Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

olmasaydın olmazdık yalanı

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
SELAMÜN ALEYKÜM ÖNCELİKLE OLMASAYDIN OLMAZDIK CÜMLESİNDE BİR AÇIKLAMA GETİRMEK İSTİYORUM.

BU KELİME BİLİME GÖRE BİR DEFA SAÇMADIR. MÜSLÜMAN OLMUŞ KİŞİLERE GÖRE NEOLDUĞU KİMLERDEN OLDUNUN BİR ÖNEMİ YOK (İSTER ATATÜRKÇÜ İSTE NURCU OLSUN) OLMAZ İSE OLMIYACAĞIMIZ YEGANE VARLIK ALLAH DIR.

BUNU KABÜL EDIYORUM DEYİP AMA ATAMIZDA ÇOK DEĞERLİ OMASAYDI OLMAZDIK DİYEN KİŞİ BİRDEFA ALLAHA ORTAK KOŞMA GİBİ BİR DURUM VAR GİBİ ?
DOLAYISI İLE MÜSLÜMANLAR İÇİN BU SÖZ DİNDEN ÇIKMAYA DOĞRU GİDER
BUNU GEÇELİM.

BİRDE BİLİMSEL KISMINA BAKALIM.

OLMASAYDIN OLMAZDIK CÜMLESİ DARWİNİ BİLE (ALLAHIN LANETİ ONA OLSUN) GÜLDÜRECEK . BİR TEORİDİR. HOŞ ŞUANDA PEK GÜLEBİLECEK DURUMDA OLDUĞUNU SANMIYORUM :).

PEKİ BU SÖZ NERDEN ÇIKTI . BU SÖZ ALLAHI AÇIKCA İNKAR EDEN KİŞİLERCE ÇIKTI.

1=BİRDEFA OLMASAYDIN OLMAZDIK CÜMLESİ İLE ALLAHIN VARLIĞI İNKAAR EDİLİR. ÇÜNKÜ KAFİRLER BİLİYORKİ MÜSLÜMANLARA GÖRE OLMASAYDI OLMIYACAKLARI TEK ŞEY ALLAHDIR.

HZ ÖMERİN (ALLAH ONA RAHMET ETSİN) HALİD BİN VELİDİ (ALLAH ONA RAHMET ETSİN). GÖREVDEN ALDIĞI OLAYI HATIRLAYIN İŞTE BUNUN GİBİ BİR ADEM OĞLUNUN TANRILAŞTIRILMASINDAN KORKUYORDU.

K Çevrimdışı

Kozzsoy

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
sen olmasaydın diye başlayan bir hadis (!) var ya onun çakması bir söylem ,,,

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
sen olmasaydın diye başlayan bir hadis (!) var ya onun çakması bir söylem ,,,

“Sen Olmasaydın (Sen Olmasaydın) Alemleri Yaratmazdım”

Hadis Ulemasından; İmamı Abdul Fettah Ebu Gudde, Acluni, Aliyyul kari, Hac Ahmet, Kavukcu, Sagani ve Şevkani bu sözün hadis olmadığını söylerler.
Fevaid-Şevkani-sy.326-hd.no(18) Keşfül hafa-Acluni-c.2-sy.214-hd.no(2124) Lülü-Kavukcu-sy.154 hd.no(452) Masnu-Aliyyul kari-sy.150-hd.no(255) Mevzuat-Aliyyul kari-sy.295-296-hd.no(385) Münteka-Hac Ahmet-sy.609-hd no(914) Risaletül Mevdua-Sagani-sy.7
Beyhakî'ye göre hadis zayıftır İbn Maîn, Ahmed b Hanbel, Nesâî gibi muhaddisler seneddeki ravilerden Abdurrahman b Zeyd'in zayıf olduğunu söylemişlerdir.
İbnü'l-Cevzî el-Mevzûatü'I-Kübra'da (i/288) "Bu hadis, hiç şüphesiz uydurma bir hadistir. Senedinde meçhul ve zayıf raviler bulunmaktadır", diye reddetmiş ve hadisin senedindeki raviler hakkındaki muhaddis imamların görüşlerini nakletmiştir.
İmam Zehebî bunun mevzu olduğunu söylemiştir İbn Kesîr'in Târih'inde batıl olarak değerlendirdiği bu habere Hafız İbn Hacer el-Askalanî Lisânu'l-mîzan'ında muvafakat göstermiştir.
İbn Teymiyye bu konuda şunları söylüyor:

"el-Hâkim'in bu hadîsi rivayet etmiş olmasına karşı çıkılarak reddedilmiştir.
Üstelik bizzat kendisi "Kitâbü'l-Medhal ilâ-Ma'rifeti's-Sahîh mine's-Sakim" (Sahîh Hadîsi Sakîm Haberden Ayırmaya Giriş) adlı eserinde şunları söylemektedir:
"Abdurrahmân b. Zeyd b. Eşlem, babasından, üzerinde düşünen hadîs erbabının gözünden bizzat onun tarafından uydurulduğu kaçmayacak olan mevzu hadisler rivayet etmiştir".
Ve yine diyorum ki: Hadîs âlimlerinin ittifakıyla Abdurrahmân b. Zeyd b. Eşlem, zayıf bir râvî olup çok çok hata yapan birisidir.
Ahmed b. Hanbel, Ebû Zür'a, Ebû Hatim, Nesâî, Dârakutnî ve diğer hadîs otoriteleri onun zayıf olduğunu belirtmişlerdir.
Ebû Hatim İbn Hibbân şunları söyler:
"Abdurrahmân farkında olmaksızın haberleri maklûb hâle getirir, altını üstüne çevirirdi. Rivayetlerinde mürsel haberleri merfû, mevkufları müsned göstermesi gibi durumlar o kadar çoğaldı ki, terkedilmeyi haketti". (İbn Teymiyye Külliyatı c:1, s: 336)
Ayrıca bu hadis yaratılış gayesini apaçık belirten ayetlere de ters düşmektedir.
"O, hanginizin daha güzel amel yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır. O, mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır." Mülk 67/2

"Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım." Zariyat 51/56

Bu tür hadisler daha çok tasavvufu ve şia yı benimsemiş olanların kitaplarında bulunabilir.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
iSelamunaleykum kardeşler,

Benim de hayallerimden bir tanesi de şu putları kırmaktır. Bir gece dolaşacaksın teker teker hepsini kıracaksın sonra videolarını bütün sosyal paylaşım sitelerinde paylaşacaksın. Bu insanların ve müslümanların üzerinde güzel bir etki oluşturur inşallah.

R Çevrimdışı

Rebi3

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olmasaydı olmazdık açılımı: Beton kemal olmasaydı bu kadar atatürkçü putperest müşrik, zinakar şarapçı pislikler , gaspçılar tecavüzcüler hırsızlar , ağzı salyalı müslümanlara saldıran islam düşmanları nerden türeyecekti. Belkide bunu kastediyorlar.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olmasaydı olmazdık açılımı: Beton kemal olmasaydı bu kadar atatürkçü putperest müşrik, zinakar şarapçı pislikler , gaspçılar tecavüzcüler hırsızlar , ağzı salyalı müslümanlara saldıran islam düşmanları nerden türeyecekti. Belkide bunu kastediyorlar.

Allah seni şehadetle rızıklandırsın kardeşim, ne de güzel söyledin.

K Çevrimdışı

Kuşçu

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Aleyküm Selam ve Rahmetullah.

akhi aman dikkat et etrafta kamera felan olmasın.Kırmadan önce iyi bir keşif yapmak lazım ki Allah (svt) korusun tağut tc ve tağut mahkemeleri ile muhatap olmak zorunda kalmayalım.Sende biliyorsun ki putlara tapanların putları kırıldığında putu kıranlara ceza verirler.Mekke Müşrikleri = Kamalistler

Akhi aslında benim istediğim şey insanlar artık bilsinler gerçekten müslümanlar var. Nebevi dönemdeki cahiliyeden bahseden cahiller artık kendilerini görsünler. Hatta o putları kırdıktan sonra, "ey kendini çağdaş sanan cahiller, söyleyin bana mekke cahilleri mi daha cahildi yoksa siz mi daha cahilsiniz. Ey cahiller mekke cahilleri 360 put yapmıştı ama görüyorum ki sizin putlarınızın sayısı bile belli değil. Ey cahiller, mekkeli cahiller Allah'a şirk koşuyorlardı, ama görüyorum ki sizi ataputa şirk bile koşturmuyorsunuz." demek...

