Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Pir-i Intifadadan alintilar

H Çevrimdışı

HiLaFeTiNaSKeRi

Üye
İslam-TR Üyesi
„Ey Araplar ve Müslümanlar! Ne hallere düstügünüzü görmüyor musunuz? Ben ki, kocamis bir yasliyim. Kurumus iki elim ne kalem tutuyor ne de silah! Sesimle yeri inletecek gücte bir hatip de degilim. Ben ki saclari agarmis ömrünün son demlerinde, türlü hastaliklarin yiktigi ve üzerinde zamanin belalarinin estigi biriyim. Tek istegim, benim gibi, Müslümanlarin zaaf ve acziyetinden müteessir olanlarin susmayip yazmasidir!

“Siz ey Müslümanlar! Suskun ve aciz, helak olmus ölüler! Hala kalpleriniz sizlamiyor mu, basimiza gelen bu aci felaketler karsisinda? Allah icin ve ümmetin namusu icin kizacak bir topluluk yok mu? Hic mi kimse yok? Serefli direnisciler olan bizleri “Katil ve Terörist“ olarak ilan edenlere karsi duracak! Bizi yikip yok etmeye and ictiler! Bu ümmet utanmaz mi, serefi cignenirken? Siyonist katilleri ve uluslararasi isbirlikcilerini görmezden gelirken! Omuzlarimiza güc verecek bir el, gözyaslarimiz silecek bir bakis yok mu? Bu ümmetin kurumlari, sivil gücleri, partileri, teskilatlari ve bariz sahsiyetleri Allah icin kirmaz mi? tümü birden sokaklara dökülüp, bizim icin dua etmeye, “Eyy Rabbimiz! Gücümüzü topla, zaafimizi gider ve mü’min kullarina yardim et!” diye cagirmaz mi? Buna da mi gücünüz yetmiyor?

“Yakinda bizim sanli ölümlerimizi duyacaksiniz. O zaman alinlarimiza su yazilacak :’Bizler direndik! Ileri atildik ve kacmadik!’ Ve bizimle birlikte cocuklarimiz, kadinlarimiz, yaslilarimiz ve genclerimiz de ölecek! Onlari, bu suspus ve bön ümmete yakit yapacagiz! Bizden teslim olmamizi ve beyaz bayrak cekmemizi beklemeyin! Cünkü biz, bunu yapsak da ölecegimizi biliyoruz. Birakin savasci onuruyla ölelim! Dilerseniz bizimle olun; sizden her biri, elinden geldigince öcümüzü boynuna takip intikam alsin! Dilerseniz de bize aciyarak öldürülüsümüzü izleyin! O zaman temennizim; ‘Allah’in emaneti saklayan herkesten kisas almasidir!’ Umarim bizim aleyhimizde olmazsizin! Allah askina, bari aleyhimizde olmayin ey ümmetin liderleri, ey ümmetin halklari!”
-‚-@Seyh Ahmed Yasin@-‚-

H Çevrimdışı

HiLaFeTiNaSKeRi

Üye
İslam-TR Üyesi
„Benim bütün Müslüman genclere nasihatim en basta Islam ahlakiyla ahlaklanmalaridir. Dogruluk ve güvenilirlik, ahde vefa, sevgi, kararlik, calisma ve amelde ihlas, Müslümanlarla yardimlasmak ve onlarin dertleriyle dertlenmek, Allah yolunda cihad ve Allah- u Teala celle celaluhunun kelaminin en yüce olmasi icin baskalariyla yardimlasmak da Islam ahlakinin gereklerindendir. Müslümanlara ilme önem vermelerini tavsiye ediyorum. Ilim, gelecekte bizim düsmanlarimiza karsi zafer elde etmekte kullanacagimiz silahimiz olacaktir. Cehaletle zafer elde edemeyiz. Dini, dünyayi ve ahireti kusatacak bir ilimle ancak zafer elde edebiliriz.“
-‚-@Seyh Ahmed Yasin@-‚-

