Neler yeni
İslami Forum, Dini Forum, islami site, islami sohbet, radyo, islami bilgiler

İslam-tr.org'a hoş geldiniz! Hemen üye olun ve kendi konularınızı, düşüncelerinizi paylaşarak bu platforma katılın. Oturum açtıktan sonra, İslam dini, tarih ve güncel konularla ilgili paylaşımlarda bulunabilirsiniz.

Rabıta Ile Gelen Feyz(!)

eL_Muhacir Çevrimdışı

eL_Muhacir

İlimsiz Mucâhid, kâtil; Cihâdsız âlim, belâm olur
Frm. Yöneticisi
ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabita hak olsaydi senden önce Peygamber yapardi! bunda feyiz, bereket , Allahin rizasi olsaydi bunu sahabe yapardi!....
Rabitayi ne Efendimiz ne Sahabileri nede Onlardan sonra gelen Islam alimlerimiz yapmisdir....
rüyalarini tabir etmeye calisacagina oturup bi düsünsene: Efendimiz yapmadiysa, sahabesi yapmadiysa, tabiun yapmadiysa ve onlardan sonra gelen ümmet yapmadiysa

SÖYLESENE SIZ RASULULLAHDAN DAHA DOGRU BIR YOL ÜZERINDEMISINIZ YOKSA APACIK BIR SAPIKLIGA MI DÜSTÜNÜZ!

Ilk sayfada bu konu detayli bir sekilde var...
Umulur ki okuyup dogru yolu bulursunuz.

enfal 571 kardeşten alıntı

başka bir şirk konulu konuda RABITA nicli biri şu sözü yazmış

İmam-ı Rabbani k.s. ki ,” Pirin ( Mürşidin) gölgesi (hayale getirilmesi) Hakk’ ın zikrinden efdaldir.”

bu sapıklıktan gayrı nedir...rasulullahtan sahabeden byle bir söz ne sadır olmuş ne varid olmuş...bu insanı cehenneme götürür ebeden hemde...

E Çevrimdışı

enfal_musab

Üye
İslam-TR Üyesi
başlıktaki (!) işaret ile tersi anlamına geliyor uçmuş bunlar
şok oldum desem ya bide kazasıda varmış neden şeyhin başına iniyor ;:)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Gerçek dua/medet umma yalnızca O’nadır. O’ndan başka dua ettikleri, kendilerine hiçbir cevap veremezler. Bunların durumları, suyun ağzına gelmesi için avuçlarını ona açmış bekleyen adama benzer. Hiçbir zaman suya kavuşamaz. İşte kafirlerin duası sapıklıktan başka bir şey değildir. (13/14)

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
desteklediğin için olmadığını çok sevindim üzülmüştüm haline..:)

muvahhide sehidan Çevrimdışı

muvahhide sehidan

Aktif Üye
İslam-TR Üyesi
54 saniyeye bir ayeti zorla sigdirmislar videonun geri kalani seyh efendiye ayirmislar buda seyhe olan bagliliklarinin sevgilerinin daha fazla oldugunun gostergesidir. Diger bir yerde ise Allah sanki nuruyla menzili kusatmis onlari koruma altina almis(sanki Allah hasa kullari arasinda ayrim yapior cagrisimi uyandiriliyorki nitekim zaten tarikatli olmuyanlar cehennemliktir onlari icin ) bu nasil bir sapikliktir subhanAllah ,videonun sonunda ise koyduklari ilahi tam bi fiyasko (elden tuttu sultanim cikardi karanliktan seyhim sevsinde canim kurbanlar olsun(Allah sevmesede olur demek istiyor ) tebessumu cennetmis kapisinin kolesiymis rabita olayina hic girmeye gerek yok ( bunlar hayvan isimleriyle anilmaya bayilirlar o kapinin itiyim en asagilik hayvaniyim derler) seyhin konumu ap acik ortada ne desen az kaliyor Allah hidayet versin berbat bir video.