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Olmasaydi kelimesi kader konusuna da giriyor aslinda.
Olmasaydin ile baslayan cumlenin kendisi bastan bozuk.
Bu bilgi sakli kalmak kaydi ile
Olmasaydi ne guzel olurduk :D

Daha guzel bi slogan buldum

Suriye , irak, filistin, afganistan.... daki mazlumlarin cevabi: Olmasaydin Ölmezdik.
Bitane daha
Turkiyedeki kafirlerin agzindan:eek:lmasaydin kafir olmazdik

Slogan cok :D
Turkiyedeki hrisriyan ateist ve yahudiler: olmasaydin turkiyede olmazdik
Türkiyede katledilen musluman alimlerin agzindan; Olmasaydin Ölmezdik
Turkiyedeki yabanci sermayenin agzindan; olmasaydin gelmezDik

Olmasaydin, olmasaydin. Laf cok.
Olmasaydin , bunca musluman oldurulurken ,topyekun belki de evimizde oturmazdik.
Olmasaydin, belkide aglanacak halimize gulmezdik.

Ama oldun. Ama sen de ÖLDÜN.
Yücesin , büyüksün öylemi,
madem öyle
Ölmeseydin!!!!

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
Olmasaydi kelimesi kader konusuna da giriyor aslinda.
Olmasaydin ile baslayan cumlenin kendisi bastan bozuk.
Bu bilgi sakli kalmak kaydi ile
Olmasaydi ne guzel olurduk :D

Daha guzel bi slogan buldum

Suriye , irak, filistin, afganistan.... daki mazlumlarin cevabi: Olmasaydin Ölmezdik.
Bitane daha
Turkiyedeki kafirlerin agzindan:eek:lmasaydin kafir olmazdik

Slogan cok :D
Turkiyedeki hrisriyan ateist ve yahudiler: olmasaydin turkiyede olmazdik
Türkiyede katledilen musluman alimlerin agzindan; Olmasaydin Ölmezdik
Turkiyedeki yabanci sermayenin agzindan; olmasaydin gelmezDik

Olmasaydin, olmasaydin. Laf cok.
Olmasaydin , bunca musluman oldurulurken ,topyekun belki de evimizde oturmazdik.
Olmasaydin, belkide aglanacak halimize gulmezdik.

Ama oldun. Ama sen de ÖLDÜN.
Yücesin , büyüksün öylemi,
madem öyle
Ölmeseydin!!!!

Ey iman edenler, inkar edenler ile yeryüzünde gezip dolaşırken veya savaşta bulundukları sırada (ölen) kardeşleri için: "Yanımızda olsalardı, ölmezlerdi, öldürülmezlerdi" diyenler gibi olmayın. Allah, bunu onların kalplerinde onulmaz bir hasret olarak kıldı. Dirilten ve öldüren Allah'tır. Allah, yaptıklarınızı görendir. (Al-i İmran Suresi, 156)

E Çevrimdışı

ENSARİ

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
olsaydı,bulsaydı boş laflar geçmiş zaten olmuş bunun tekerrürü mümkün değil,gelecek ise zaten kaderimizde olanı yaşayacağız onada mani yok imtihan sadece geleceğimizi bilmediğimiz içinde ümit ile korku arasında kalıp geleceğimizin hayırlarla olması için Rabbimizden tevekkül ile beklemek..ve gayret etmek..dünya bir nevi Ahiretin tarlası herkes burada ektiğini orada biçecek ,onun için her kul akibeti dahilinde olacak işler kendisine kolaylaştırılır cennetlik kul cennetlik ameli işler,cehennemlikte cehennemlik amelini işler..yaşarken ümit ve korku bir arada acaba akıbet nasıldır diye..eğerki son nefeste Rabbim bize ihsan kapısınıda açarsa o zamanda Rabbim mutlak Rahmet sahibidir,affedicidir zannımızla bu alemden göçmek..

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
bazı kardeşler put kırmaktan bahsediyor kardeşler unutmayın bu asrın putu . taşdan değil .5 taş kırsanız 1000 taş dikilir . mesele kalplerdeki puthane inancı bitirmek.

bir atatürkçü kardeşin daha selefin akidesdine dönmesine az kaldı bize düşen bunu anlatmak .

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest

Pek önemli bir proğram değil ama,
Bu adamı gözden düşürmek islamı yükseltmektir.
Vakti olanlar izlesin veya dinlesin.

M Çevrimdışı

musab99

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

Pek önemli bir proğram değil ama,
Bu adamı gözden düşürmek islamı yükseltmektir.
Vakti olanlar izlesin veya dinlesin.

