Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

özellikle net ortamına yeni başlayan bacıların dikkatine'Chat'te Kaybolan İman!.. '

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ERKEK: s.a
KADIN:a.s
ERKEK:nasilsin kardesim?
KADIN:elhm iyiyim ya siz?
ERKEK:Allaha hamduseanlar olsun binlerce kez..
KADIN:amin ins.
ERKEK:nerelisiniz?
KADIN:niye sordunuz?
ERKEK:sohbet etmek icin ortak konular yakalamak lazim oacidan yani…
KADIN:özel konulara girmiyorum kusura bakmayin (kendini agirdan satan kadin tipi)
ERKEK:siz beni yanlis anladiniz kardes ben sadece islami konularda fikir alisverisi yapmak istiyorum.
KADIN:buyrun o zaman konu belirleyin?
ERKEK: peki konumuz izdivac olsunmu?
KADIN: olabilir.

ERKEK:Islamda evlilik sunnetmidir farzmidir sizce?
KADIN:kisiden kisiye degisir,kimine sunnettir kimine farzdir.
ERKEK:evet haklisiniz .Peki esinizde arayacaginiz vasiflar nelerdir?
KADIN:öncelikle dindar olmali,ruh guzelligi olmali,fedakar,vefakar ve cefakar olmalidir.
ERKEK:anliyorum efendimiz sav de oncelikle dindar olani secmemiz gerektigini ogutluyor.
KADIN:evet ya ben evlenecegim kiside ilk arayacagim ozellik kesinlikle dinine bagli olmasidir,yoksa evlenmem(sanki baska )Jistegi yok hanimefendinin nasilda bi cumlede ozetleyiverdi
ERKEK:bu arada islami etkinlkleriniz var mı?...
KADIN:evet ya siz?
ERKEK:bende.
KADIN:kime baglisiniz?
ERKEK:..... ya siz?
KADIN:...baglisyim
ERKEK:hmm.masAllah(cattin oglum kara carsafliya)
KADIN:Ne is yapiyordunuz?
ERKEK:özel bi sirkette satis temsilcisiyim(24 saatin 12 saatini chatte kiz tavlamakla harcarim diyecek degil ya)
KADIN:Allah muvaffak etsin helal kazanclar nasip etsin ins.
ERKEK:Allah razi olsun,siz ne ile mesgul olursunuz?
KADIN:bende iste basortusunden dolayi okumadim evdeyim(halbuki ya universiteyi kazanamamistir yada hic okumamistir taktige bakin hizaya gelin islam mucahidesi!)
ERKEK:ne kadar guzel demek inancinizdan taviz vermediniz(tahayyul kusatmistir erkegi,karsisinda hayallerinin mucahidesi bi es adayi!)
KADIN:yaaa ozel sorular sormayin lutfen ben buraya dini bilgi edinmek icin giriyorum baska bi )Jistegim yok.(nazina tukurdugumunun taktisyeni
ERKEK:peki konumuza donelim o zaman peygamber efendimizin,sahabe i kiramin evlilikleri gibi bi evlilik dusunebiliyormusunuz?
KADIN:nerdeeee tirnaklari bile olamayiz,hangi kadin aise ve hatice validelerimiz gibi sevilmek istemez ki(tava gelen mucahide!tiplemesi)
ERKEK:anliyorum ama onlari ornek alip onlar gibi sevmeyi sevilmeyi deneyebiliriz,onlar bizler
icin birer rehberdir(saadede gelen erkek tiplemesi)

KADIN:evet haklisniz?
ERKEK:kac yasindasiniz?
KADIN:23(sehvet bilinci esir alinca hayaller ayyuka cikar ve ozel konu fasli kapanir)
ERKEK:bende 26,sizi gorebilirmiyim cok iyi birine benziyosunuz?(nihayet asil mevzu gelmistir ve erkek niyetini ortaya koymustur)
KADIN:hayir.kimseye gorunmem(hanim kardesimiz kendini agirdan satar)
ERKEK:Bana guvenmiyormusunuz?sokakta carsida ne idugu belirsiz sarhos ve berduslar sizi gorebiliyor ve benim onlar )kadar bile degerim yok oylemi?(birazda duygu somurusu lazim
KADIN:peki ama bi seferligine baska gorunmem israr etmeyin lutfen(boylelikle asil maksatlar hasil olmustur)