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
selamunaleykum arkadaşlar,cumanız hayırlara vesile olmuştur inşallah diyerek şunları söyleyeyim,şimdiye kadar menzil ve ismailağa cemaati dahil 3*4 tarikatla içli dışlı oldum,ama hiçbirine de mensup olmadım,şirktir kelimesi biraz ağır kaçıyor gibime geliyor,hıristiyan papazları gibi afaroz etmek dinimiz mensuplarına yakışmıyor kanımca,sonuçta kelime-i tevhid'i söyleyen herkesin müslüman olduğuna şüphe yok,ama içi ne söyler orasını yüce yaradan bilir,her zaman karşıt görüşü düşünerek cevap yazmayı uygun bulurum,bu geri çekilme veya demagoji değildir,çünkü korkarım günaha girerim ya ben yanlışsam diye,bu kadar kesin genellemeyi islam tarihinde bir avuç islam alimi yapmamıştır rabıta şirktir diye,kaldıki bize düşmez diye düşünmekteyim Allahu alem

Çay-Şakird Çevrimdışı

Çay-Şakird

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
tövbe estağfirullah.herhangi bir kesmini izleyeyim diye açtım videoyu bir açtım ki adamlar ibadetlerinin kazasına kadar düşünmüşler.portalkal kardeşim yeni bir din çıkardıklarını izleyerek görürsün.Allah'a yaklaşmayı başkaları üzerinden giderek denedikleri için,"köprü"ler aradıkları için mekkeliler müşrik oldular.Selamun aleyküm.

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
portalkal kardş islam alimlerinin hepsi bu ibadetin şirk olduğunu söylerler...bizler onların söylemleri ve öğretileri üzeinden bunun şirk olduğunu söylüyoruz ve tevhide ters olduğu bilincindeyiz hamdolsun.....

ayrıca kelimei tevhidi lafız olarak söyleyen herkes müslümandır diyemeyiz çünkü iman bellidir sadece ikrar değildir....''KALB İLE TASTİK, DİL İLE İKRAR, FİİLEN DE AMEL'' bu gerçek imanın gerğidir.. ve ayrıca kelimei tevhidin de şartları vardır örn. la-ilahe-ile-Allah bunu gerçek mana da anlamak gerekir......size Mutlaka okumanız gereken ''DÖRT TERİM'' kitabını öneririm...mevdudinin kaleminden....

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
şimdi haklısın bir kısmında ama bu videoyu tekrar izledim ve şunu demiyorki,(haşa) şeyhimizin o yüce makama yükselerek yaradanın yerini alıyor gibi birşey söylemiyorki,tamamen düşüncelerle alakalı bir sistematik düzeni gibime geliyor tarikat işleri,bin yıldır o kadar evliyaullah'da bunları yapmadımı hepsimi şirke bulaştı,ha diyeceksinizki sen ne yaptın,ben de denedim rabıta yapmayı bir kere,ama hiçbirşey anlamadım,bide menzil tarikatının mescidine gitmiştim,namazı kılıp sonrasında hatme mi neydi onu yapmışlardı,hiçbiri ibadetlerin yerine bunu yapın demiyorki,yada Kurani hükümlerle kesin olan farzların yerine bunu bunu yapın demiyorlarki,aradaki ince nüanslara dikkat etmek gerekmiyormu?

A Çevrimdışı

Abdullah Yusuf

İyi Bilinen Üye
Site Emektarı
portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Ebu’l-Hasen en-Nedvî de İslam'ın siyasi yorumu reddiyesinde mevdudinin 4 terim kitabını çürüttüğünü duymuştum bir zamanlar ama Allahu alem neye inanacağımı şaşırdım şahsım adına,keşke dağda çoban olup islamın şartları ve uygulanışı haricinde hiçbirşey ,birde kuran-ı kerimi okumayı bilseydim yeterdi bana:)

edit:hocam tarikat ehli değilim 2.kere belirteyim ayrıca

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kardeş seni şöylesin veya böylesin itham etmiyorum....am tavsiyem anlaşılan akıllı bir adamsın...4 terimi okumanı tavsiye ederim...okuduktan sonra kuranı okurken bile çok farklı bir bakış açısı ile okuyacağını göreceksin...zaten yanlış birşey gördüğünde bunu ayırt edebilecek şuurda bir arkadaşsın...Yıllardır kuranı sen anlamazsın diyen hocaların peşinden gittik sanki kuran sadece bu hocalara indirilmiş ve sadece onların anlaması için kolaylaştırılmış gibi...

