Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nusret Cephesi'nden Halep ve Sınırlarında Dev Operasyon Serisi

tevhidi Çevrimdışı

tevhidi

Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret Cephesi mücahitleri son zamanlarda küfür ordusunun Halep’e yakınlaşması nedeniyle Halep ve çevresinde bir çok başarılı operasyon düzenlediğini bildirdi.

Cihad Haber / Haber Merkezi
Hamd Alemlerin Rabbi Olan Allah’a, Salat ve Selam O’nun Peygamberine, ailesine, ashabına ve O’nun izinden gidenlere;

Rahman ve Rahim Olan Allah’ın Adı İle;

Halep’in en önemli bölümü olan Alttiarh yolu küfür ordusu tarafından ele geçirilmek için bir çok operasyon düzenledi. Nusret Cephesi mücahitleri bu önemli noktayı kaybetmemek için şii ordusuna karşı büyük operasyonlar düzenleyerek düşmanın gücünü o bölgede büyük ölçüde azalttığını bildirdi. Özellikle ağır silah geçiş güzergahı olarak kullanılan yol rejim için büyük önem taşımakta. Eğer bu güzergahı mücahitler ellerinde tutuğu takdirde rejimin gücü azalacak diye belirtildi.

Halep ve sınırlarını kapsayan bir dizi operasyon bilgileri
Perşembe Günü 07.11.2013
Nusret cephesi ve Ahraruş Şam ortak hareketi ile Halep sınırına (Bnaqarin ) sızmaya çalışan şii gruplar (hizbulşeytan, Ebu El Fadl Abbas ve rejim askerleri) büyük bir hüsrana uğrayarak onlarca askerini bu bölgede kaybettiler. Ayrıca şii lerin bir üst rütbeli komutanıda bu çatışmada öldürüldü.

Cuma Günü 08.11.2013
Cuma sabah namazı kılındıktan sonra ortak operasyon düzenlemek için gruplar bir araya geldiler. Birleşmeden sonra Tal egzostoz ve Alttiarh köyünün yakınlarında şii milisler ile çatışma başladı. Bu bölgenin en büyük özelliği bu köylerin bölgeye hakim noktalarda olmasıdır. Operasyonda bir binada bulunan şii militanlar mücahitlerin binaya baskın düzenlemesi ile bir araç ile kaçmaya başladılar. Bina da yapılan baskında açık unutulan telsizden şii milislerin konuşmaları dinlendi.
Konuşmalarda şii milislerin kalplerinde ki korku açıkca sözlerine dökülüyordu. Devam eden operasyonda Tal egzostoz köyünün büyük bir bölümü geri alındı ve bu operasyonda 60 mürted şii militanı öldürüldü. Ölen arasında Siyasi Güvenlik komutanı da ölü ele geçirildi.
Operasyonda ganimet olarak çok sayıda otomatik silah, hafif ve orta silahlar, mühimmat, RPG roket atalar ve mühimmatları ele geçirildi.

Cumartesi Günü 09.11.2013
Mürted şii milisleri eski Halep yolu üzerinde düzenlemek istedikleri oyunu mücahitlerin ani baskını ile başarılı olamadan geri çekilmek zorunda kaldılar. Bu ani baskında 6 şii milisi öldürüldü. Aynı gün mücahitler ilerlemeye devam ettiler ve Vazruhm Tugayı önüne kadar vardılar. Bu tugayda başlayan çatışmada mürtedler ağır silahlar ve toplar ile saldırı düzenlediler. Karşılıklı top atışları ve ağır makinalı silahlar ile süren çatışmada şii ordusunun kaybını bilmiyoruz.

Pazar Günü 10.11.2013
Pazar günü öğleden sonra Naqarin Ulaşım İstihbarat binası yakınlarında şii milislere baskın düzenlendi. Baskında binada bulunan 8 şii milis öldürüldü. Operasyonda 1 tank, anti tank roketleri, bir çok mühimmat ve silah ele geçirildi.
Naqarin bölgesi yakınlarında konuşlanan mücahitler hizbulşeytan grubuna operasyon düzenledi. Operasyonda pusuya düşürülen 25 hizbulşeytan militanı öldürüldü.

Pazartesi Günü 11.11.2013
Pazartesi günü bir binaya düzenlenen baskında 3 snipercı öldürüldü. Özellikle hamile kadınların bebeklerini hedef alan bu caniler hak ettikleri cezayı bizim elimiz ile Allah’tan buldular.

Salı Günü 12.11.2013
Gece geç vakitlerde 10 kişiden oluşan bir şii grup Yusuf tepesi bölgesine sızma girişiminde bulundular. Pusuda bekleyen mücahitler ani bir baskın ile bütün milisleri öldürdü. Grup etkisiz hale getirildikten sonra bölge taramsı yapılarak güvenlik sağlandı.

Salı sabah namazı sonra başlayan diğer operasyonda şii mürtedlerinin çoğunlukla yaşadığı bir bölgeye operasyon düzenlendi. Binada bulunan çoğu subah 20 asker etkisiz hale getirildi. Operasyonda 7 keskin nişancı 4 nöbetçi asker ve bir çok subay öldürüldü. Binada ganimet olarak 4 adet 120 mm havan topu, 2 adet 82 mm havan topu, 2 adet 75 mm havan topu, ağır silahlar ele geçirildi.
Operasyonda öldürülen keskin nişancıların zevk için sivil halkı yaraladığı ve acı çektirmek için bu tür bahisler yaptıkları önlerindeki kağıtlarda net bir şekilde belli oluyordu.

Çarşamba Günü 13.11.2013
Rejimin elinde olan Dushka yakınlarında bulunan Merkez Bankası hedef alındı. Operasyonda 3 keskin nişancı öldürüldü. Ayrıca çatışmalar esnasında 6 şii memur da etkisiz hale getirildi.

Perşembe Günü 14.11.2013
Şii milislerin kalesi olan Tel Şeyh Yusuf PDC binasına 37 mm, 120 mm ve 23 mm toplar ile ateş açıldı. Bir çok mürted asker yaralandı. Nusret cephesi keskin nişancıları bu operasyonda büyük bir rol oynayarak bir çok şii askeri etkisiz hale getirdiler.

Operasyon bölgesine gelen bir rejim uçağıda mücahitler tarafından imha edildi

Aynı günü Mücahitler cesurca şii mürtedlerin bulunduğu Khanasser ve Obeida bölgesi içinde bulunan bir binaya baskın düzenlediler. Saatlerce süren şiddetli çatışmalar sonrasında 3 şii tankı imha edildi. yaklaşık 20 nusayri rejim askeri öldürüldü.

Hamd Alemlerin Rabbi olan Allah’a
Allah, meramını kesinlikle yürütür. Fakat insanların çoğu bunu bilmezler. 12-21 [Yusuf Suresi 21. Ayet]
Operasyon Resimleri
0njwG.jpg
1NXgy.gif
6XUXZ.jpg
awP2f.gif
AyRBP.jpg
bM9J9.jpg
HVrdb.jpg
jvLMq.jpg
lV53e.jpg
nc9g3.jpg
NQqm1.gif
Ocu7N.jpg
q2lz6.jpg
Q9ufn.jpg
sSGr2.gif
tACOa.gif
TRmX6.jpg
TuWg2.jpg
vCdLe.jpg
WOXAt.gif
YNHx0.jpg
ztrPj.jpg

Cihadhaber.net
Nusret Cephesi Halep ve Sınır Operasyonları Bilgisi | Cihad Haber
 
Üst Ana Sayfa Alt