Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Nusret Cephesi Ile Pyd Arasında Rehine Değişimi : 1 Lidere 300 Pyd'li

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret Cephesi İle Pyd Arasında Rehine Değişimi : 1 Lidere 300 PYD'li

Suriye’nin kuzeyinde çatışan PYD ve El Nusra Cephesi arasında esir değişimi yapılıyor. Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad’da cihadçı mücahidlerle savaşan PYD çeteleri, esir aldıkları El Kaide bağlantılı ‘Irak İslam Devleti Emirlerinden...

Suriye’nin kuzeyinde çatışan PYD ve El Nusra Cephesi arasında esir değişimi yapılıyor.
Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad’da cihadçı mücahidlerle savaşan PYD çeteleri, esir aldıkları El Kaide bağlantılı ‘Irak İslam Devleti Emirlerinden Ebu Musab’ın karşılığında 300 rehine istedi. Nusret Cephesinin elinde 1000 den fazla rehine bulunuyor…
Suriye sınırında, PKK’ya yakınlığıyla bilinen Kürdistan Demokratik Partisi (PYD) güçleri ile cihadçı El Nusra Cephesi arasında çatışmalar iç kesimlere yayılarak devam ederken Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad’daki çatışmalarda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

Tel Abyad’taki çatışmalar radikal El Nusra’ya bağlı gruplar ile büyük bölümü Kürtlerden oluşan, Halkın Savunma Birlikleri’nin (YPG) dahil olduğu Cephet El Ekrat örgütü arasında yaşanıyor. Ceylanpınar’ın karşısındaki Rasulayn’ın PYD’nin denetimine geçmesininin ardından sınırda başlayan çatışmalar 7. gününe girdi. Resulayn’dan çekilmek zorunda kalan El Nusra Cephesi, Akçakale’nin karşısındaki Tel Abyad’a yığınak yaptı. Kürt mahallelerinde örgütlü olan ve kentin bir bölümünde kontrolü sağlayan El Ekrat’ın karşı koyması üzerine geçtiğimiz cumartesi iki grup arasında çatışma yaşandı.

Yüzlerce PYD ve YPG Mensubu Esir Olarak Alındı
Halep, Afrin ve Kobani’de örgütlü Cephet El Ekrat’ın, Irak İslam Devleti Emiri Ebu Musa’yı ele geçirmesi üzerine El Nusra Cephesi’nin Kürt mahallelerine saldırıya geçtiği ve aralarında Kürtlerin gittiği “Halk Evi” dahil bir çok yere operasyon düzenleyip yüzlerce Kürt’ü esir aldığı öğrenildi.
El Nusra Cephesi’nin, bölgeyi tank ve ağır makinalı silahlarla vurduğu bildirilirken YPG ve PYD mensuplarının bir çoğunun öldürüldü bildirildi.

Tanklarla bombalandı
Bölgedeki kaynaklardan edinilen bilgiye göre, PYD güçleri Cephet El Akrat’a destek amacıyla Tel Abyat bölgesine yığınak yapıyor. Tel Abyat’ın ise El Nusra bağlantılı islami grupların denetiminde olduğu ve kent merkezinde ve çevresinde mevziler oluşturduğu bildirildi. El Nusra Cephesi’nin bölgeyi tanklarla bombaladığı ve zırhlı araçlarla kuşattığı bildirildi. Sayıları 500′le ifade edilen, aralarında kadınların da Kürtler’in El Nusra tarafından kaçırılmasının Kürt mahallelerinde tedirginliği arttırdığı kaydedildi .
Suriye’nin Rakka kentine bağlı Telebyad ilçesinde saat 18.00 sıralarında şiddetli bir patlama meydana geldi. Patlamanın ardından Telebyad’dan dumanlar yükselirken, patlamanın neden kaynaklandığı öğrenilemedi.

Yaralılar Türkiye’de
Çatışmalarda ilk gece yaralanan 15 kişi, yakınları tarafından sınırdan geçirilerek Akçakale Devlet Hastanesi’ne getirildi. Acil serviste tedavisine başlanan yaralılardan, hayati tehlikesi bulunanlar çevre illere sevk edildi. Akçakele’ye getirilen yaralı sayısı dün 30′a yükseldi. Akçakale Devlet Hastanesi’ne tedavi edilen 30 yaralıdan 5′i yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Cihadhaber.net Özel Haberidir. Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
300 değil 400 diyor haberler.

P Çevrimdışı

Piyade

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
haber için Allah razı olsun
haberdeki şu etiket dikkatimi çekti

Cihadhaber.net Özel Haberidir. Kaynak Gösterilmeden Kullanılamaz

Aynı hassasiyeti cihadhaber sitesi de gösterse ne iyi olur. başka haber sitelerinden alıp kaynak belirtmemek pek etik olmasa gerek

Ebu Muhammed ALİ Çevrimdışı

Ebu Muhammed ALİ

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
ne yani ırklarını inkar mı etsinler ben türksem türküm kürtsem kürtüm bundan diğerlerine ne ırkımızı inkar mı edelim diyenler çıkacaktır bu arada ben türküm ırk ayrımı falan yapmıyorum herkes müslümanım diyosa ırk farkı gözetmemeli.

Said El Ensariyy Çevrimdışı

Said El Ensariyy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
ne yani ırklarını inkar mı etsinler ben türksem türküm kürtsem kürtüm bundan diğerlerine ne ırkımızı inkar mı edelim diyenler çıkacaktır bu arada ben türküm ırk ayrımı falan yapmıyorum herkes müslümanım diyosa ırk farkı gözetmemeli.

Evet abi haklısın bende kürdüm inşaallah ırkı inkar etmek doğru değil her ırktan müslüman can kardeşimizdir, ama haber başlığında PYD teröristleri vs isimlerin kullanılmasındansa kürt kelimesinin kullanılması sanki bütün kürtlerin PYD teröristi olduğu anımsatılıyor Neyse biz burda haber başlığını eleştirmekle sitede bir şey değişmeyecek .)

Üst Ana Sayfa Alt