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
hızlı bir şekilde yazılanları beynime nakşediyorum ve videoların birincisini bitirdim,şimdi benim merak ettiğim asıl nokta ve karmaşa içinde olduğum konu,ehli sünnet vel cemaat ,tarikatlarla içli dışlımıdır? yani hanefi fıkhına göre tarikatları ne kabul ediyorum ne reddediyorum demek insanı delalete götürür gibi birşeyler duymuştum zamanında,inanın arkadaşlar yazdığımda son derece samimiyim sadece kesin bir arayış içindeyim,ve inşallah arayışım son bulur..

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
kulaktan duyma şeyleri dinde nas yani delil kabul edemeyiz...ne yazıkki (üzücü) türkiyede hatta dünyada taikatların çoğu ehli sünnet çizgisinden çıkmış birçok bidatlar ile amel edilir olmuş durumda...bizim bu durumda yapmamız gereken nedir? kuranı mealinden ve tevsirinden okumak...hadisleri direk kaynaklarından okumak...size riyazüssalhini tavsiye ederim...ve akaid ile ilgili bazı sağlam kitaplar okumanızı tavsiye ederim özellikle tevhid üzerine...MUSTAFA ÇELİK in LA kitabını okuyunuz...ve 4 terimi mutlaka okuyuuz ve basit bir kitap gibi okuyup geçmeyiniz ders yapargibi altını çizerek okuyunuz....Rahmetli seyit kutub bile Fizilal-i kuranı yazmadan önce 4 terimi okumuş olmayı çok isterdim demiştir ki; fi xilsl trvsiri muhteşem bir tevsir... okusaydı nasıl olurdu kimbilir

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
إن الشرك لظلم عظيمے'

"İnsanlardan kimi de Allah'dan başkasını O'na emsal edinir, Allah'ı sever gibi onları severler. İman edenlerin, Allah sevgisi ise, daha fazladır. Zulmedenler azabı görecekleri zaman; bütün kuvvetin Allah'a ait olduğunu ve Allah'ın pek çetin azabı bulunduğunu keşke bilselerdi." [Bakara 165

portalkal Çevrimdışı

portalkal

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
yeter abi bu ayet bütün konunun özeti işte,Allah (c.c) nasip ederse ramazan umresine gitmeyi düşünüyorum,aç bi-ilaç sefil bir vaziyette onun huzuruna varıp yalvarırsam belki peygamberimizin sancağı altına girme şerefini bize nasip eder yüce yaradan :( başka da elimden ne gelir diye düşünmekteyim,ama dediğim gibi sadece bu tarikatler,v.s yüzünden nice insanlar aklını kaybetti,nice yuvalar yıkıldı haddi hesabı yok,Allah hepimizi doğru yola iletsin amin...

yusuf Çevrimdışı

yusuf

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
garip bunu buraya koymanda ki amaç bunların sapıklarını mı göstermek yoksa bunu benimseyip desteklediğin için mi ?

akhi arkadas harbiden garip biri, allahualem SABIR DENIYOR ... yada nefsine hos geleni paylasiyor ..

ibnikayyim Çevrimdışı

ibnikayyim

İyi Bilinen Üye
İslam-TR Üyesi
Rabbim yapacağın umre ibadetini kabul eder daha da şuurlanmana vesile kılar inş...siz tavsiyem...müslüman meraklıdır..meraklı ve hırslı olması gerekir...hangi konuarda ? dinini öğrenme bilmediklerini araştırma konusunda ...ve müslüman kelime anlamında da olduğu gibi teslim olandır...Aklımza yatana göre değil vahye ve sünnete göre yhaşayıp emirlere teslim olmalıyız...yukarıda yazdığım kitapları mutlaka okuyun...ve kitap okumak istediğinizde forumdaki bazı kardeşlerden tavsiye almanızı tavsiye ederim...

Üst Ana Sayfa Alt