Kardeslerim! Hic kimse HAMAS liderligini ortadan kaldirip, kaybettiremez. Siyonist düsmanlar saldiriyor, hicbir sinir tanimiyor. Hicbir kurallara kendini sinirlandirmiyor. Evmis, cocukmus, kadinmis ayirt etmiyor. Evet, F-16’larimiz, Apaci helikoperlerimiz yok. Uzun menzilli füzelerimiz de yok. Ama savasmaya ve sehid olmaya hazir insanlarimiz var. Iste düsmani sarsan ve onu can evinden vuran budur. Biz halkimiza söz veriyoruz ve herkese ilan ediyoruz ki; direnis ve cihad bizim tercihimizdir. Zafere giden yol sehadetle, kanla bezenmistir. Biz Allah’a söz verdik, simdi size söz veriyoruz; asla teslim olmayacagiz. Yol istedigi kadar uzun olsun. Biz bu yolda yürümeye devam edecegiz. Sonunda zafer müminlerindir. Cünkü Allah bize zafer ve yeryüzünde egemenlik vaad etmistir. Allah istedigini yapmaya kadirdir. Direnecegiz kardeslerim. Düsmana asla unutmayacagi bir ders verecegiz. Biz bir ölür, bin diriliriz düstüruyla yeseren bu kutlu sevdanin tek hakikati var kardeslerim: Innehu le cihad, nasrun ev istishad. (Bu öyle bir cihaddir ki ya zafer ya sehadetle biter.)
-‚-@Seyh Ahmed Yasin@-‚-

Tehditler, sadece bizim gücümüzü arttiriyor. Biz, sehid olmak icin mücadele veriyoruz. Üzerinde bomba tasiyan, kendini patlatan kimse sehadet istemektedir. Biz sehadetin talipleriyiz. Yasamin pesinde degiliz. Dünya icin de mücadele etmiyoruz. Biz ahiret icin savasiyoruz. Bu yüzden tehditler bize zarar vermez. Bizim sadece gücümüzü arttirir, bizi zayiflatmaz. Biz sehid olmayi istiyoruz. Alcakca sürdürülen bir hayati istemiyoruz.“
-‚-@Seyh Ahmed Yasin@-‚-

„Kudüs, Müslümanlarin ilk kiblesidir. Kudüs ve Aksa’yi kurtarincaya kadar Filistin halkinin yaninda yer almamiz gerektigini size hatirlatiyorum. Cagrimizi tekrar tekrar her müslümana, her lidere, her öndere ve her krala yöneltiyoruz. Her erkege, her kadina… Kudüs elden gidiyor. Kudüs tehlikededir. Kudüs’ü geri almak, kurtarmak icin bütün güclerimizi birlestirmemiz kacinilmazdir. Ümmetin gelecegi ve onru icin Filistin halkinin yaninda yer almak, her Müslüman erkek ve kadina farzdir. Kudüs Isra ve Mirac’in gerceklestigi yerdir. Müslümanlarin ilk kiblesidir.”
-‚-@Seyh Ahmed Yasin@-‚-

“Düsmani Filistin topraklarindan cekilmeye zorlayacak tek sey; silahli mücadeledir. Düsman, bizden direnise son vermemizi istiyor. Biz de sunu merak ediyoruz: Dünya nicin Siyonist isgalin sona erdirilmesini istemiyor? Kim isgal ediyor, kim kendini savunuyor?”
-‚-@Seyh Ahmed Yasin@-‚-

H Çevrimdışı

HiLaFeTiNaSKeRi

Üye
İslam-TR Üyesi
Bizler asla isgalci Yahudi’ye özgürlügümüzü feda etmeyecegiz. Kanimizin son damlasina kadar direnisten ve mücadeleden geri durmayacagiz. Ya Filistin azat olacak ya da biz sehit olacagiz. Baska yolu yok bu isin.
-‚-@Rantisi@-‚-

“Allah’im! Sana sikayette bulunuyorum... Sana sikayette bulunuyorum… Sana sikayette bulunuyorum… Gücümün azligini, imkanimin yetersizligini ve insanlara karsi zaafimi sana sikayet ediyorum. Sen mustazaflarin Rabbisin… Sen bizim Rabbimizsin… Bizi kime birakiyorsun? Bize cehennem olacak uzak diyarlara mi? Ya da düsmanin insafina mi?
“Allah’im! Akitilan kanlar, dokunulan irzlar, cignelin hürmetler, yetim birakilan cocuklar, oglunu yitirmis anneler, dul kalmis kadinlar, yikilmis evler ve ifsad edilmis ekinler askina; Sana sikayette bulunuyorum. Sana sikayette bulunuyorum! Gücümüz dagildi… Birligimiz bozuldu… Yollarimiz ayrildi… Halkimizin zaafini, ümmetimizin bize yardim edip düsmani yenmedeki aczini sana sikayet ediyorum…”
-‚-@Seyh Ahmed Yasin@-‚-

H Çevrimdışı

HiLaFeTiNaSKeRi

Üye
İslam-TR Üyesi
ecmain insaAllah...

Rabbim bizleride bir Abdulaziz Rantisiler, Ebu Sennebler, Yahya Ayyaslar, Mahmud Zaharlar, Salah Sahadeler eylesin insaAllah. amin

Tekbiiiiiiiiiiiiiiir
Alllahuekber

Allah'in Selami Allah'in askerlerinin üzerine olsun...

Üst Ana Sayfa Alt