Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Haber Nusret Cephesi Ve Öso'dan "buti" Açıklaması

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
ceferi ile rafızi nusayri arasındaki farklar dağlar kadardır şimdiki rafıziler eskisinden daha beter emin ol her şiaya toptan küfür hükmü veremeyiz fakat bunun küfründe ittifak edilen mezhepleri vardır caferi bunların arasında değildi diye biliyorum ayrıca onların itikadında kıyamete kadar takiyye vardır sünnilere karşı bunu da bil

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
O zaman silahını al ve yaşadığın yerde zekat vermeyen herkesle savaş.Komşuna-akrabalarına-abine-kardeşine vs. yokla bakalım kim zekat vermiyor.Savaş bakalım niye savaş açmıyorsun.Eğer Hz.Ebubekir gibi savaşmıyorsan niye savaşmıyorsun.O zaman akidende sorun var demektir.Namaz kılmayanın islamdaki hükmü ortada hadi uygula niye uygulamıyorsun.Ahi kıyasın yanlış.

:cihad:

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Faraklit sana önceki konuda da yazdım.
Hakikaten ilmin yok ve boşboş konuşuyorsun.

USUL ne demek biliyor msun?
Tefsir Usulu,Hadis usulu...vs..

İslam dini ve alimlerimizi dini böyle öğrenmişlerdir ve öğretmişlerdir.Senin gibi bir ayeti okudum pat hemen uygulmaya koyayım, bir hadis öğrendim pat uygulamaya koyyım diye bir yaklaşımları olmammıştır.

Zırt Pırt da Millete " Ahi " deme.Zira bana samimi gelmiyor.

Narsu un dediği gibi bi önce akideni düzelt İslam ı baştan öğren sonra gel buraya " Esadı ve askerleirni savun."

Hayır benim anlamadığım madem bilmiyorsun niye ahkam kesiyorsun.Biraz oku araştır sonra yazmaya başla

Benim ahkam kestiğim falan yok sen birşey biliyorsan söyle senden öğrenelim.ilmi değeri olan bir şey at ben de okuyayım yanlışımı düzelteyim.O da yok sadece laf atma yarışı.

M Çevrimdışı

Musluman.

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Benim ahkam kestiğim falan yok sen birşey biliyorsan söyle senden öğrenelim.ilmi değeri olan bir şey at ben de okuyayım yanlışımı düzelteyim.O da yok sadece laf atma yarışı.

Sana son kez yazıyorum.Yönetimin el atmasını bkleyeceğim.Neye inanıyorsan aynen devam et.Ahiret günü hesaplaşırız artık...

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Sana son kez yazıyorum.Yönetimin el atmasını bkleyeceğim.Neye inanıyorsan aynen devam et.Ahiret günü hesaplaşırız artık...

Ya kardeş ben neye inanıyormuşum.Niyet okumada neyin nesi.Ne dediğini neden açık ve net söylemiyorsun.Senin ne dediğini anlamış değilim.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Ya kardeş ben neye inanıyormuşum.Niyet okumada neyin nesi.Ne dediğini neden açık ve net söylemiyorsun.Senin ne dediğini anlamış değilim.

Bu konudan çekiliyorum.Konuyu yönetime devrediyorum.Bu kadar cedel yeter.Allah yolunu açık etsin faraklit583.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
@faraklit

kardeşim iran gerçeği belgeselini izlemeni ve rafıziler,nusayriler ve esadın yanında savaşan şebbiha köpekleri hakkında iyi bir araştırma yapmanı ve safını ona göre belli etmeni öneriyorum araştırdım diyorsun ama caferilerle rafızileri karıştırıyorsun

[youtube]yHvVh7gHeco[/youtube]

[youtube]EyVNGE9Ij_w[/youtube]

[youtube]hB6pcKUgoMI[/youtube]

[youtube]LGaT401JQZk[/youtube]

[youtube]NbfbdW47pB0[/youtube]

253554_111093422315487_100002444906212_112026_7970363_n.jpg

%25D9%258A%25D8%25B3%25D8%25AC%25D8%25AF%25D9%2588%25D9%2586-%25D9%2584%25D8%25A8%25D8%25B4%25D8%25A7%25D8%25B1.jpg

299909_186965708041690_130199033718358_431963_76007_n.jpg

gerisini kendin araştırırsın tatmin olmassan!

La İlahe İllallah'ın şartları
https://www.islam-tr.org/tevhid/33356-la-ilahe-illallah-in-sartlari-1-a.html

https://www.islam-tr.org/tevhid/16382-islamdan-cikartan-10-madde-ve-serhi.html

la ilahe illallahı bozan,zedeleyen şeyleri iyi öğren kardeşim bu yalnızca bir lafız değildir bir hayat nizamıdır

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
Tüm bunlara rağmen hala bu iman ile küfrün savaşını sıffin'a benzetiyorsan ve rafızilerin açık küfürlerini gördükten sonra safını düzeltmiyorsan senden ve savunduklarından beriyim yeterince açıklama yaptım ibn teymiyyeden yaptığım nakilleri ve videoları sakin kafayla oku kardeşim bunu vallahi körler bile gördü bebek katillerine hala müslüman diyip oturmayı tarafsız kalmayı seçeceksek Allah'ın azabı yakındır Allah sana basiret versin rahmet etsin

F Çevrimdışı

faraklit583

Üye
İslam-TR Üyesi
Alınmak yok.Farklı bakış açılarına hoşgörü olmak zorundayız.Caferiler takiyye mi yapıyor yoksa onu bilemem.Bu Allah'a kalmış.Ama onlarda da can,mal,namus ve islama zarar olmayan yerde takiyye yapmanın haram olduğunu biliyorum.Zaten rafıziler onları konuşmaya değmez.

Ama arkadaşların sert yapıları hoşuma gitmedi doğrusu.Birbirimize tahammül etmessek hiçbirşey yapmış olmayız.

M Çevrimdışı

morueqq

لا إله إلا الله
İslam-TR Üyesi
böyle bakış açısı yere batsın. alınmak yok bebek katillerine,tecavüzcülerine hoşgörüde diyalogçuları geçer bu düşünceler sen önce paylaştıklarımızı oku/izle adminlerden ricam konuyu kitlesinler zira fazla uzadı

HAMAS Çevrimdışı

HAMAS

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
faraklit zulüm eden esad ve askerleri hakkında tek kelime ile ifade edecek olsan ne söylerdin ?

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Faraklit o kadar görsel ve yazılı materyal var hala alakasız şekilde müslümanlar birbirlerini vurmamalı diyorsun akiden sıkıntılı. Şöyle düşün o zaman; esadın ordusu senin bacına annene hiçbir kötülük yapmadı, babanı götürüp işkence edip öldürmediler senide esir etmediler. Bu sebeple bunlar başına gelmediği için onlara burda sanal merhamet gösteriyorsun. Emin ol başına gelseydi (Allah korusun) böyle pembe sözler söyleyemezdin "benim başıma bunlar geldi ama onlarda kelimei şehadet getiriyor onlarla savaşamam" diyemezdin.O zamanda aynısını derdim diyecek olursan yalancısın.Biraz vicdanlı insaflı ol.

Üst Ana Sayfa Alt