Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Okullarda Faşist, Kemalist Uygulamaları İstemiyorum! İmza Kampanyası.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gönül ister ki bu kampanya çığ gibi büyüsün herkes bir silkelensin ve özüne dönsün. Herkes gönül rahatlığıyla (tabi eğitim sistemindeki tek sorun bu değil.) çocuklarını okula yollasın, bir iki matematik öğrensin çocuklar.

İmza kampanyasına

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hutve Çevrimdışı

Hutve

Cihadın farz oldğu yerde gözyaşı dğl ter dkmk grkr
İslam-TR Üyesi
Türkiye'de çocuğunu okula göndermezsen devlet artık çocuğuna el koyacakmış. Bu olay doğru mu?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
Câiz mi?

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Bu imzalarla nereye başvurulacak ?
Bilmem okumadım eğer yazıyorsa. Türkiyede imza toplayarak bir yere başvuru usulü yok diye biliyorum. Bu ve benzeri siteler daha çok ingiliz hukuk sistemi uygulanan ülkelerde ingiltere amerika kanada vs işe yarıyor. Belli bir sınırı aşınca bir şeyin değiştirilmesi konusunda dava açabilmeye yarıyor. Türkiyede daha çok kamu oyu yoklaması, farkındalık yaratmak gibi konulara hizmet ediyor diye biliyorum.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Şu yazı paylaşılmış. Bir yere müracat edileceğine değinilmemiş.

29 Ekim’de çocuklarımızın M.Kemal heykeli karşısında secde ettiği görüntüleri unutmadık. Her resmi bayramda benzer görüntüler yaşanmakta. Ne yaptığını henüz idrak etme yaşında olmayan çocuklarımız M.Kemal’e secde ettiriliyor, dini değerlerimiz ayaklar altına alınıp “gericilik” olarak gösteriliyor. Tüm bu Kemalist uygulamalar ısrarla ve istikrarlı bir şekilde tatbik edilirken eğitimde başarısızlık had safhada! Son olarak 2021 üniversite giriş sınavında barajı geçen yeterli öğrenci olmadığı için üniversiteler boş kaldı. Ancak baraj puanı düşürülerek öğrenci alınabildi. Bununla birlikte eğitim sistemi yap-boz tahtasına dönmüş vaziyette. Şatafatlı sözlerle ilan edilen “Fatih Projesi” çöktü.

Başarısızlık her alanda had safhada, gençlerimiz dinsiz, imansız, ahlaksız bir şekilde yetiştiriliyor ama kimse bundan rahatsız değil! Zira onlar için önemli olan M.Kemal’in karşısında secdeye kapanacak, onu tanzim edecek, kurtarıcı olarak görecek nesillerin var olması!

Çocuklarımızı okullara ilim öğrenmesi için gönderiyoruz. Hayatta başarılı olmalarını istiyoruz! Allah’ın sevdiği kulları olmasını istiyoruz. Cennete girmelerini istiyoruz. Bu Kemalist uygulamalar var oldukça başarısızlık devam edecek ve çocuklarımızı cehennem ateşinden koruyamayacağız! İşte bu nedenle okullarda Kemalist uygulamaları istemiyoruz!

Abdulmuizz Fida

Admin
Sadece onaya dayılı bir anketin geçerliliği ve yaptırıcılığı nedir?
Genel olarak belli bir sayıya ulaşan imzalarla mahlemeye veya benzeri kurumlara başvurarak Hak aranır.
İmza istenen anketlerde, düzenleyicilerden bunun neticesinde imzalarla ne yapılacak, nereye başvurulacak sorusuna cevab alınmadan ankete katılınması dinen risktir, sıkıntılıdır, kumardır!

