Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Örtümü Kendi Ellerimle Çıkardım

Ö Çevrimdışı

Özlem

Üye
İslam-TR Üyesi
Öncelikle Bu metup Mektup Yayıncılığın Vicdan Azabı Kitapından Alınmıştır Yazarı Şahsım Değildir...

Orta üçüncü sınıfı okuyordum …. Okulun sonlarına doğru İslami tesetture girmiştim. Okul bitince daha güzel kapanacaktım. Hatta çarşaf giymeyi bile okdar istiyordum ki?.... hem dinimi güzelce öğrenecek ve başkalarına da öğretecektim. Hem kendim okuyacak hem de talebe okutacaktım… böyle düşünceler içinde zaman yine delice geçi vermişti farkında olmadan. Derken yıl sonu geldi ve karnemi aldım. İki dersten kalmıştım… fazla üzülmedim, her halde imtihanlara gürünce verirdim…
İmtihan günleri nihayet gelmişti. İşte benim azabım imtihan günü başlamıştı. Örtülü imtihana girmem yasaktı… ne yapacaktım? Ben böyle düşünürken etrafımdakiler, beni benden çok daha iyi düşündüklerinden mükemmel(!) fikirlerini söylemden edemediler…. “iki ders bu nasılsa verirsin….” “diploma ilerde lazım olur” “ne olacak canım, iki kere başını açacaksın. Sanki hiç açmadın mı?.” “hem sen kendin isteğinle açmıyorsun ki, kim açtırıyorsa günah onun olur.” “ o kadar okudun hiç olmazsa sonunu getir…” “sen bir git beklide öğretmenler seni idare ederler, başını açtırmazlar. Bir dene bakalım?”
Evet işte ben bu son söze dayanarak isteksizce okula gittim. İmtihan yerine girerek hemen müdahale edildi. “başını aç, öyle gir.” …. “açmazsam olmaz mı?” diyebilmiştim sadece… “olmaz bu okulun kuralıdır….”cevabını aldım… daha fazla ısrar etmeye ne gücüm nede imanım vardı… sesimi çıkaramadım. En yakın arkadaşım bile “bir şey olmaz” aç demesiyle, kendi ellerimle başımın örtüsünü aldım….

İşte bir dünyevi imtihanı kazana bilmek için ALLAHA c.c boyle isyanda bulundum. Erkek öğretmenler, erkek öğrenciler vardı orada…. ALLAHIN onlardan gizlenmemi “FARZ” kıldığı saçlarımı kendim açarak teşhir oldum. Nasıl yaptım. ALLAH c.c “kapat” emrini vermişti… bende emre karşılık kendi cüzi irademle “aç” emrini verdim ellerimle… oysa ben fetva makamında değildim?... İslam insanların kendi mantıklarına göre yaşanamayacağına göre?... peki ben bu kararı neye göre vermiştim acaba?... böyle bir saatlik isyan içinde ALLAHIN yüce emrini hiçe saymış, çiğnemiş ve sahte ilahları sevince boğmuştum. Ban ne oluyordu ki, ben Kuran dışına çıkıyordum?... “zorda kalınca başını aç” emri hangi hadisde hangi ayette vardı? Ashap kadınlarının hangisi örtüsünü kendi eliyile kafire vermişti?... İslam tarihinde böyle bir olayın olmadığına ve İslama ek yapılamayacağına göre, ben bu fiilimle İslam dışına çıkmamış mıydım acaba? Demek ki, bu hareket İslami değil, isyani bir hareket idi…
Bir saatlik isyandan sonra, bir leş halini alan bedenimi sürükleyerek eve geldim. Bu isyanın üzerimde büyük bir ağırlığı vardı… RABBİMİN emrini ihlal etmenin azabı!...
Bimem bundan daha büyük azap olabilirmiydi?... bundan daha korkuncu düşünülemez heralde?.... ruhumun şimdi çektiği azab acaba ne zaman ahrette çekeceğim azabın kaçta kaçıydı?....
Eve girdim…. Ablam merakla bana hemen sordu:
- başını açtınmı?
- Evet…
- Yani başını açtın… yalan mı diyorsun yoksa?... şaka mı?
- Sus!... üstüme gelme.. ben zaten yeterince sıkıldım…
- İmtihan nasıl geçti peki?
- Heralde kalırım
- Asıl büyük imtihanı küçük imtihana girmekle kaybetmiş oldun. ALLAH seni denedi ve sen imtihanı kaybettin. Fransızcadan geçsen ne çıkar, ahreti kazanma imtihanından geçemedikten sonra?... diplomanı alsan ne fark eder, ahiret diplomasını kaybettikten sonra?... doçent, doktor, prof. Olsan ne çıkar; İslamdan taviz vermeyen, tağuta boyun ve RESULULLAHIN s.av yolunda yürümeyen bir Müslüman olduktan sonra.
Bir saniye bile baş örtüsüz kalmayı zillet, alçaklık ve şerefsizlik telakki eden İslam kadınlarını ağlattıktan ve gücendirdikten sonra “müslümanım” demek abes kaçmaz mı?
- peki abla niçin imtihana girmeden söylemedin?... ozman girmezdim ama?....
- “bir şey söylememe lüzum yoktu. Zira İslam gerekeni söylemiştir. Emirler açık ve net şekilde meydandadır…
- Evet haklısın… Bilerek yaptım… her şeyi biliyordum …
Doğruydu… Fakat olmuştu bir kere… çekmiştim isyan bayrağını bir kere?... şimdi bu akan göz yaşlarım, bilmem benim isyanımın cezasını siler mi ahirette… bu ALLAHIN c.c emirlerine karşı ihanetimin ahrette hesabını nasıl soracaktı acaba benden?... ya ALLAH bana “kulum” demezse?.... ya PEYGAMBERİM s.a.v bana “ümettim” demezse? Birde ashap kadınları benden yüz çevirirse?...
İşte böyle bütün ısrarlara rağmen ikinci imtihana girmedim.. BAŞINI AÇARAK OKUYAN KARDEŞLERİM; bu haraket İslami değil isyanidir. Başınızı açarak geçirdiğiniz zaman zarfında, ALLAHIN ilahlığından çıkıp, nefsiniz ve diğer ilahların emrine girmiş oluyorsunuz. Zira bu emir ALLAHTAN değil başkasında gelmiştir.başka ilahların emrine girmek Müslüman’ı kahretmemeli… en büyük azabı diploma almadığımız için değil, ilahlara boyun eğdiğimiz için çekmeliyiz

