Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Okullarda türban serbest oluyor!

K Çevrimdışı

kıtmir

Üye
İslam-TR Üyesi
AKP’nin hazırlıklarını sürdürdüğü yeni Anayasa taslağında “Kimse kılık-kıyafeti nedeniyle eğitim ve öğrenim hakkından alıkonulamaz” maddesi getiriliyor.

özkonusu madde ile okullarda başörtüsü serbest hale getiriliyor.

Prof. Dr. Ergun Özbudun başkanlığında yazılmaya başlanan sivil Anayasa taslağında türban da yer aldı.

Taslak, AKP"li Anayasa taslağı Komisyon üyeleri Dengir Mir Mehmet Fırat, Nimet Çubukçu, Burhan Kuzu, Zafer Üskül, Ertuğrul Günay, Ahmet İyimaya, Hayati Yazıcı, Sadullah Ergin, Bekir Bozdağ ve Cemil Çiçek"e verildi. Anayasa taslağında eğitimle ilgili de önemli bir değişikliğe gidiliyor. Böylece Anayasa Mahkemesi ve Danıştay kararı ile yasaklanan okullardaki kılık kıyafet düzeni de ilk defa Anayasa"ya girmiş olacak.

Anayasa taslağında kılık kıyafetle ilgili iki madde sunuldu. Maddelerden biri “Kimse eğitim ve öğrenim hakkından kılık kıyafeti nedeniyle alıkonulamaz, yoksun bırakılamaz” şeklinde. Alternatif olarak konulan diğer maddede ise “Eğitim öğrenim kurumlarında kılık kıyafet serbesttir” ifadesi yer aldı. Komisyon üyeleri hangi maddenin taslakta yer alması gerektiğine karar verecek. Böylece yeni Anayasa ile okullarda türban takılmasının da önü açılmış olacak.

halef Çevrimdışı

halef

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bu haberi okuduğum zaman çok sevindim. inş. uygulamaya da geçirirler.

V Çevrimdışı

vuslatım

Üye
İslam-TR Üyesi
BEN İNANIYORDUM YAPACAKLARINI HERŞEYİN ZAMANI VARDI GELDİ :güller :güller :güller :güller

G Çevrimdışı

gaza

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
bu uygulama bu ülkeye daha önceden getirilmeliydi türban yasağı çok saçma bişeydi birde ülkemizde demokrasi var neyse ki artık bu uygulama gelecek
:yale :güller

H Çevrimdışı

hümam

Üye
İslam-TR Üyesi
S.Aleyküm kardeşlerim.
Rabbim inşallah o güzel günleri bizlere gösterir şu zulüm biter artık.Birilerinin işi gücü bitmiş bizim örtümüze(türban değil) karıştılar.Ama güzel günler gelecek ve onlarda görecekler.... HAK geldi batıl zail oldu........

hicr@n Çevrimdışı

hicr@n

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
08-27-2007 acilmis bir konu sudenur bacım,yane aradan 3 sene gecmis.
Hala kimse sevinemiyor malasef : (

Selametle

Üst Ana Sayfa Alt