Iste bu diyaloglar islami chat!odalarindaki haller,gerisini zihinlerinizde siz ekleyin.Tabi bu sozler iki kisi arasinda gibi gorunsede ayni sozler belki 100 kisiye soyleniyor.Gunluk yasantisinda selamun aleykum demekle yetinen zevat chatte AllahIN salami rahmeti bereketi ihsani ve ikramati uzerine olsun gibisinden uzun selamlar esliginde mukaddesati nefsi arzulari icin hoyratca kullanabiliyor,bir baska deyisle dini istismar ediyor.Iki ayri cinsin saatlerce konusup hic nefsani konusmayacakllari diye bisey sozkonusu olabilir mi?Asla ve kata olamaz.Bu diyaloglara site radyosu dini sohbet ve ezgilerle malesef asr-i seriflerle katkida bulunuyor.Dusunun kuran esliginde namzetler cilveler(maazAllah).Bu tur sohbetlere imkan saglayan chat odalarina ........... yapiyorlar desek agir bi itham olurmu acaba?HZ.peygamberin a.s kadin ve erkek bi basina kaldiginda ucunculeri seytandir sozunun hakikatini misallendirdigimiz chat diyalogunda goruyoruz.Su hadisi hatirlatmakta fayda var,buyuruluyor ki:Her kim ahiret isiyle dunyalik menfaatini temin ederse ahirette nasibi yoktur…Bu tur diyaloglarda Allah ve RASULUNUN adi,degisik cemaat isimleri sehevi arzulara kurban edilmektedir.Yalan ve riya chat odalarinin ayrilmaz ikilisidirler Hal boyleyken duygusal sarhosluga kapilmis adeta transa gecmis chatseverlerin asilsiz safsatalari ne kadar kale alinir dusunmek lazim vesselam.RABBİMIZ BIZI BI AN BILE OLSA NEFSIMIZE BIRAKMA.AMIN.AMIN.AMIN...........

Alıntı

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
Bence sadece bayan kardeşlerimizin dikkatine olmamalı erkek kardeşlerimizde çok dikkat etmeli.. Allah imandan ayırmasın. Amin..

ikraislam Çevrimdışı

ikraislam

Aktif Üye
Site Emektarı
bu konuda Büyük imam İbni Teymiye (Allah kendisinden razı olsun ) bir sözünü rivayet etmek istiyorum.
İmam zina meselesini anlatırken şöyle bir ifade kullanıyor.
zina ilk önce bir bakışmadır. sonra bir gülüşmedir. daha sonra buluşmadır. daha sonra el ele tutuşmadır. ve enson Allah muhafaza etsin diyor büyük imam
Müslüman bacıların bu konularda daha dikkatli olması gerekiyor.zira Çağımız çok kötü bir döneme girdi çok ufak bir tavizle başlayan bir çok kardeşimiz malesef şeytanında vesvesesiyle çok çabuk aldana biliyorlar. Rabbim tüm müslüman kardeşlerimize yardımcı olsun İnş.

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
RABBİMIZ BIZI BI AN BILE OLSA NEFSIMIZE BIRAKMA.AMIN

simdi artik chat´in basina "islami" koydular, böylesi dahami masumca geliyor acaba?
heleki böyle siteleri acan müslümanlar(!) hangi mantikla aciyorlar acaba. kural islam i konulari konusmak mi ki? tövbee.
yazik, yazik.
müslümanlari nasilda zinaya itiyorlar.

RABBIM BIZLERI ZINANIN HER TÜRLÜSÜNDEN KORU.

sagolasin ruveyda abla.

!sLaM4eVeR Çevrimdışı

!sLaM4eVeR

لا اله الا الله
Admin
DİKKAT:

ŞEYTAN (LANET OLSUN ONA) SAĞDAN YAKLAŞIYOR..

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
yani kötü bişey yaptığının farkına varmıyor insan demek istiyor. iyi bi iş yapıyor tebliğ yapıyor sanıyo insan demek istiyor. sağdan yaklaşıyor derken

hayalet Çevrimdışı

hayalet

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
kardesim Allah CC razi olsun insaAllah ,tskler aciklamaniz icin

samanpan Çevrimdışı

samanpan

.
Site Emektarı
ecmain...
gerçekten de öle ama. bişey anlatırım falan diyorsun aklınca. ama şeytan da boş durmuyo tabi. nefsi de alıp geliyo hemen :)

temin_dari Çevrimdışı

temin_dari

Üye
İslam-TR Üyesi
ALLAH razı olsun.... en güzeli iş olmadan acmamak sadece nefisle değil başında gecirilen vaktinde hesabı var.... o kadar boş şeylerle uğraşanlarımızda var....