deli Çevrimdışı

deli

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
bacımızın hassasiyetinden çok etkilendiğimi bilmenizi isterim. ne zor birşey değilmi yüzlerce kişininyanlış dediği bir şeye sırf Allah doğru diyor diye savunmak ve o uğurda zulümde uygulansa direnmek, sabretmek.

bu konuyu okuduktan sonra dün duyduğum bir haber geldi aklıma. konuyla alakalı olduğu için paylaşmak istedim sizlerle.

habere göre sütçü imam üniversitesi kayıtlarına gelen bir öğrenciye başını açmadan kaydını yaptıramayacağı söylenmiş. kız haliyle iki gözü iki çeşme... başını açmayarak verdiği cevap ne kadar açık değilmi. isterseniz misallendireyim

bir tarafta görevli; bu okulda Allahın emirleri geçmez. burada bizim kural koyucularımızın emri geçer ve herşey onların belirledikleri ölçüler içerisinde gerçekleşir

müslüman bacımız ise; ben bu tesettürümü sırf Allah emrediyor diye ve onun belirlediği ölçüler içerisinde takıyorum. ben kendime hüküm koyucu olarak sadece Allahı tanıyorum ve yalnız onun kurallarına uyarım.

kapıdaki görevli; allahın hükmüne isyan edip başını açmadıkça (bizim hüküm koyucularımızı kabullenmedikçe ) bu okuldan giremezsin.

alınmadığı okulda hangisi biliyormusunuz. sütçü imam üniversitesi. hani ermeni askeri müslüman bacımızın peçesine el uzatmıştıda onu alnından vurmuştu. (peçeden bahsediyoruz kardeş hani bayanların yüzünü örten bez parçası varya.birde tesettüre el atılsa o dönemde olacakları siz düşünün)
saygıdan ötürü müslümanın peçesini açan kafiri vuran adamın ismini koydukları üniversiteye bu gün tesettürlü kardeşlerimiz alınmıyor. ne komik değilmi bu devlet işleri.

üstelik kardeşler bu zulümü yapan insanlar(!!!) ne özlemi,ne sena yı , ne hasnayı, ne ayşeyi ne fatmayı tanımıyor. insan tanımadığı kimseye düşmanlık besleye bilirmi?

birde kardeşler o tesettür denilen bez parçasına değer katan Allahın ölçüleri içinde kullanılıp kullanılmaması. bir bayan o tesettürü beline dolasa,omuzlarına atsa, hatta siyah çarşafını çıkarıp elbisesine farklı bir model yapsa veya çeşitli şekillerde giyip okula girmeye kalksa sorun yok. ama Allahın emri doğrultusunda giyinmeye, örtünmeye kalksa sesler yükseliyor ''hoop orada dur Allahın ölçülerini bu okulda uygulayamazsın, o tesettürünü bizim kural koyucularımızın emrettiği şekilde gelirsen olur'' deniyor.

demekki kardeşler buradan çıkan sonuş o insanlar bizleri tanımadıkları ve Allahın ölçülerini kabul etmedikleri için düşmanlıkları Allaha ve dinine. yoksa bizlere değil.

ve kardeşler için acı tarafı da görevlininde , müslüman bacımızında nüfus cüzdanlarında müslüman yazması.

müslüman bacılarımıza sesleniyorumki... kardeşlerim bu davada bizlerde varız ama Allah rızası için hangi şartlar altında olursanız olun başlarınızı bırakın açmayı, aklınızdan bile geçirmeyin. Allahı o gafillerin yaptıklarındanda habersiz sanmayın. onların hesabı yakındır. çokta çetin bir azap hazırlamaktadır rabbim o insanlar için.

ALINTI,KES,KOPYALA,YAPIŞTIR DEĞİLDİR. TAMAMİYLE KENDİ DUYGULARIM VE SAMİMİMİYETİMLEDİR

Ş Çevrimdışı

şehadet81

Üye
İslam-TR Üyesi
Asıl büyük imtihanı küçük imtihana girmekle kaybetmiş oldun. ALLAH seni denedi ve sen imtihanı kaybettin. Fransızcadan geçsen ne çıkar, ahreti kazanma imtihanından geçemedikten sonra?... diplomanı alsan ne fark eder, ahiret diplomasını kaybettikten sonra?... doçent, doktor, prof. Olsan ne çıkar; İslamdan taviz vermeyen, tağuta boyun ve RESULULLAHIN Selamun Aleykumv yolunda yürümeyen bir Müslüman olduktan sonra.
:helal

Üst Ana Sayfa Alt