Fatih tezcani dinlerken , koc u anlatiyordu lakin benim aklima nedense hep akepe ve fethullah gulen grubu geldi.

Konusmasinin bir bolumunde diyorki "kimin dis baglantisi varsa , kemalizmi savunuyor " Guzelde akpepe ozellikle ortadoguda yukselen islami hareketin onune set cekmek icin kurulmus ,islamin ve demokrasinin bir arada olabilcegi kanitlyan guzel bir ornek olusmasi icin destek verilmedimi??

Tayyip yasalar geregi muhtar bile olamazken ne isi vardi 4 kasim 2002 de beyaz sarayda?? Yada misirda demokrasi havariligi yapma isine nasil bir cevap verilir. .Yada yahudi cesaret odulu verilirken , fatih tezcan nerdeydi??

Fethullah gulen grubuna girmiyorum dahi , bu gun akepnin icindekiler bile onlar icin neocon diyorlar , ama vakti zamaninda tayyip bugun neocon dedikleri adamlari ,yargi ,polis ve egitimde en ust duzeye getirmedimi??

Sunu basta belirteyim kufur tek millettir , kemalizmi osu busu birdir. Ortadoguda diktatorlerin devrilmesi ile ergenekon davasi ve kemlizmi yoketme cabasi ayni doneme denk gelmesi tesadufmu??
Hocam en tehlikeli yalan gercege en yakin olan yalandir . Onun icin batilla yolla hakki getirmek istedigini dile getirenlere karsi biraz daha dikkatli olmaliyiz

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fatih tezcani dinlerken , koc u anlatiyordu lakin benim aklima nedense hep akepe ve fethullah gulen grubu geldi.

Konusmasinin bir bolumunde diyorki "kimin dis baglantisi varsa , kemalizmi savunuyor " Guzelde akpepe ozellikle ortadoguda yukselen islami hareketin onune set cekmek icin kurulmus ,islamin ve demokrasinin bir arada olabilcegi kanitlyan guzel bir ornek olusmasi icin destek verilmedimi??

Tayyip yasalar geregi muhtar bile olamazken ne isi vardi 4 kasim 2002 de beyaz sarayda?? Yada misirda demokrasi havariligi yapma isine nasil bir cevap verilir. .Yada yahudi cesaret odulu verilirken , fatih tezcan nerdeydi??

Fethullah gulen grubuna girmiyorum dahi , bu gun akepnin icindekiler bile onlar icin neocon diyorlar , ama vakti zamaninda tayyip bugun neocon dedikleri adamlari ,yargi ,polis ve egitimde en ust duzeye getirmedimi??

Sunu basta belirteyim kufur tek millettir , kemalizmi osu busu birdir. Ortadoguda diktatorlerin devrilmesi ile ergenekon davasi ve kemlizmi yoketme cabasi ayni doneme denk gelmesi tesadufmu??
Hocam en tehlikeli yalan gercege en yakin olan yalandir . Onun icin batilla yolla hakki getirmek istedigini dile getirenlere karsi biraz daha dikkatli olmaliyiz

+10

farkındayız Çevrimdışı

farkındayız

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi

şimdi izledim. aynı hisler bende de oldu.
inşallah bu dalga aQp yi de , fg yi de deşifre edecek gibi hissediyorum.
Cehalet başa bela. Tebliğ şart. Bu ara içerden dışardan herkes birbiri üstüne hamleler yapıyor. Ciddi ciddi restleşmeler oluyor artık. Bugün yabancı bi gazetede yine RTE nin artık sınırı aştığıyla ilgili bi haber daha çıkmış. Artık herkesin aklını başına alma vakti.
Sıradaki ülke artık biziz. Hamleler de hep bunun üzerine . Korkular ve panik stratejiler de bundan.
Ve beklediğim cümle , Bakalım kim "Kral Çıplak "diyecek.

E Çevrimdışı

Ebu & Dücane

Guest
bunlar kafir olmalarını atalarına borçlu olduklarını düşünüyorlar.o yüzden haklılar.o olmasaydı belki müslüman olacaklardı,olamayıp yücelttikleri kişiyi ilah mertebesine soktukları için bu yüzden atalarına ahirette lanet okuyacaklar.islamı da kendi akıllarına göre tevil ve tahrif ediyorlar.akıllarının önüne nakli kesinlikle koymuyorlar.din adına kendi belirledikleri küfür esaslarını asıl müslümanlara dayatmaları ve zorbalıkla kabul edilmesi için baskı ve tehdit yapmaları çok kötü.Geçen 10 kasım törenlerinde babası islami konularda hassas olan birisinin çocuğuna pazar olmasına rağmen 10 kasım törenlerine öğretmenleri saat 8 de gelmeleri için ikazda bulunup,gelmeyenleri açık açık tehdit etmiş.Sonra gelemeyen öğrenciler hasta ve yol uzunluğu nedeniyle gelememesine rağmen isimleri disiplin kuruluna verilecekmiş.Disiplin kurulunda yüz kızartıcı suç olarak sicillerine işleteceklermiş.Yuh yani.

