Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Soru Online Kuran öğrenme siteleri veya uygulamaları

G Çevrimdışı

_Gurbetçi_

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamun aleyküm. Kuran okumasını ne yazık ki bilmiyorum. Gurbet ellerde büyüdüm. Anne Babam da bu konulara duyarsız olduğundan küçüklüğümde öğrenemedim.
Neyse ki dinimi öğrenip yaşamaya çalışıyorum.
Kuran okumayı öğrenebileceğim tavsiye ettiğiniz bir site veya uygulama var mı?
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Selamun aleyküm. Kuran okumasını ne yazık ki bilmiyorum. Gurbet ellerde büyüdüm. Anne Babam da bu konulara duyarsız olduğundan küçüklüğümde öğrenemedim.
Neyse ki dinimi öğrenip yaşamaya çalışıyorum.
Kuran okumayı öğrenebileceğim tavsiye ettiğiniz bir site veya uygulama var mı?
Cevaplar için şimdiden teşekkür ederim.
ve Aleyküm Selam
Bir elif ba bulup Kur'ân'ı bilen biri ile çalışabilirsen mükemmel olur ama yapamıyorsan da hem kitapçığı(pdf de olur) olan, hem de uygulaması olan bir elif ba ile de çalışabilirsin. Veya internette ders videoları da mevcut...

Ancak madem ki Kur'ân'ı öğrenmek istiyorsun, şuna da dikkat et: Kur'ân'ı öğrenmek demek sadece anlamını bilmeden Arapça bir yazıyı okumak demek değildir. Kur'ân'ı öğrenmek demek; onun ahkâmını, kıssasını, emrini, sakındırmasını ve bunların tefsirini bilmek, sindirmek ve onunla amel etmek demektir. Yani hakkını vererek okumak budur. Buna dikkat et inşâAllah.

Üst Ana Sayfa Alt