Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Çözüldü Pekçok Kişinin Aynı Konuda Farklı Istihare Sonuçlarında Ne Yapılmalı?

K Çevrimdışı

kararlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
aynı şey icin istihareye yatan iki kisi zıt şeyler görürse napılmalı

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
İstihâra'nin sıhhat şartları yerine göre yapılması durumunda aynı konuda farklı kişilerin istihârasinde, herkes istihârasinin sonucuna göre hareket edebilir. Yâni o mesele, bir kişi için olumlu olabilirken, diğerinin hakkında şer/kötü olabilir.
Bir diğer mesele ise, farklı kişiler, belli bir kişi için istihâra yapamaz. İstihâra kim için ise, o kişi istihâra yapmalıdır.

Konunun detayı için :

İstihare Hangi durumlarda Yapılır? Başkasının Yerine İstihare Yapılır mı?

https://www.islam-tr.org/konu/istih...-baskasinin-yerine-istihare-yapilir-mi.23022/

K Çevrimdışı

kararlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
karşılıklı olarak birbiri icin bakan iki kisi aynı sey iclkn baktıgında biri hayırlı biri hayırsız görmüsse?

Abdulmuizz Fida Çevrimdışı

Abdulmuizz Fida

فَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ
Admin
karşılıklı olarak birbiri icin bakan iki kisi aynı sey iclkn baktıgında biri hayırlı biri hayırsız görmüsse?

Üstteki linkte bildirildiği gibi, başkasının yerine istihara diye bir uygulama sünnette yoktur, Bid'attir. Herkes kendi yerine bakmalı.
Sorunuzdaki kişiler kendi adlarına bakmayıp, başkası için istihara yapmışlarsa, istihara sahih değildir.
Sâhi bu iki kişi neden kendileri için bakmazlar da, birbirleri için istihara yapma gereği duyarlar?

K Çevrimdışı

kararlı

Yeni Üye
İslam-TR Üyesi
evlenmemiz hayırlı mı diye ikimizde yaptık ben onu gordum ama o beni gormemis

Üst Ana Sayfa Alt