Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Duyuru Pdf Kitap İsteği Olanlar ve Herhangi Bir Dökümanı Pdf'ye Çevirmek İsteyenler?

Öğrenen Müslüman Çevrimdışı

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
pdf ye çevirdim sayfa sayısı normalinden daha az gözüküyor ama eksik olan bir şey gözüme çarpmadı ve Arapça da bilmiyorum elimden bu kadarı geliyor. Link işi de belli bir saatten sonra örneğin 1 saat artık link çalışmıyor diye tahmin ediyorum. Çünkü ilk attığımda çalışıyordu, şuan çalışmıyor

kâtib Çevrimdışı

kâtib

لَا إِلَٰهَ إِلَّا ٱللَّٰهُ
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum

Elinde İbn Haldun'un Mukaddime'si pdf olarak bulunan kardeş var mıdır acaba?

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör

Ekli dosyalar

• İbn Haldun - Mukaddime.pdf
    4.4 MB · Görüntüleme: 69
Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum. Benim de Nefis Terbiyesi'ne ihtiyacım var. Muhammed Salih el Muneccid. 2 ciltlik

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Fıkhul Ekber Alliyül Kari Şerhi
ve Akidetüt Tahaviyye Şerhi internette var ama çeviri hataları var. Hatası az olan bildiğiniz var mı? Eğer burda kitaplıkta varsa göremedim.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Fıkhul Ekber Alliyül Kari Şerhi
ve Akidetüt Tahaviyye Şerhi internette var ama çeviri hataları var. Hatası az olan bildiğiniz var mı? Eğer burda kitaplıkta varsa göremedim.

Y Çevrimdışı

Yusuf Culeybib

İslam-TR Üyesi

Kardeşim guraba yayınlarından çıkan tahavi akidesi, İbn ebil izin son güncel 7.baskisini bulabilirmiyiz acep ?

Öğrenen Müslüman

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Kardeşim guraba yayınlarından çıkan tahavi akidesi, İbn ebil izin son güncel 7.baskisini bulabilirmiyiz acep ?
Sanırım burdaki 7. baskı ama yenilenmiş 7. baskı diye bir şey varsa bilmiyorum.

Allah razı olsun gözümden kaçmış sanırım.
Bir de Fıkhul Ekber Alliyül Kari şerhi bulabilirsem çok güzel olur Allah'ın izniyle.

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Bu kaçıncı baskı onu bilmiyorum ama muhtemelen aynıdır. Şerh olarak aynıdır, belki yayınevi, baskıya özel önsöz eklemiş olabilir, bilmiyorum. Yani buradakini de okuyabilirsin

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Sanırım burdaki 7. baskı ama yenilenmiş 7. baskı diye bir şey varsa bilmiyorum.

Allah razı olsun gözümden kaçmış sanırım.
Bir de Fıkhul Ekber Alliyül Kari şerhi bulabilirsem çok güzel olur Allah'ın izniyle.
Allahumme amin, ecmâin.

Ekli dosyalar

• Aliyyul Kari - Fıkh-ı Ekber Şerh-i.pdf
    1.8 MB · Görüntüleme: 43
أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör
Acaba çeviriyle alakalı ayrı bir yerde mi konuyu açsam yoksa burdan mı yazsam bilemedim.
Düzenlendi.
En iyisi burayı değiştirmeyim ayrı konu olarak açayım.
İlgili naklin fotoğrafını veya kaynağı sayfa numarasıyla birlikte verebilirsen daha iyi olur. Bu tarz eserlerin şerhlerinde sözü bağlamından saptırıcı nakiller geçebiliyor bazen.

Muqarrab Çevrimdışı

Muqarrab

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Esselamu aleykum. Ben buraya kadınlar ile ilgili bir PDF bırakmak istiyorum. Arayanlar için inşeAllah yardımcı olur. Mutlaka öğrenilmesi gereken konuları içermektedir.

Ekli dosyalar

• Kadınların Edepleri.pdf
    509.7 KB · Görüntüleme: 45
I Çevrimdışı

islamirade571

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
Selamünaleyküm, Ahmed b. Hanbel Müsned hadis kitabının PDF'ini bulamıyorum. Sadece küçük bir kısmını alan PDF var internette. Yardımcı olur musunuz?

أهل الحديث Çevrimdışı

أهل الحديث

لا إله إلا الله
Moderatör

Ekli dosyalar

• Ahmed bin Hanbel El Müsned.pdf
    10.2 MB · Görüntüleme: 31