Enfal.571 Çevrimdışı

Enfal.571

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
ruveyda abla. ben senin BU ACTIGIN konuyu baska bi islami forumda actim , alinti oldugunuda yazdim.
ilk gelen yorum bi yöneticidendi;
Önce uslub cok sert mis ( :D ) sonra "ameller niyetlere göredir" dedi .yani hemen böyle tas atmicakmisiz. o kadar kötü biseyde degil dediler....

veee ertesi gün.... actigim konuyu yöneticiler tarafindan silinmis.

ümmete bak nede gzl(!) sünnet yolunda degilmi?
AHH AHH...

ruveyda Çevrimdışı

ruveyda

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
:):) ağlanacak hallerine gülüyorum...kendileride böyle yapıyor herhalde ondan tepki vermiştir......işte bu zihniyet günahı bile ne kadar normalleşştiriyor görüyorsun dimi........sonra ne oluyor biliyormusun .netzedeler ortada dolaşıyor....günaha girdiklerinin yanında bide mahvolan hayatlar ,yıkılan hayaller,kırılan umutlar,güvensizlik problemleri,girdikleri psikolojik sıkıntılar da yanlarına kar kalıyor..........yazıkki bu tür siteler insanlara yardım etmesi yol göstermesi lazımken...elleriyle itiyorlar.....sonrada olumsuz bir olayda bananeci davranıp ..kanmasaydınız....yapmasaydınız etmeseydiniz diye.ahkam kesecekler.....allah ıslah etsin

Ş Çevrimdışı

şehadet81

Üye
İslam-TR Üyesi
bu chat sevdası yüzünde yıkılan çok aile var.O kadar çok örnek var ki akıl erecek gibi değil.Bir süre önce İslami evlilik adı altında çöpçatanlık yapan sitelerden birinin sahiplerinin özel mesajlaşmalarını görmüştüm.Aman Allah'ım okuyunca ve adamların aslında nasıl birer sapık olduklarını görünce dehşete düşmemek elde değil.

M Çevrimdışı

Mekkeli

Üyeliği İptal Edildi
Banned
bini bir para etmez bu tarz sitelerin aslında ne olacağı daha ilk 3 dk içinde belli oluyor konuşmaların o yüzden msn ve p.m. kullanırken az ve öz konuşmak hatta mümkünse hiç konuşmamak gerekiyor.sadece faydalanıp çıkmak lazım bu netten yoksa sonu bir şekilde bu tarz konuşmalara gidiyor

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
işim gereği çok soruya muhatap kaldığım için msn adresim başkaları tarafından çok eklenir.

ama; şeytan rahat bırakmaz.
aslında İlahi emirler belli, uzatmayacaksın lafı.
ateşle barut yanyana yakışık olmaaaaaaaz.

sonra ne mi olur?, annem msn de akrabası olmadığı bayan resimleri görür,
ben yokken gelir eve pc kablolarını 50 parçaya böler,
monitöre de bir sandalye küttttttttt. :eek::eek::eek:
şimdi; birtata dua ediniz, izin alabilsin. 1 sene oldu evde pc yok, pc düzenini tekrar kursun.

biraz özel oldu, özür dilerim. ama
arkadaşın açtığı konuyu bir "pişmanlık" itirafı ile perçinlemek istedim.
"pişmanlık" = haram olan emirin 1 saniye ihlâli bile
belâ getirir veya pc yi uçurur ;) kötü düşüncede olmadığını kimseye anlatamazsınnnn.

Birtat Çevrimdışı

Birtat

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
yani kötü bişey yaptığının farkına varmıyor insan demek istiyor. iyi bi iş yapıyor tebliğ yapıyor sanıyo insan demek istiyor. sağdan yaklaşıyor derken

sayın samanpan,
sizin idareciliğinize hayranım...
Allah razı olsun..

M Çevrimdışı

mechul1052

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
kardeşim çok haklı bir paylaşım malesef ki günümüzde çok rastladığımız bi durum allah bizi onlardan etmesin ve onları da ıslah eylesin