M Çevrimdışı

MuhammedRabbani

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
“Sen Olmasaydın (Sen Olmasaydın) Alemleri Yaratmazdım”

Hadis Ulemasından; İmamı Abdul Fettah Ebu Gudde, Acluni, Aliyyul kari, Hac Ahmet, Kavukcu, Sagani ve Şevkani bu sözün hadis olmadığını söylerler.
Fevaid-Şevkani-sy.326-hd.no(18) Keşfül hafa-Acluni-c.2-sy.214-hd.no(2124) Lülü-Kavukcu-sy.154 hd.no(452) Masnu-Aliyyul kari-sy.150-hd.no(255) Mevzuat-Aliyyul kari-sy.295-296-hd.no(385) Münteka-Hac Ahmet-sy.609-hd no(914) Risaletül Mevdua-Sagani-sy.7
Beyhakî'ye göre hadis zayıftır İbn Maîn, Ahmed b Hanbel, Nesâî gibi muhaddisler seneddeki ravilerden Abdurrahman b Zeyd'in zayıf olduğunu söylemişlerdir.
İbnü'l-Cevzî el-Mevzûatü'I-Kübra'da (i/288) "Bu hadis, hiç şüphesiz uydurma bir hadistir. Senedinde meçhul ve zayıf raviler bulunmaktadır", diye reddetmiş ve hadisin senedindeki raviler hakkındaki muhaddis imamların görüşlerini nakletmiştir.
İmam Zehebî bunun mevzu olduğunu söylemiştir İbn Kesîr'in Târih'inde batıl olarak değerlendirdiği bu habere Hafız İbn Hacer el-Askalanî Lisânu'l-mîzan'ında muvafakat göstermiştir.
İbn Teymiyye bu konuda şunları söylüyor:

"el-Hâkim'in bu hadîsi rivayet etmiş olmasına karşı çıkılarak reddedilmiştir.
Üstelik bizzat kendisi "Kitâbü'l-Medhal ilâ-Ma'rifeti's-Sahîh mine's-Sakim" (Sahîh Hadîsi Sakîm Haberden Ayırmaya Giriş) adlı eserinde şunları söylemektedir:
"Abdurrahmân b. Zeyd b. Eşlem, babasından, üzerinde düşünen hadîs erbabının gözünden bizzat onun tarafından uydurulduğu kaçmayacak olan mevzu hadisler rivayet etmiştir".
Ve yine diyorum ki: Hadîs âlimlerinin ittifakıyla Abdurrahmân b. Zeyd b. Eşlem, zayıf bir râvî olup çok çok hata yapan birisidir.
Ahmed b. Hanbel, Ebû Zür'a, Ebû Hatim, Nesâî, Dârakutnî ve diğer hadîs otoriteleri onun zayıf olduğunu belirtmişlerdir.
Ebû Hatim İbn Hibbân şunları söyler:
"Abdurrahmân farkında olmaksızın haberleri maklûb hâle getirir, altını üstüne çevirirdi. Rivayetlerinde mürsel haberleri merfû, mevkufları müsned göstermesi gibi durumlar o kadar çoğaldı ki, terkedilmeyi haketti". (İbn Teymiyye Külliyatı c:1, s: 336)
Ayrıca bu hadis yaratılış gayesini apaçık belirten ayetlere de ters düşmektedir.
"O, hanginizin daha güzel amel yapacağını sınamak için ölümü ve hayatı yaratandır. O, mutlak güç sahibidir, çok bağışlayandır." Mülk 67/2

"Ben cinleri ve insanları, ancak bana kulluk etsinler diye yarattım." Zariyat 51/56

Bu tür hadisler daha çok tasavvufu ve şia yı benimsemiş olanların kitaplarında bulunabilir.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Buda sakıncalı:)

image.jpg

Üst Ana Sayfa Alt