ليطمئن قلبك
Admin
videoyu ilk izleyince "nusayri köylerine saldırılar düzenlenmesi" ifadesi sanki sivil halka yönelikmiş gibi algılanıyor. Bunu nusret cephesini savunanlarda karşı çıkanlarda bu şekilde algılamış benim gördüğüm kadarıyla. Videoyu birkaç defa izleyince gerek Cevlani’nin gerek nusret cephesinin daha önceki açıklamalarından ve uygulamalarından yola çıkarak nusayri köylerinden kastın siviller olmadığı ve nusayrı karargahlarının ve nusayrı askerlerinin bulunduğu bölgeler anlamında da kullanılmış olabileceğini düşünmüştüm. ve üç gündür yapılan operasyonlara bakınca bunun bu şekilde olduğu daha net olarak anlaşılıyor.

Bu tür durumlarda sert çıkışlarla yorum yapmak yerine beklemek her zaman daha iyidir.

Üst Ana Sayfa Alt