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Sadece onaya dayılı bir anketin geçerliliği ve yaptırıcılığı nedir?
Genel olarak belli bir sayıya ulaşan imzalarla mahlemeye veya benzeri kurumlara başvurarak Hak aranır.
İmza istenen anketlerde, düzenleyicilerden bunun neticesinde imzalarla ne yapılacak, nereye başvurulacak sorusuna cevab alınmadan ankete katılınması dinen risktir, sıkıntılıdır, kumardır!
Sivil toplum kuruluşları aracılığı ile farkındalık yaratılıp lobi oluşturulabilir. Hemen sonuç görülmese de en azından böyle bir talep olduğu bilinir ve belki gerekli merciler ikna olur. And saçmalığı da kaldırıldı sonuçta elhamdulillah. Her gün çocuklar varlığım türk varlığına armağan olsun diye bağırtılıyordu. biz de bağırdık deli gibi. Ben almanyadan gelmiştim ne denildiğini bile anlamıyordum ama hebele hübele bir şeyler söylüyordum. Seçimlere katılarak toplum üzerinde etki yaratamıyoruz ama en azından bu şekilde sesimizi duyurabiliriz diye düşünüyorum. İmza ile mahkemeye başvurma durumu Türk hukuk sisteminde yok (kıta avrupası hukuk sistemi) - yani ben bıraktığımda yoktu 2015 bilgisi. Başka kurumlara da böyle bir müracat şekli yok ancak bir stk başvuruda bulunursa bu imza kampanyasını da gösterip taleplerini kuvvetlendirebilirler. Durum böyle ise yine de cevaz verilmez mi @Abdulmuizz Fida

Alketa Çevrimdışı

Alketa

2024 Resmi Kitap Sponsoru
İslam-TR Üyesi
Türkiye'de çocuğunu okula göndermezsen devlet artık çocuğuna el koyacakmış. Bu olay doğru mu?

Para cezasi var. Ancak bulundugun mevkideki okula cocugunu okula gondermeme ile ilgili dilekce yazarsan saglik vs sorunlari gibi bildirmiş olacagindan sorun teskil etmez.

Devletin el koymasi olayi ise okula gondermemek degil aile tarafindan ihmal, istismar edilmis, aile ici siddet, babasi ya da annesi duzenli gelir sahibi degil, cocuklarin fiziki ve ruhsal sorunlari varsa,vs gibi pek cok sebep sonucunda o vakit sosyal hizmetler devreye girer.

Abdulmuizz Fida

Admin
İmza toplanarak ile gerek Türkiye'de gerek dünya üzerinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine ve Anayasa mahkemesine başvurulabiliyor. 97 -98 yıllarında başörtüsü ve imam Hatiblerin orta kısmı hakkında uygulandığını biliyorum. Hatta apartmanda dairelerden imza toplanarak istenmeyen kişinin evinden çıkartılması bile sağlanabiliyor.

Kesin resmi bir belge veya alıntı, link olmadan zan veya yorumlu tahminlerinizin vebali sadece sizi bağlar. Aksi taktirde forum yönetimi olarak bundan (bu tür imza toplamalı başvurular) berîyiz.

Pangea Çevrimdışı

Pangea

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
İmza toplanarak ile gerek Türkiye'de gerek dünya üzerinde Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine ve Anayasa mahkemesine başvurulabiliyor. 97 -98 yıllarında başörtüsü ve imam Hatiblerin orta kısmı hakkında uygulandığını biliyorum. Hatta apartmanda dairelerden imza toplanarak istenmeyen kişinin evinden çıkartılması bile sağlanabiliyor.

Kesin resmi bir belge veya alıntı, link olmadan zan veya yorumlu tahminlerinizin vebali sadece sizi bağlar. Aksi taktirde forum yönetimi olarak bundan (bu tür imza toplamalı başvurular) berîyiz.
Yine 2015 bilgisidir ama anayasa mahkemesine başvurabilmek için önce iç hukuk yollarının tüketilmiş olma şartı vardı. @Kerbela Şehidi düzenleme değişti ise söyleyebilir. Yani eline bir anket alan herkes ne anayasa mahkemesine ne de aihme başvuramaz. Zaten aihme başvurmak için önce anayasa mahkemesine başvurmuş olmak gerek. Bunun için de dediğim gibi önce iç hukuk yollarını tüketmiş olmak gerekir yani asliye-bölge-yargıtay mahkemelerinden geçmiş olmak gerek.

milli eğitim müfredatının değiştirilmesi ise mahkemeye başvurmakla olmaz. Müfredat aslında her yıl değişir. Eklemeler çıkarmalar yapılır. Önemli olan bu ekleme çıkarma yapan kişilere (büyük ihtimalle bir eğitim komisyonudur) bunu anlatabilmek ve değişikliğin geçmesini sağlayabilmek. Elbette ben de hiç bir şekilde küfre ne ortak olmak ne sürüklemek isterim Allah korusun ama bu konu açısından attım imzamı Allah hayırlara ulaştırsın

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Ana Sayfa Alt