Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Nusret cephesinden istişhadi saldırı ve elektrik merkezinin fethi

Hilafet Sancağı Çevrimdışı

Hilafet Sancağı

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Nusret Cephesi'nden Canlı Bomba Eylemi. Şam Elektrik Dağıtım Merkezini Ele Geçirdiler

Nusret Cephesi direnişçileri Şam'a doğru ilerleyişlerini sürdürüyorlar. Yapılan operasyonlarda kritik öneme sahip yerleri ele geçiriyorlar.

incanews / Haber Merkezi
Nusret Cephesi direnişçileri Suriye'nin başkenti Şam'da bulunan elektrik dağıtım merkezlerinden bir tanesini ele geçirdi. Direnişçiler düzenledikleri ani baskınla onlarca Esed Askerini öldürdüler. Yaşanan çatışmalarda 4 direnişçi de hayatını kaybetti. Elektrik dağıtım merkezinin kontrolü Nusret Cephesi'nin eline geçti.Nusret Cephesi direnişçileri Esed Rejimi'nin kontrolünde bulunan bir bölgeye saldırı düzenlediler. Direnişçiler Esed askerlerinin bulunduğu binaya uzaktan ateş açtılar. Bunun üzerine Esed askerlerinin çoğu karşılık vermek için binanın ön tarafına geldiler. Tam bu esnada Nusret Cephesi binanın önünde canlı bomba eylemi gerçekleşti. Patlamanın ardından Esed askerlerinin bir çoğu öldü. Kalan askerler de Nusret Cephesi direnişçileri tarafından öldürüldü. Bölgenin kontrolü Nusret Cephesi'ne geçti.İki hafta önce Suriye'nin en büyük petrol tesisi olan Deyr ez Zor şehrindeki El Ömer Petrol Tesisleri Nusret Cephesi'nin eline geçmişti. Beşar Esad Rejimi böylece neredeyse tüm petrol tesislerinin kontrolünü kaybetmiş durumuna düşmüştü. Nusret Cephesi bu tesisin görüntülerini yayınladı.

Nusret Cephesi tarafından yakın zamanda yapılan canlı bomba eylemi