Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Örümcek adam namaz kılyor

M Çevrimdışı

meftun

Üye
İslam-TR Üyesi
Geçtiğimiz günlerde Diyanet İşleri Başkanlığı çocuklar için bir namaz kitabı çıkardı; fakat bu kitap hiç de rastladığımız türden değil.
Diyanet İşleri Başkanı yaptığı açıklamada şunları söyledi: �Çocuklarımızın ilgisini çekecek bir namaz kitabı düşünüyorduk. Bunun için sevilen bir çizgi kahraman olan Örümcek-Adamı kullanma fikri bize uygun geldi. Biliyorsunuz Örümcek, mağaranın girişine ağ örerek müşriklerin girmesine engel olduğu için İslam dünyasında ayrı bir yeri vardır.

Kitabın içerdiği temel dini bilgilerin yanı sıra sonuna da bir Örümcek-Adam macerası eklenmiş. Fakat bu çizgi romanda bildiğimiz Örümcek-Adam`la karşılaşacaklarını uman küçükler hayal kırıklığına uğrayacaklar, çünkü burada namazı kaçırmak üzereyken örümcek hisleri zil çalan, suçlularla savaştıktan sonra dini sohbete giden bir Örümcek-Adam profili çizilmiş. Kitabın sonunda Örümcek-Adam`ın kendisine özenen çocuğa söylediği söz ise kitabın genel düşüncesini özetliyor: En büyük süper kahramanlık kişinin kendi ahiretini kurtarmasıdır.

TABİKİ YİNE BİR İNTERNET MUZİPLİĞİ HABERİN ASLI AŞAĞIDA
http://www.haber7.com/haber.php?haber_id=193253

 
U Çevrimdışı

uksimu

İyi Bilinen Üye
Frm. Yöneticisi
yazıklar olsun bunu yapanlara. örümcek adamdan ögreneceklerine türk karakteri çiz. yada resulden ögrenmeleriniş sagla. kahraman olarak sahabeleri göster onları süper kahraman edinsinler. sen daha bir sahabenin kahramanlgıı adında bir tane sahabeninn kitabını çıkarmamışsın. örümcek adam safsatasınımı yayınlıyorsun. kafirin süper kahramanıyla ögrenilen namaz müminin helakıdır. hem zaten bu örümcek adamı kaç yaş grubu takip eder severki. yani onun vermek istedigi özeti manayı kaç yaş grubu anlayabilir. kaç yaşın üstündekiler ise bu neyaw zaten bilioz der?.

helak olsunlar yürkelertinde pislik bewsleyenler. avrupaya kendimizi yamayacaz diye ne sahtekarlıklar ne adilikler yapıolar. örümcek adamı sevmelerini engelle sene onu sevenlere onun namaz kıldıgını göstermek yerine. ?. yazıklar olsun bu ümmetin alimleri diye ortalarda gezenlereki ya onlar islam ümmetini ahmak aptal diye görüyorda böle kandırırız diye düşünüyolar. yada hakikaten ümmet ahmak aptalki bunlara karşı çıkmıor. haklılar diye düşünüyor.

unutmadan ben şimdi bazılarına göre yobaz olurum . ne var iyi düşünmüşler diyenler çıkar aradan beriden .

bende derimki ALLAH resulu nezmaan br kafirin güzelligini göstermişte ümmete islamı öle sevdirmiş. hele bi,rde çoculara gelecegin geleceklerine hanghi kafiri güzerl göstermiş?. onu kullanarak islamı anlatmış.

bana bir örnek verin bende susup oturayım kabul edeyim bu saçmalıgı.

selam ahmak olmayan müminlere.
EGER OLSAYDIYA EL CEVAB!!!
 
K Çevrimdışı

kıtmir

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
s.a
bize dinimizi sahabe efendilerimizle efendimizle anlattılar bu çizgi roman karakteleriyle değil allahım dinimizi çocuklarımıza öğretmek için nelerle uğraşıoruz demekki ya biz becereksisiz yada bizi kandırıyorlar
 
M Çevrimdışı

meftun

Üye
İslam-TR Üyesi
Yavaş uksimu kardeş yine çoştun. haberin tamamını okusaydın bunun bir internet muzipliği olduğunu görürdün. verdiğim linkte bunlar yazıyo zaten haybedergi adlı mizah dergisinin şakası bu. Sanırım bizlerin en büyük sorunu bu araştırmadan yorum yapmaya kalkmak. selametle
 
U Çevrimdışı

uksimu

İyi Bilinen Üye
Frm. Yöneticisi
meftun kardeşim yazımın sonundaki ''EGER OLSAYDIYA EL CEVAB!!!'' cümlesi zaten yazının tamamını okumamdan geliyor. muziplik oldugunuda bildigim halde yazdıgım bir yazıydıki önceden biline önlem alına. inş. yadırgamazsınız beni tam anlamadan bundan böyle.araştırmadan yorum yapmak gibi bir huyum yok hamdolsun. evet ümmetin en büyük sorunuda bu gerçekten.selametle
 
Üst Ana Sayfa Alt